12
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń145
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +9
12 ppt ?

Podatek od prezentów komunijnych? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Podatek od prezentów komunijnych?

Napisał(a): Gość -

To już jest przegięcie… Fiskus może żądać podatku od prezentów komunijnych jeżeli ich wartość przekroczy określone limity.
Osoby spoza rodziny mogą dać prezent o wartości do 5 tysięcy. Jeżeli chodzi o rodzinę to te limity są wyższe.
Co ciekawe nie tyczy się to jednorazowej darowizny, ale kwoty te łączą się z pięciu ostatnich pełnych lat przed bieżącym rokiem.

Ja mam np. dużą rodzinę, dwóch chrześniaków i trzy bratanice i co teraz mam się czaić? Co to w ogóle za bzdurny pomysł z opodatkowaniem prezentów?!
Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że do fiskusa mogą donieść „życzliwi” spośród krewnych, znajomych czy sąsiadów…

Co o tym myślicie? Ja czuję, że niedługo mi opodatkują powietrze... Nie uważacie, że to czy mam pieniądze czy nie i komu chce je dać powinno być moją prywatną sprawą? No i czemu mieszać w to dzieci...?
INTERIA.PL

Re: Podatek od prezentów komunijnych?

Napisał(a): Gość -

No to mamy kolejną możliwość oszukiwania pazernego państwa. ;o)

Należy spisać umowę użyczenia na czas nieokreślony np laptopa, roweru itd (oczywiście dziecko nie musi wiedzieć o takiej umowie, bo będzie np miedzy matką dziecka a ciotką dziecka) i fiskus może wam skoczyć obiema nogami na warstat...

Re: Podatek od prezentów komunijnych?

Napisał(a): ~Stoa -

Polski (???) fiskus już od dawna nie zachowuje się wobec obywateli jak element struktury państwa tych obywateli, ale jak instytucja najeźdźcy. I może czas najwyższy też tak zacząć ich traktować. Naliczanie podatku od zwyczajowych prezentów otrzymywanych przez dzieci to zwykłe chamstwo i pazerność tylko pokryta bardzo cienką warstwą pozoru dbania o praworządność.

Reklama

Reklama

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Podatek od prezentów komunijnych?