77
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi29
  • Ocen na +0
77 ppt ?

Podzielcie się swoimi przepisami na Boże Narodzenie! (30)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Podzielcie się swoimi przepisami na Boże Narodzenie!

Napisał(a): Gość -

Jak w temacie - jestem bardzo ciekawa co takiego, drogie Panie, przygotowujecie z okazji świąt (bo przecież co region kraju, to obyczaj, a co rodzina, to zwyczaj). Chociaż, prawdę mówiąc, mniej mnie interesuje kolacja wigilijna (tę i tak spędzam u rodziców), ale Wasze sposoby na bożonarodzeniowe - lub w ogóle odświętne, czy też po prostu zimowe - potrawy, a w szczególności ciasta i inne słodkości.
INTERIA.PL

Re: Podzielcie się swoimi przepisami na Boże Narodzenie!

Napisał(a): Gość -

U mnie na stole będzie "standard": jakaś sałatka warzywna, śledź w śmietanie, zupa grzybowa, smażony karp, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem lub kapusta z grzybami i obowiązkowo słodkości - makowiec, pierniki, sernik, placek z kruszonką... Na kolacji wigilijnej raczej nie będzie 12 dań, jest nas po prostu na wigilii zbyt mało, by to wszystko skonsumować.

Napisał(a): gość -

W moim rodzinnym domu były zawsze: zupa z borowików z łazankami, pierogi z kapusty kiszonej i grzybów suszonych (nie z pieczarek), ryba smażona w panierce lub pieczona na ryżu, ryba w galarecie, śledź tradycyjny z cebulką w occie, kompot z suszu obowiązkowo, sałatka jakaś, najczęściej tradycyjna jarzynowa, opcjonalnie z tuńczyka lub pieczarek, kluski z makiem, makowiec-strucla, makowiec-piegusek, makowiec na biszkopcie, piernik. Co roku wprowadzaliśmy jedną potrawę u nas nietradycyjną, ale pasującą tematycznie, np. "kompot na sztywno" z suszu (z żelatyną), kutię z pszenicy, śledzia w pomidorach lub rybę pieczoną w folii. Zawsze te odmiany cieszyły się powodzeniem. Potem, na wigiliach, na których bywałam gościem lub organizowanych wspólnie z Mamą męża, spotykałam takie "obowiązkowe" potrawy: "barszczyk" grzybowy z ziemniakami, barszczyk czerwony z uszkami, kapusta z kolorową fasolą i grzybami suszonymi (coś jak bardzo kwaśny kapuśniak), kapusta z grochem (na gęsto), pierogi z kapusty słodkiej, pierogi z suszoną śliwką lub powidłem (pyszne są!), zupa śliwkowa z makaronem, a nawet... racuchy. Co kraj, to obyczaj!

Reklama

zupa grzybowa, pierogi z kapustą i grzybami, karp smażony, fasola "jaś" z masłem i bułką tartą, kapusta z grzybami, kompot z suszu, na deser rafaello i makowiec. nasza zasada nie przejadac się w Wigilię i w święta.

dlaczego Panie? świąteczny "stół" to zbyt poważna sprawa,by ją powierzyć babie.Od zawsze robię to sam i jest super.Ad rem:barszcz kiszony w domciu,samemu robione uszka,nieziemski pasztet, ryby w galarecie,kaczka,gęś,zając czy cuś tam komu pasuje,sałatka nie z tej ziemi,ćwikła,kompot z suszu,ciasta piecze żona(pod moim nadzorem), to na początek,potem wypiteczności,,,itd

Reklama

Tak można tylko współczuć śJ- chrzest w basenie, ślub pod drzewem, nie ma świąt, nie wolno się uczuć, bo to starta czasu, ale jak się tak włócza po ulicy, to widzę, że to głównie emeryci, dawni partyjniacy, młodych nie ma, a na świeta musi być karp jak co roku

Reklama

Moją kumpele zwerbowali SJ,, nie dość , że rzuciła studia, to chodzi jak struta, dociera do niej w co wdepła, chcę wyjść , ale ją straszą i jeżdzą za nia wszędzie jak satanisći ! Zapraszam ja właśnie na Wigilię, będzie śledż, kapusta, kluski z makiem, barszcz....z rodzina

W tym roku święta spędzam tylko z mężem.Będą tradycyjne potrawy,ale też sami wędzimy szyneczkę ,robimy karkóweczkę i schabik ze śliwką.Do pieczystych dołączy kaczka w glazurze miodowej.Ryby z własnego stawu (karp,amur i lin w śmietanie)Zbyt dużo by pisać aby dać przepisy....

gość W tym roku święta spędzam tylko z mężem.Będą tradycyjne potrawy,ale też sami wędzimy szyneczkę ,robimy karkóweczkę i schabik ze śliwką.Do pieczystych dołączy kaczka w glazurze miodowej.Ryby z własnego stawu (karp,amur i lin w śmietanie)Zbyt dużo by pisać aby dać przepisy....
Taaak a potem cholesterol 300,kałdon że sznurówek nie można zawiązać,a o dolegliwościach wątrobowo-żołądkowych nie wspomnę.Takie są Polskie święta

gość A JA MAM NADZIEJĘ, ŻE KOCIARZE, DADZĄ MI ZJEŚĆ W SPOKOJU, NAM KATOLIKOM KAŻĄ WEJŚĆ DO SZAFY I SIE MODLIĆ, A SAMI ŁAŻĄ JAK ZOMBI I ZAWRACAJĄ GITARĘ, NIE MOGĘ SIĘ JUŻ DOCZEKAĆ ŚWIĄT
Czlowieku wiesz który mamy wiek?Co to wogóle za słownictwo,chcesz kogos obrazić to zrób to z klasą i inteligencją a nie zanizaj IQ."KOCIARZE"-czy to wogóle istnieje w jakimś słowniku?Żal Żal Żal....

gość dlaczego Panie? świąteczny "stół" to zbyt poważna sprawa,by ją powierzyć babie.Od zawsze robię to sam i jest super.Ad rem:barszcz kiszony w domciu,samemu robione uszka,nieziemski pasztet, ryby w galarecie,kaczka,gęś,zając czy cuś tam komu pasuje,sałatka nie z tej ziemi,ćwikła,kompot z suszu,ciasta piecze żona(pod moim nadzorem), to na początek,potem wypiteczności,,,itd
Odebrało mi apetyt bo słychać " JA, TYLKO JA ".

gość A JA MAM NADZIEJĘ, ŻE KOCIARZE, DADZĄ MI ZJEŚĆ W SPOKOJU, NAM KATOLIKOM KAŻĄ WEJŚĆ DO SZAFY I SIE MODLIĆ, A SAMI ŁAŻĄ JAK ZOMBI I ZAWRACAJĄ GITARĘ, NIE MOGĘ SIĘ JUŻ DOCZEKAĆ ŚWIĄT
Tak, ja też za kociarzami nie przepadam, to rzeczywiście niebezpieczna sekta, znają doskonale pismo św, ale w jakim celu, by manipulować ludżmi, oczywiście jedno wielkie kłamstwo, ja bede gotować żurek, ryba, kutia, i nie tylko, powodzenia dla tej znajomej, wiem jak to jest, wiem, że sataniści maja taka praktyke, że zastarszają te osoby, kóre chcą wyjść, ale tak naprawde to mięczaki, o SJ też słyszałam , ze tak robia
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • dania na boze narodzenie forum
  • jakie potrawy na boże narodzenie forum
Do góry strony: Podzielcie się swoimi przepisami na Boże Narodzenie!