Odpowiadasz na:
Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce

abcd
Temat dodał(a):
abcd -
W Czechach pogrzeb praktycznie nie istnieje, 80 procent osób poddaje się kremacji, a tylko 20 procent doczekuje się tradycyjnego pogrzebu. Podejście Czechów do ciał zmarłych jest bardzo dziwne z polskiego punktu widzenia. Nie mają oni czau ani pieniędzy na chowanie bliskich, zmarli w urnach trafiają zazwyczaj do worków na śmieci i te worki do mogiły, ponieważ groby i urny są bardzo drogie, więc Czesi zazwyczaj wolą wydać pieniądze na coś całkiem innego i nie organizować pogrzebów bliskim.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce

Napisał(a): prac124 -

~gość
~gość
~gość Jak dla mnie nie ma w tym nic złego.
brak słow.... pogrzeb w Czechach a raczej jego brak.... to totalne obdarcie zmarłego z godności
po co komu grób? zmarły juz nie wie co sie z nim dzieje.
Skąd wiesz? Rozmawiałeś ze zmarłymi?

Napisał(a): ~jan -

homosum
~gość
~gość][cytat kogo=~gość Jak dla mnie nie ma w tym nic złego.
brak słow.... pogrzeb w Czechach a raczej jego brak.... to totalne obdarcie zmarłego z godności
po co komu grób? zmarły juz nie wie co sie z nim dzieje.
A nieprawda--patrzy na nas z Niebios[/ctat]y poczytaj [ciktorzy przybyli z nieba] to dowiesz sie kidy patrzy

Reklama

Napisał(a): ~Jadwiga -

dla mnie to normalne zachowanie, za jakis czas i u nas bedzie to normalnie , ciala nalezy sie pozbyc i tyle , zadne tam gusla przez sukienkowego nie maja znaczenia , czytajcie [ ci ktorzy przybyli z nieba ] to dowiecie sie ze mam racje

Napisał(a): ~bob -

'z prochu powstales, prochem jestes i w proch sie obrocisz'

Reklama