2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń138 tys.
  • Odpowiedzi519
  • Ocen na +599
2 tys. ppt ?

Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce (520)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce

Napisał(a): ~miś -

gość Spopielenie zwłok znacznie przewyższa koszty tradycyjnego pogrzebu więc nie wiem o co chodzi ??? Czechów stać, nas nie.
człowieku jakie koszty?? to nie o koszty chodzi !!! zastanów się !!! kremacja zwłok jest najbardziej higieniczna nic się nie przedostaje do gleby di wody !!! czego więc nic nie rozumiesz????tylko zacofane ludzie tak myślą jak ty i ksiądz
INTERIA.PL

Napisał(a): ~popolak -

~gość Czeski pogrzeb, rodzina odebrała urnę z prochami, poszli spacerem do parku, na klombie zrobili dziurkę i zawartość urny w nią wsypali potem nogą synek ( bo chował własną matkę) rozgarnął ziemię i poszli dalej. Po 10 minutach alejką szła pani z pieskiem który na klombie oddał mocz. Tak wyglądają ateistyczne pogrzeby w Czechach. Czy w Polsce nie pora na takie pochówki ateistów ?
Bez histerii...

Napisał(a): krzych35 -

Cóż są pragmatyczni.Co w tym dziwnego ?!

Reklama

Napisał(a): ~agat -

~gość oglądałam kiedys dokument o pochówku w Czechach. coś strasznego. Czesi w ogóle nie szanuja ciał zmarłych. Ja rozumiem ateizm i że nie wierzy się w życie pozagrobowe, ale nie przesadzajmy... ludzie nie mają czasu żeby odebrać prochy swoich rodziców albo zakopuja je w ogródku...
a ja chciałbym żeby moja rodzina MOGŁA LEGALNIA zakopać mnie w ogródku, rozsypać nad Morzem , a nie wyeksmitować na cmentarzystko z upiornymi granitowymi pomnikami i masą sztuczneych kwiatów i sztucznej pamięci o bliskich - z fajerwerkami 1-go listopada

Reklama

Napisał(a): ~ottak -

~bla wiekrzych bzdur to nawet pis by nie wymyslil, poniewaz mieszkam w Czechach od wielu lat cos juz na ten temat wiem, krematoria oczywiscie , to jest tu normalne oprocz tego przy krematoriach sa specjalne laczki gdzie jak ktos chce moze rozsypac prochy swoich bliskich a napewno nie maja tam wstepu psy, do tego urne mozna zlozyc na cmentarzu gdzie groby nie a wielkie , a miejsca malo wiec na urny wystarczy , kolumbaria na kazdym cmentarzu a do tego mozna rozsypac prochy bliskich na prywatnych posesjaj w odpowiedniej odleglosc od budynkow mieszkalnych, jesli ktos ma zyczenie byc pochowanym normalnie w calosci to tez jest praktykowane, a tez jesli ktos chce mozna urny miec w domu, wiec po co niby wyrzucac ?? ludzie zastanowcie sie , kto to takie bzdety pisze.....
Jak Czesi obchodzą Dzień Zmarłych, czy też wypalają tysiące ton parawiny?

Napisał(a): ~jaklny -

~gość
~gość
~gość Jak dla mnie nie ma w tym nic złego.
brak słow.... pogrzeb w Czechach a raczej jego brak.... to totalne obdarcie zmarłego z godności
po co komu grób? zmarły juz nie wie co sie z nim dzieje.
dodam, żw setki jeśli nie tysiące ludzi od dziesiatków lat nie ma swojego grobu. Giną na morzach, zamarzają w górach i tam pozostają, pomijam straty wojenne, kiedy wiele ciał nawet nie wiadomo gdzie były i są. Przytoczę choćby nasze pogranicze wschodnie. Tam w lasach na dobrą sprawę nie wie sie po czym sie idzie. Jak przypadkiem przy wyrębie znajduje sie szczążtki (jeszcze wojenne) to po prostu przywozi się księdza, który się pomodli , pokropi i szczątki są na powrót zakopywane. Dodam, żę ogromne lasy na Roztoczu w sporym procencie porosły na wymordowanych wsiach i te ciała właśnie z tego okresu

Reklama

Napisał(a): ~gość -

i nie ma sie co dziwic bo ten narod jest madzejszy i dlatego lepiej mu w kazdej dziedzinie.zycia. cialo to tylo powloka co owszem za zycia jej potrzebujemy ale jak sie pomysli ze po kilku dniach jest niebezpiecznie trujaca zgn. to sie chyba nie tak latwo z tym pogodzic wiec palenie to calkiem chwalebna decyzja a jesli chodzi o obrzedy religijne to kazy wolny czlowiek moze zadecydowac o pochowku.prawda ?i tak po reinkarnacji wracamy bez pamieci poprzednich zywotow wiec niech kazdy rozwazy w co wierzy.NIEBO ROWNIEZ ISTNIEJE I BOG CO STWORZYL NASZE DUSZE I MOZEMY SIE GODZIWYM ZYCIEM ZBAWIC, CO JEST ROWNIEZ
KWESTIA WIARY W DUCHA.trzeba tylko poszukiwac madrosci i nie wierzyc wszyskiemu na gape.

Napisał(a): Goska -

Czechy zacofane w rozwoju zero szacunku i zero poszanowania dobrze ze w tym syfie nie mieszkam wstydze sie za ten kraj Czechy syf i zero szacunku to pi co sie rodzicie jak tak nie szanujecie cial zmarlych uwiazac cycki bedzie ciea mniejsz niz demograficzny u was TO SIE NAZYWA NIE KATOLICKIE PANSTWO BO PRAWDZIWY CHRZESCIJANIN TAK NIE POSTEPUJE!!! Bende wiedziec czego nie zwiedzac

Napisał(a): ~Gość -

~miś
gość Spopielenie zwłok znacznie przewyższa koszty tradycyjnego pogrzebu więc nie wiem o co chodzi ??? Czechów stać, nas nie.
człowieku jakie koszty?? to nie o koszty chodzi !!! zastanów się !!! kremacja zwłok jest najbardziej higieniczna nic się nie przedostaje do gleby di wody !!! czego więc nic nie rozumiesz????tylko zacofane ludzie tak myślą jak ty i ksiądz
Nieprawda. Kremacja wiąże się z emisją wielu zanieczyszczeń do powietrza i jest mniej ekologiczna od metod tradycyjnych. Jak również potrzeba wiele energii do tego procesu.

Napisał(a): ~Embe -

Niestety miałem wątpliwą przyjemność przebywania przez 8 lat w tym śmiesznym czeskim kraju i muszę stwierdzić, że ci ludzie są żałośni, tak, że nawet Polscy Janusze przy nich to klasa. Więc nie dziwią mnie jakieś kuriozalne sposoby pochówku, typu wysypanie prochów gdzie popadnie. Gorzej nawet. Ostatnio modny zrobił się tam zwyczaj pozostawiania truchła denata tam gdzie zakończył życie aż do momentu rozłożenia się. I to nie są jaja.

Napisał(a): Blandare51 -

~pepik
Blandare51 Czesi to w 80 % ateisci. W 100% europejczycy. Wczoraj wlasnie wrocilem z Europy.....
Zdjęcie
-ja też byłem na pogrzebie katolickim Karela Gota w katedrze św.Wita i byli możni tego świata i tysiące Czechów,także komu zależy na tym info liber europejczyku?
Ja nie bylem na pogrzebie p. Karela - a czy to ma jakies znaczenie? Moja informacja o 80% ateistow w Czechach dotyczyla bardziej odpowiedzi na pytanie, dlaczego jest w Czechach inaczej.... Uszczegolowie - Czesi, z racji, ze sa od poczatku na czele reformacji (Jan Hus - 100 lat przed M. Lutherem) sa krajem bardziej poukladanym, bardziej spolecznie rozwinientym, bardziej cywilizowanym!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce