27
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń80
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +33
27 ppt ?

Po majówce wrócą Pewexy i kartki na żywność? (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Po majówce wrócą Pewexy i kartki na żywność?

Napisał(a): Logos -

Patrząc na tempo, w jakim w ostatnich tygodniach przybywa nam obrazków rodem z PRL, po majówce wrócą Pewexy i kartki na żywność.

Puste półki w sklepach, ludzie wracający z zakupów obładowani papierem toaletowym czy wreszcie ogromne kolejki do sklepów.

Oderwanie władzy od rzeczywistości, równi i równiejsi (patrz: pan życia i śmierci), ohydna propaganda i brudne zagrywki polityczne w stylu dziennikarza Witolda Gadowskiego.

Kolesiostwo, nepotyzm i korupcja polityczna. Instrumentalne podejście do prawa, rządzenie za pomocą rozporządzeń i sterowanie państwem z siedziby centrali partii.

Wstrzymanie wydawania paszportów dopełnia ten obrazek.

Brzmi jak państwo z opowieści pokolenia naszych rodziców, a to po prostu pobieżny przegląd wydarzeń z ostatnich tygodni. Patrząc na imponujące tempo, po majówce spodziewam się powrotu Pewexów.

Narodowy karzeł galopuje z obłędem w oczach na biegu wstecznym pragnąc przywrócić czasy świetności komunizmu w katolandzie, gdzie zawodowo bezrobotna patologia dyktuje warunki życia oraz pracy podatników.https://bezpr(...)nrLNVYA
INTERIA.PL

Reklama

Re: Po majówce wrócą Pewexy i kartki na żywność?

Napisał(a): ~Ananke -

Logosie, używając słowa pisanego nie Twojego autorstwa nie zapominaj o ożyciu cudzysłowu abyś nie był posądzon o kradzież wartości (nie zawsze) intelektualnej, sam link nie wystarczy.

Snujesz katastroficzną wizję majowych pustych półek i kartek żywnościowych. Nie sądzę, żeby półki sklepowe zajął wyłącznie ocet, a komitety kolejkowe strzegły uczciwości konwojenta ładunku z masarni. Czasy PRL-u w tej dziedzinie dawno temu się wypaliły, została jednak mentalność budowana od czasów zaborów, przez homo sovieticus, po okrągłostołowy wariant ewolucji. Co zakorzeniło się w nacji, nie zniknie w paru pokoleniach.

Moim zdaniem prędzej dojdzie do zagęszczenia tłumów na ulicach. Ludność coraz bardziej zniesmaczona dryfowaniem w stronę mielizn dopadnie kapitana i oficerów nieszczęsnego okrętu dając im możliwość zaburtowego obcowania z otchłanią polityczno-historycznego odstawienia.
Tylko zmienników nie widać.

~nie oczytany radzę nie wieścić nieszczęść dla kraju bo możesz zostać ukarany tym, że się sprawdzą; będzie tobie przykro i twojemu portfelowi..
Kraj pogrążył sie we wzorowym chaosie bez mojego skromnego udziału.

Tak zawsze kończą się rządy ciemnego ludu....powszechny płacz i zębów zgrzytanie

Reklama

~Ananke Logosie, używając słowa pisanego nie Twojego autorstwa nie zapominaj o ożyciu cudzysłowu abyś nie był posądzon o kradzież wartości (nie zawsze) intelektualnej, sam link nie wystarczy.

Snujesz katastroficzną wizję majowych pustych półek i kartek żywnościowych. Nie sądzę, żeby półki sklepowe zajął wyłącznie ocet, a komitety kolejkowe strzegły uczciwości konwojenta ładunku z masarni. Czasy PRL-u w tej dziedzinie dawno temu się wypaliły, została jednak mentalność budowana od czasów zaborów, przez homo sovieticus, po okrągłostołowy wariant ewolucji. Co zakorzeniło się w nacji, nie zniknie w paru pokoleniach.

Moim zdaniem prędzej dojdzie do zagęszczenia tłumów na ulicach. Ludność coraz bardziej zniesmaczona dryfowaniem w stronę mielizn dopadnie kapitana i oficerów nieszczęsnego okrętu dając im możliwość zaburtowego obcowania z otchłanią polityczno-historycznego odstawienia.
Tylko zmienników nie widać.
Podjąłem się rozwinięcia tematu zaczerpniętego w sieci, jako że skojarzenia mam podobne do autora.

Nie wydaje mi się że szablonowa "poprawność" była przestrzegana surowo w czasach społecznego chaosu i ubezwłasnowolnionego zarządu Polski wykonującego interesujący ruchy samoobronne.

Toć i ja zdaję sobie sprawę ze scenariusza rozemocjonowanej tłuszczy wylewającej się z ochrypłym rykiem na bruki -oni nigdy jeńców nie biorą a zwykły głód i brak perspektyw na jutro jest w stanie wywołać agresję znaną nam jedynie z telewizji.

Reklama

~Maja Znów bezczelnie i bez wazeliny cie dymają. Majówka minęła ponad tydzień temu, paszport odebrałam we środę, nie wiem co to peweks, ale nic nowego się nie pojawiło, a galerie pracują normalnie.
Być może żyjesz na innej planecie...upewnij się co do tego nim ponownie zdobędziesz się na heroizm patrioty odbierając paszport po spowiedzi.

Napisał(a): ~nie oczytany -

Logos
~nie oczytany radzę nie wieścić nieszczęść dla kraju bo możesz zostać ukarany tym, że się sprawdzą; będzie tobie przykro i twojemu portfelowi..
Kraj pogrążył sie we wzorowym chaosie bez mojego skromnego udziału.

Tak zawsze kończą się rządy ciemnego ludu....powszechny płacz i zębów zgrzytanie
Szkoda, że poprzednie rządy wcześniejszej władzy POPSL uważałeś za wzorowe.

Napisał(a): ~gosc -

Logos
~Maja Znów bezczelnie i bez wazeliny cie dymają. Majówka minęła ponad tydzień temu, paszport odebrałam we środę, nie wiem co to peweks, ale nic nowego się nie pojawiło, a galerie pracują normalnie.
Być może żyjesz na innej planecie...upewnij się co do tego nim ponownie zdobędziesz się na heroizm patrioty odbierając paszport po spowiedzi.
Kosmitą to ty jesteś z takim ryjem.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Po majówce wrócą Pewexy i kartki na żywność?