558
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń42 tys.
  • Odpowiedzi62
  • Ocen na +294
558 ppt ?

Polacy stracą swoje renty! Powód? To nie opłaca się ZUS (63)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Polacy stracą swoje renty! Powód? To nie opłaca się ZUS

Napisał(a): uni -

Nowy projekt wszedł w życie z inicjatywy ZUS, któremu po prostu stare rozwiązanie przestało się opłacać. O co chodzi? W grudniu weszła w życie nowelizacja ustawy, która dotyczy wszystkich osób, które mają prawo do wcześniejszej/ powszechnej emerytury. Nowe prawo zakłada, że osoba, której przysługuje emerytura traci prawo do pobierania reny. Do tej pory każdy mógł decydować, które świadczenie chce pobierać, ale wysokość renty była z reguły o wiele wyższa niż emerytury, dlatego ZUS bardziej opłaca się wypłacać emerytury. Taki oto kolejny paradoks w tym naszym pięknym świecie. Absurd goni absurd.
INTERIA.PL

Re: Polacy stracą swoje renty! Powód? To nie opłaca się ZUS

Napisał(a): ~dobra zmiana -

To zasługa dobrej zmiany PiS, żeby okroić obywatelom dochody. Zatem chwalcie i głosujecie na PiS, a pójdziemy z torbami i na chleb nie będzie. Stary może z głodu zdechnąć, a młody otrzymuje kasę na kopulację, bo przecież znam kilkanaście osób, które zwolniły się z pracy i kopulują i kupują samochody. A jeden nawet dwom sąsiadkom zrobił dzieci, bo mężowie pracują za granicą, żeby nie klepać pisowskiej biedy.

Napisał(a): ~gość -

~dobra zmiana To zasługa dobrej zmiany PiS, żeby okroić obywatelom dochody. Zatem chwalcie i głosujecie na PiS, a pójdziemy z torbami i na chleb nie będzie. Stary może z głodu zdechnąć, a młody otrzymuje kasę na kopulację, bo przecież znam kilkanaście osób, które zwolniły się z pracy i kopulują i kupują samochody. A jeden nawet dwom sąsiadkom zrobił dzieci, bo mężowie pracują za granicą, żeby nie klepać pisowskiej biedy.
Pewnie ktoś ci leki zamienił i dlatego bredzisz ?

Napisał(a): ireneo -

~Gostek Wypowiedzieli się obcokrajowcy . Nigdy z systemu w Polsce nie skorzystają!
"Emerytura przyznana z urzędu nie może być niższa od kwoty pobieranej dotychczas renty z tytułu niezdolności do pracy. Wysokość emerytury podwyższana jest do kwoty najniższej emerytury" Takie przeniesienie na emeryturę gwarantuje że przy kolejnej komisji renciscie nue orzekną zdolnosci do pracy slepemu i kulawemu bez rąk.

Napisał(a): ~gość -

~dobra zmiana To zasługa dobrej zmiany PiS, żeby okroić obywatelom dochody. Zatem chwalcie i głosujecie na PiS, a pójdziemy z torbami i na chleb nie będzie. Stary może z głodu zdechnąć, a młody otrzymuje kasę na kopulację, bo przecież znam kilkanaście osób, które zwolniły się z pracy i kopulują i kupują samochody. A jeden nawet dwom sąsiadkom zrobił dzieci, bo mężowie pracują za granicą, żeby nie klepać pisowskiej biedy.
to idź i kopuluj i Ty jak się tak opłaca

Napisał(a): gość -

W wiekszosci przypadkow jest tak ze rente doataje obywatel ktory mial wypadek jest nie zdolny do pracy itd. Cale zycie dostaje 700zl renty gdy prYchodzi czas na emeryture wyliczone zostaje mu 300zl bo tylko tyle.skladek odprowadzil do czasu wypadku. Emerytura wtedy jest o wiele nizsza a zus nie chce utrzymywac dalej rencistow. Glupota totalna. Niemcy rozwiazali to w prosty sposob. Albo sam placisz skladki rentowne albo odkladasz do skarpety. Obowiazkiem jest ubezp. Zdrowotne ktore w porownaniu do zarobkow jest smieszne. Zus otrzymuje co miesiac nasze pieniadze. Jaki procent z tych pieniedzy dostaniesz na emeryturze jesli jej doczekasz ??

Napisał(a): ~ojoj -

Mnie nie dziwi taka decyzja. I chyba z nią się zgadzam.Bo ilu tak naprawdę jest rencistów tego nikt nie wie, a wg mnie conajmniej 50% to lewi renciści, którzy mają po parę lat przepracowanych i dostają grosze , ktore widocznie im pasują. Ja przepracowałam ponad 40 lat i pytam się hdzie są są ci wszyscy co im nic nie pasuje i ciągle maja za mało. Mają tyle ile wypracowali . Dlaczego taka co przepracowała 20lat(kobieta i nabyła prawo ma mieć mniej niż rencistka co przeprcowała 6lat i ma rentę. Toż takarencistka to czysty pasożyti jescze narzeka , że ma tak mało. , że nie wspomnę , że te 600 to ma tak naprawdę dzięki tym którzy pracują po 30, 40 i więcej lat, bo przecież korzysta z tej części naszych rentowych skladek z, których my nie korzystamy będąc na emeryturze, a które włacaliśmy również na ten rentę. Tak to właśnie jest jak jest wspólny koszyk. Zresztą podobnie funkcjonuje opieka zdrowotna.. Więc nich ci renciści za łapówki siedzą cicho i cieszą się ztęgo co dostają.

Napisał(a): ~sdd -

~ojoj Mnie nie dziwi taka decyzja. I chyba z nią się zgadzam.Bo ilu tak naprawdę jest rencistów tego nikt nie wie, a wg mnie conajmniej 50% to lewi renciści, którzy mają po parę lat przepracowanych i dostają grosze , ktore widocznie im pasują. Ja przepracowałam ponad 40 lat i pytam się hdzie są są ci wszyscy co im nic nie pasuje i ciągle maja za mało. Mają tyle ile wypracowali . Dlaczego taka co przepracowała 20lat(kobieta i nabyła prawo ma mieć mniej niż rencistka co przeprcowała 6lat i ma rentę. Toż takarencistka to czysty pasożyti jescze narzeka , że ma tak mało. , że nie wspomnę , że te 600 to ma tak naprawdę dzięki tym którzy pracują po 30, 40 i więcej lat, bo przecież korzysta z tej części naszych rentowych skladek z, których my nie korzystamy będąc na emeryturze, a które włacaliśmy również na ten rentę. Tak to właśnie jest jak jest wspólny koszyk. Zresztą podobnie funkcjonuje opieka zdrowotna.. Więc nich ci renciści za łapówki siedzą cicho i cieszą się ztęgo co dostają.
tepy uju poczekaj az sam zostaniesz kaleka czego ci życzę

Napisał(a): ~Tomek 34 -

Nie podoba mi się to. Powiem jak widzę mój przypadek. Gdy miałem pięć lat, uległem wypadkowi na sieczkarni. Straciłem większość palców dłoni, u lewej praktycznie wszystkie. Trudno kogokolwiek winić (żniwa, mama z babcią przy obiedzie, ojciec padł umordowany po powrocie z pola, dziadek sieczkę rżnął). Lata mijały, a tu zonk, zrozumiałem w pewnym momencie, że moja mama, prawdopodobnie od dziecka, cierpi na schizofrenię. Żebyście widzieli jaką ulgę odczuł mój tata, kiedy już nie był sam z jej chorobą, jak bardzo odżył, bo na siebie wziąłem ciężar pilnowania jej z lekami. Najlepszy mam z nią kontakt (pierworodny, niepełnosprawny). W międzyczasie bracia podrośli, poszli do pracy. A ja ? Choćbym chciał, nie mogę pracować kiedy mama musi rano, i wieczór tabletki brać. Zwłaszcza teraz, kiedy najmłodszy po ożenku się wyprowadził, średni z braci nadpobudliwy, uciekł do domu po dziadkach, a ojciec od września pracuje w Niemczech. I sami powiedzcie, czy ktoś w moim położeniu powinien być traktowany z pogardą, egzystować jak śmieć, bo ma związane ręce ?

Napisał(a): gość -

Chore rencistki,niezdolne do pracy w Polsce,ale zdolne za granicą.Trzeba skończyć z tą fikcją,bo często jest tak,że chorzy renty nie dostają,a zdrowi jak najbardziej.Nie tak dawno byłam świadkiem rozmowy,gdy pan napotkaną znajomą zapytał- Ty nie we Włoszech jesteś,wróciłaś?
- komisję w ZUS- ie mam i przyjechałam.Po komisji wyjeżdżam z powrotem.Przyznam,że mało mnie nie trafiło.Na oko zdrowa baba,pracująca najpewniej jako opiekunka ,a w Polsce renta.

Napisał(a): ~Doświadczona -

~ojoj Mnie nie dziwi taka decyzja. I chyba z nią się zgadzam.Bo ilu tak naprawdę jest rencistów tego nikt nie wie, a wg mnie conajmniej 50% to lewi renciści, którzy mają po parę lat przepracowanych i dostają grosze , ktore widocznie im pasują. Ja przepracowałam ponad 40 lat i pytam się hdzie są są ci wszyscy co im nic nie pasuje i ciągle maja za mało. Mają tyle ile wypracowali . Dlaczego taka co przepracowała 20lat(kobieta i nabyła prawo ma mieć mniej niż rencistka co przeprcowała 6lat i ma rentę. Toż takarencistka to czysty pasożyti jescze narzeka , że ma tak mało. , że nie wspomnę , że te 600 to ma tak naprawdę dzięki tym którzy pracują po 30, 40 i więcej lat, bo przecież korzysta z tej części naszych rentowych skladek z, których my nie korzystamy będąc na emeryturze, a które włacaliśmy również na ten rentę. Tak to właśnie jest jak jest wspólny koszyk. Zresztą podobnie funkcjonuje opieka zdrowotna.. Więc nich ci renciści za łapówki siedzą cicho i cieszą się ztęgo co dostają.
Kobieto nie wiesz o czym mówisz. W naszym wspaniałym kraju ciężko chorzy ludzie nie dostają renty, którzy na to zasługują, a wiem o tym z racji mojej pracy. Niezwykle krzywdzący dla rencistów wpis i szlag mnie trafia,że więcej nie napiszę. Każdy kto ma taki pogląd niech idzie do zus i pogada z ludźmi starającymi się o rentę. Myślę, że jesteś trollem zZUS-u...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Polacy stracą swoje renty! Powód? To nie opłaca się ZUS