Odpowiadasz na:
Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce

abcd
Temat dodał(a):
abcd -
W Czechach pogrzeb praktycznie nie istnieje, 80 procent osób poddaje się kremacji, a tylko 20 procent doczekuje się tradycyjnego pogrzebu. Podejście Czechów do ciał zmarłych jest bardzo dziwne z polskiego punktu widzenia. Nie mają oni czau ani pieniędzy na chowanie bliskich, zmarli w urnach trafiają zazwyczaj do worków na śmieci i te worki do mogiły, ponieważ groby i urny są bardzo drogie, więc Czesi zazwyczaj wolą wydać pieniądze na coś całkiem innego i nie organizować pogrzebów bliskim.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce

Napisał(a): gość -

Mogą przeczytać Twój komentarz.Na tej stronie.W Polsce wysypywanie prochów jest nielegalne.Pozdrawiam

Re: Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce

Napisał(a): gość -

Bo w Czechach nie ma zasiłku pogrzebowego.Państwo tam na to nie płaci.Pochówki bezdomnych,ludzi bez rodzin i tak się odbywają.Palą ich.Urny w zakładach stoją,przez wiele lat.Jak się nikt po to nie zgłosi,to grabarza wyworzą na cmentarz.I wyrzucają do dużego grobu, w workach.Każdy kraj ma swoją kulturę,tradycję.Kremacja jest bardziej ekonomiczna.Mniej miejsca na cmentarzu zajmuję.Ziemia niby nie jest tak mocno niszczona.Mimo tego tą formą pochówku,do mnie nie przemawia.Przeraża mnie kremacja.To palenie człowieka.Takie.Zapomnienie,że kiedyś żył.Spalenie jak starego śmiecia.Złe czasy idą.Będzie coraz gorzej.

Reklama

Re: Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce

Napisał(a): ~Ser -

No jak to tak, bez stypy? :<

Re: Pogrzeb w Czechach nie do pomyślenia w Polsce

Napisał(a): ~WIKTOR -

Normalny kraj normalne zwyczaje katole lubia biesiady przy kazdej okazji więc cyrki robia ze swoimi truposzami

Reklama