20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń167
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +0
20 ppt ?

Po jakich lekach nie siadać za kierownicą? (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Po jakich lekach nie siadać za kierownicą?

Napisał(a): Gość -

Wszyscy wiemy, że po spożyciu alkoholu nie można siadać za kierownice. To samo dotyczy tez pewnego rodzaju leków. Byłam w strasznym szoku kiedy lekarz powiedział mi, ze zażywając aviomarin przed podróż nie mogę prowadzić, bo te tabletki powodują osłabienie, sennosc i ból głowy. Ciekawe!!

A o jakich lekach wy słyszeliście? Czego nie powinien zażywać kierowca?
INTERIA.PL

Re: Po jakich lekach nie siadać za kierownicą?

Jeszcze niedawno (dla niektórych wieczność temu)na opakowaniach leków bywał znak przekreślonej kierownicy,Obecnie musimy szukać w ulotkach bardzo drobnych literek.
Firmy farmaceutyczne powinny mieć obowiązek wrócić do tych sprawdzonych rozwiązań.

Reklama

na pewno nie wolno po psychotropach i antydepresantach, zdecydowanie osłabiają koncentrację i refleks, niestety w praktyce jest pewnie inaczej, jestem farmaceutką i widzę jakie ilości tych preparatów ludzie kupują... dużo młodych osób, nie wierzę, że nie siadają po tym za kółko! w głowie się nie mieści jakim jesteśmy zestresowanym narodem!

malajadzia1 Wszyscy wiemy, że po spożyciu alkoholu nie można siadać za kierownice. To samo dotyczy tez pewnego rodzaju leków. Byłam w strasznym szoku kiedy lekarz powiedział mi, ze zażywając aviomarin przed podróż nie mogę prowadzić, bo te tabletki powodują osłabienie, sennosc i ból głowy. Ciekawe!!

A o jakich lekach wy słyszeliście? Czego nie powinien zażywać kierowca?
Motocykliści powinni mieć swoje ścieżki tak jak rowerzyści! Mają przecież kaski i odblaski...

Reklama

RELANIUM - nie wolno prowadzić. Chociaż ja po zażyciu 2x5 jestem idealnym kierowcom (tak twierdzi moja żona), którego nie denerwują drogowe zawalidrogi, łajzy, niedojdy czy durne blondynki posiadające prawo jazdy nie wiem, za co.

a ja dopiero biorę lekcje i jako że się denerwuję poprosiłam lekarza o jakieś leki które mi pomogą a nie zaburzą koncentracji i refleksu. Przepisał mi coś wspaniałego z grupy beta blockers - propranolol, blokuje wydzielanie adrenaliny bez efektów ubocznych. polecam uczącym się jeździć nerwusom:)

Reklama

Gość RELANIUM - nie wolno prowadzić. Chociaż ja po zażyciu 2x5 jestem idealnym kierowcom (tak twierdzi moja żona), którego nie denerwują drogowe zawalidrogi, łajzy, niedojdy czy durne blondynki posiadające prawo jazdy nie wiem, za co.
kierowcą narkomanie

Trzeba czytać uważnie ulotki, bo niestety gdy złapie nas policja czy zdarzy się wypadek i zbadają nam krew wykrywając przy tym jakiś lek to grozi nam to samo jakbyśmy prowadzili pod wpływem alkoholu.

Po ketonalu też nie powinno się prowadzić.

mówicie tu o aviomarin, ale przecież gdy prowadzisz nie potrzeba ci żadnego aviomarinu bo masz kontrole nad pojazdem i żadne nudności nie straszne, inaczej sprawa wygląda gdy jesteś pasażerem i masz problemy podczas jazdy.

Leki po których nie można prowadzić czasami zawrte są w lekach przeciwkaszlowych (kodeina) czy przeciwprzeziębieniowych (pseudoefedryna) czy też na tzw. "zgagę" np. Ranigast!!!
Czytajcie drodzy pacjenci ulotki dołaczone do opakowania każdego leku.

Lekarz

martuss88 Trzeba czytać uważnie ulotki, bo niestety gdy złapie nas policja czy zdarzy się wypadek i zbadają nam krew wykrywając przy tym jakiś lek to grozi nam to samo jakbyśmy prowadzili pod wpływem alkoholu.

Po ketonalu też nie powinno się prowadzić.

mówicie tu o aviomarin, ale przecież gdy prowadzisz nie potrzeba ci żadnego aviomarinu bo masz kontrole nad pojazdem i żadne nudności nie straszne, inaczej sprawa wygląda gdy jesteś pasażerem i masz problemy podczas jazdy.
Po nervosolu, ambroksol(syrop),gripex, tiger, red bul, itd itp bez końca.Ale można odmówić dmuchania i iść na badanie krwi. Nam policja odmówiła badania i dopiero powołany biegły sądowy doprowadziłswoją opinią do uniewinnienia. Niemniej pól roku sądów i nerwów trzeba było. I jeszcze nie musimy dmuchać jeżeli od momentu zgaszenia papierosa do momentu badania wydechu nie minęło 15 min. (rozporządzenie KGP z maja 2006dalej w mocy). To rozporządzenie do znalezienia w necie.

Gość a ja dopiero biorę lekcje i jako że się denerwuję poprosiłam lekarza o jakieś leki które mi pomogą a nie zaburzą koncentracji i refleksu. Przepisał mi coś wspaniałego z grupy beta blockers - propranolol, blokuje wydzielanie adrenaliny bez efektów ubocznych. polecam uczącym się jeździć nerwusom:)
Pogratulować, zmień sobie lekarza - może i propranolol blokuje wydzielanie adrenaliny, ale jako beta bloker spowalnia pracę serca i obniża ciśnienie krwi, a konsekwencją tego może być omdlenie i w niektórych przypadkach blok serca aż do zatrzymania jego akcji. Poza tym Propranolol uzależnia i ma udowodnione działanie uszkadzające wątrobę

ja zażywam krople do oczu Pilocarpinium 2% (krople obniżające ciśnienie w gałkach ocznych) i po zażyciu tych kropelek przez jakiś czas nie mogę prowadzić - problem ze zwężonymi źrenicami i "widzeniem za mgłą" :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Po jakich lekach nie siadać za kierownicą?