102
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi51
  • Ocen na +0
102 ppt ?

Po ślubie z teściami czy osobno? (52)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Po ślubie z teściami czy osobno?

Napisał(a): Gość -

Z narzeczonym bierzemy ślub w przyszłym roku i zgadzamy się we wszystkim oprócz jednego tzn. gdzie zamieszkamy po ślubie. Teraz oboje mieszkamy z rodzicami w niedużych mieszkaniach w bloku. Andrzej chce żebyśmy po ślubie się wyprowadzili i wynajeli coś sami, a ja wolałabym zostać u mnie albo u niego i odkładać tak żebyśmy mogli coś kupić a nie płacić za wynajem.

Jak myślicie która opcja jest lepsza dla młodego małżeństwa?
Jakie wy macie doświadczenia?
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Re: Po ślubie z teściami czy osobno?

Napisał(a): gość -

Nie znam charakterów twoich rodziców ani też przyszłych teściów ale z doświadczenia wiem że z nikim na dłuższą metę nie da się wytrzymać,każdy z nas ma lepsze i gorsze dni i każdy potrzebuje trochę prywatności a tej nie będzie miał nikt z was ani rodzice(którzy mają już swoje przyzwyczajenia)ani wy młodzi,tym bardziej że jedno z was musiałoby zmienić całe swoje życie wprowadzając się do teściów.Odradzam wam taką decyzję,która prędzej czy póżniej może zniszczyć wasze relacje nie tylko z rodzicami ale może też i z rodziną.Wiem to z własnego doświadczenia gdyż uleglam mojemu mężowi i zostałam właściwie zmuszona do zamieszkania z jego matką,która skutecznie,,obsmarowywała"mnie przed swoją rodziną bo nie dałam sobie ,,wejśc na głowę"i zrobić z siebie służącej.Walkę z teściową przypłacilam zdrowiem,zniechęceniem do męża(który dziś po 14 latach wie że żle zrobił)oraz całkowitym rozpadem relacji z jego rodzeństwem.Jeżeli chcecie być szczęśliwi,niech wam nigdy do głowy nie przyjdzie zamieszkać z kimkolwiek,a tak na koniec to chcialabym ci powiedzieć że twój przyszły mąż jest bardzo mądry.

jak człowiek jest na dorobku to bywa różnie.
do pół roku można wytrzymać czy to z rodzicami czy z teściami,ale nie przekraczaj tego czasu!!!
czasem lepiej jest mieć troche mniej pieniędzy,bo śwętego spokoju i tak nie kupisz za żadną cenę!!!najlepiej na swoim...poza tym ile par rozwiodło się z powodu rodziców!?

Napisał(a): gra1234 -

ooczywiscie,ze osobno tyle ze ze spokojem....mojemu synowi kupilam mieszkanie, ale mieszkal u mnie 3;4 miesiace, zaznaczam za drmo, aby odlozyli pieniazki na zagospodarowanie tegoz mieszkania, pedzili do siebie i spali na podlodze, ale na swoim......drugi syn wynajmowal i stwierdzili, ze lepiej placic raty za swoje niz obcym ludziom, tez mieszkal kilka miesiecy u mnie i kupili mieszkanie z ogrodkiem przy pomocy banku i rodzicow z dwoch stron...czesto slysze, ze sa najszczesliwsi na swiecie , ze maja swoj kat i do teo 3 dzieci....dlateo mam poprawne stosunki z synowymi....zastanowcie sie i przxemyslcie ...wszystkie mozliwosci na spokojnie

Wiesz, ja bym się jeszcze nad jedną rzeczą zastanowiła. Po co upierać się, że musicie mieć własnościowe mieszkanie? (I nie mówię tu o Was Dwojgu, tylko ogólnie o młodych małżeństwach.) W to po poczucie, że TRZEBA mieć własne, wrabiają nas banki, które żerują na kredytobiorcach. Nie wiem, czy nie jest rozsądniej nastawić się na wynajem, a mieć o wiele lżejsze serce - bo nie ma się kredytu na dziesiątki lat.

Osobno,ja jestem 8 lat po ślubie,i cieszę się że z mężem od początku byliśmy sami na wynajętym mieszkaniu.Początki wiadomo były trudne,brak pieniędzy,problemy z pracą,póżniej ciąża,dziecko,różne problemy,ale zawsze mieliśmy siebie i się kochamy do dziś.Gdybyśmy zamieszkali z rodzicami bądż z teściami dawno byłby ROZWÓD. Wystarczało jak przyjeżdżali dwa razy do roku-na święta i to potrafili jeszcze namieszać. Lepiej mieć mniej pieniędzy ale byś OSOBNO
« Wróć do tematów
Do góry strony: Po ślubie z teściami czy osobno?