2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń135 tys.
  • Odpowiedzi509
  • Ocen na +583
2 tys. ppt ?

Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce (510)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce

Napisał(a): abcd -

W Czechach pogrzeb praktycznie nie istnieje, 80 procent osób poddaje się kremacji, a tylko 20 procent doczekuje się tradycyjnego pogrzebu. Podejście Czechów do ciał zmarłych jest bardzo dziwne z polskiego punktu widzenia. Nie mają oni czau ani pieniędzy na chowanie bliskich, zmarli w urnach trafiają zazwyczaj do worków na śmieci i te worki do mogiły, ponieważ groby i urny są bardzo drogie, więc Czesi zazwyczaj wolą wydać pieniądze na coś całkiem innego i nie organizować pogrzebów bliskim.
INTERIA.PL

Reklama

Re: Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce

Napisał(a): ~gość -

oglądałam kiedys dokument o pochówku w Czechach. coś strasznego. Czesi w ogóle nie szanuja ciał zmarłych. Ja rozumiem ateizm i że nie wierzy się w życie pozagrobowe, ale nie przesadzajmy... ludzie nie mają czasu żeby odebrać prochy swoich rodziców albo zakopuja je w ogródku...

Reklama

Napisał(a): ~gość -

~gość
~gość Jak dla mnie nie ma w tym nic złego.
brak słow.... pogrzeb w Czechach a raczej jego brak.... to totalne obdarcie zmarłego z godności
po co komu grób? zmarły juz nie wie co sie z nim dzieje.

Reklama

Napisał(a): ~rety -

~gość Czeski pogrzeb, rodzina odebrała urnę z prochami, poszli spacerem do parku, na klombie zrobili dziurkę i zawartość urny w nią wsypali potem nogą synek ( bo chował własną matkę) rozgarnął ziemię i poszli dalej. Po 10 minutach alejką szła pani z pieskiem który na klombie oddał mocz. Tak wyglądają ateistyczne pogrzeby w Czechach. Czy w Polsce nie pora na takie pochówki ateistów ?
na tym miejscu może wyrósł kwiat ,w czym betonowe miast zmarłych jest lepsze?

Napisał(a): ~satan -

~gość Czeski pogrzeb, rodzina odebrała urnę z prochami, poszli spacerem do parku, na klombie zrobili dziurkę i zawartość urny w nią wsypali potem nogą synek ( bo chował własną matkę) rozgarnął ziemię i poszli dalej. Po 10 minutach alejką szła pani z pieskiem który na klombie oddał mocz. Tak wyglądają ateistyczne pogrzeby w Czechach. Czy w Polsce nie pora na takie pochówki ateistów ?
co za zacofane spoleczenstwo w tym kraju mieszka !!!!!!
Czesi chociaż nie wierza w zabobony, a w Polsce sredniowiecze

Napisał(a): ~Jollax -

Podejście może trochę zbyt nonszalanckie ale jestem w stanie się z tym pogodzić. Natomiast bardziej irytuje mnie brak wyboru w Polsce. Owszem, spalić się już można ale urna ciągle jest traktowana jak trumna z niebezpieczną zawartością którą trzeba zakopać lub zabetonować. Moim zdanie przepisy zostały daleko w tyle za realiami lub świadomie nikt ich zmienić nie chce. Mnóstwo ludzi straciłoby na tym źródła zarobku : kościoły przede wszystkim (olbrzymia kasa) za pogrzeby i miejsca na cmentarzu a potem długi łańcuch mniejszych hien, które chcą coś jeszcze urwać z człowieka zanim na zawsze odejdzie. Tak, sprawa nie do pomyślenia w Polsce ale do przemyślenia- czy nie czas na zmiany ?

Napisał(a): ~jeszcze żywy -

Też nie chcę mieć ani grobu ani pogrzebu. Kremacja a prochy do morza. Bez udziału jakichkolwiek "gości" Nad morze mogą mnie wysłać nawet DHL-em. Jak nie będą chcieli to do pierwszej rzeczki, sam dopłynę. Grób i pogrzeb ani mnie ani mojej rodzinie do niczego potrzebny nie jest. To tylko kłopot i koszty dla dzieci na przyszłość.

Napisał(a): ~bla -

wiekrzych bzdur to nawet pis by nie wymyslil, poniewaz mieszkam w Czechach od wielu lat cos juz na ten temat wiem, krematoria oczywiscie , to jest tu normalne oprocz tego przy krematoriach sa specjalne laczki gdzie jak ktos chce moze rozsypac prochy swoich bliskich a napewno nie maja tam wstepu psy, do tego urne mozna zlozyc na cmentarzu gdzie groby nie a wielkie , a miejsca malo wiec na urny wystarczy , kolumbaria na kazdym cmentarzu a do tego mozna rozsypac prochy bliskich na prywatnych posesjaj w odpowiedniej odleglosc od budynkow mieszkalnych, jesli ktos ma zyczenie byc pochowanym normalnie w calosci to tez jest praktykowane, a tez jesli ktos chce mozna urny miec w domu, wiec po co niby wyrzucac ?? ludzie zastanowcie sie , kto to takie bzdety pisze.....

Napisał(a): Blandare51 -

~jeszcze żywy Też nie chcę mieć ani grobu ani pogrzebu. Kremacja a prochy do morza. Bez udziału jakichkolwiek "gości" Nad morze mogą mnie wysłać nawet DHL-em. Jak nie będą chcieli to do pierwszej rzeczki, sam dopłynę. Grób i pogrzeb ani mnie ani mojej rodzinie do niczego potrzebny nie jest. To tylko kłopot i koszty dla dzieci na przyszłość.
W Polsce to niezgodne z prawem...ale w innych krajach to mozliwe...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce