2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń138 tys.
  • Odpowiedzi519
  • Ocen na +599
2 tys. ppt ?

Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce (520)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce

Napisał(a): ~Adam -

w szwecji mozna pochowac w trumnie jak i poddac cialo kremacji, wtedy mozna urne zlozyc do grobu lub wysypac na specjalnej laczce na cmentarzu kolo kosciola, jest to tzw laczka pamieci z laweczkami obok. nie ma okropnych pomnikow za wieletysiecy zlotych, sa tylko stojace plyty nagrobne z anzwiskiem i data smierci czy urodzenai zmarlej osoby. ladnei wygladaja cmentarze w krajach protestanckich jak Szwecja, Norwegia, dania, nie tak koszmarne jak w Polsce.po co zmarlemu pomnik z granitu czy innego kamienia, najdrozsza trumna. jemu to nei ejst jzu potrzebne, a pieniadze przydzadza sie zywym a nei zmarlym.

Reklama

Napisał(a): ~Yeti -

~gość oglądałam kiedys dokument o pochówku w Czechach. coś strasznego. Czesi w ogóle nie szanuja ciał zmarłych. Ja rozumiem ateizm i że nie wierzy się w życie pozagrobowe, ale nie przesadzajmy... ludzie nie mają czasu żeby odebrać prochy swoich rodziców albo zakopuja je w ogródku...

HEJ,A NIE PRZYCHODZI WAM DO GŁOWY, ZE LUDZIE MAJĄ RÓŻNE POGLĄDY? Ja na przykład chcę być pochowany w ogrodzie, mam już gotowy projekt głazu. Nie mieści mi się w głowie pochówek z udziałem klechy-pedofila jako pośrednika w drodze do Pana Boga.

Napisał(a): ~zak -

~gość Czeski pogrzeb, rodzina odebrała urnę z prochami, poszli spacerem do parku, na klombie zrobili dziurkę i zawartość urny w nią wsypali potem nogą synek ( bo chował własną matkę) rozgarnął ziemię i poszli dalej. Po 10 minutach alejką szła pani z pieskiem który na klombie oddał mocz. Tak wyglądają ateistyczne pogrzeby w Czechach. Czy w Polsce nie pora na takie pochówki ateistów ?
I tym sposobem wszystko wróciło do natury ziemi :)

Reklama

Napisał(a): ~jahu -

Blandare51
~jeszcze żywy Też nie chcę mieć ani grobu ani pogrzebu. Kremacja a prochy do morza. Bez udziału jakichkolwiek "gości" Nad morze mogą mnie wysłać nawet DHL-em. Jak nie będą chcieli to do pierwszej rzeczki, sam dopłynę. Grób i pogrzeb ani mnie ani mojej rodzinie do niczego potrzebny nie jest. To tylko kłopot i koszty dla dzieci na przyszłość.
W Polsce to niezgodne z prawem...ale w innych krajach to możliwe...
A jednak da się. Są firmy, które organizują takie "morskie" pogrzeby. /tylko prochy/

Napisał(a): ~pepik -

Blandare51 Czesi to w 80 % ateisci. W 100% europejczycy. Wczoraj wlasnie wrocilem z Europy.....
Zdjęcie
-ja też byłem na pogrzebie katolickim Karela Gota w katedrze św.Wita i byli możni tego świata i tysiące Czechów,także komu zależy na tym info liber europejczyku?

Napisał(a): ~ws1 -

~bla wiekrzych bzdur to nawet pis by nie wymyslil, poniewaz mieszkam w Czechach od wielu lat cos juz na ten temat wiem, krematoria oczywiscie , to jest tu normalne oprocz tego przy krematoriach sa specjalne laczki gdzie jak ktos chce moze rozsypac prochy swoich bliskich a napewno nie maja tam wstepu psy, do tego urne mozna zlozyc na cmentarzu gdzie groby nie a wielkie , a miejsca malo wiec na urny wystarczy , kolumbaria na kazdym cmentarzu a do tego mozna rozsypac prochy bliskich na prywatnych posesjaj w odpowiedniej odleglosc od budynkow mieszkalnych, jesli ktos ma zyczenie byc pochowanym normalnie w calosci to tez jest praktykowane, a tez jesli ktos chce mozna urny miec w domu, wiec po co niby wyrzucac ?? lud
zie zastanowcie sie , kto to takie bzdety pisze.....
A to za specjalne laczki?

Napisał(a): ~uac -

~gość Czeski pogrzeb, rodzina odebrała urnę z prochami, poszli spacerem do parku, na klombie zrobili dziurkę i zawartość urny w nią wsypali potem nogą synek ( bo chował własną matkę) rozgarnął ziemię i poszli dalej. Po 10 minutach alejką szła pani z pieskiem który na klombie oddał mocz. Tak wyglądają ateistyczne pogrzeby w Czechach. Czy w Polsce nie pora na takie pochówki ateistów ?
Co w tym złego? Lepiej chyba tę kasę wydać na żyjących. Człowiek jest częścią natury, jego prochy też. Na katolickich cmentarzach też pieski sikają na groby. Lecz się fanatyku!!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce