18
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +0
18 ppt ?

Polecana kuchnia. (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Polecana kuchnia.

Napisał(a): Gość -

Szczerze polecam Ci kuchnię tajską :) to jedna z moich ulubionych kuchni, która wciąż zaskakuje mnie różnorodnością smaków, a przede wszystkim ich łączeniem - słodkiego z pikantnym, słodkiego z kwaśnym, mlecznego z orzeźwiającym i wszelkich innych kombinacji. Większość tajskich przypraw i składników można już dostać w Polsce - bez problemu kupisz mleko kokosowe, chili, sos sojowy, imbir, makaron sojowy, tofu, limonki, itp., a z jakiegoś bardziej "egzotycznego" dodatkowego składnika zawsze można zrezygnować i nic się nie stanie ;) dania przeważnie przygotowuje się bardzo szybko, najwięcej czasu zajmuje krojenie warzyw ;) bo sama obróbka cieplna trwa kilka minut :) poza tym zużywa się przeważnie bardzo nieduże ilości tłuszczu, tak więc z tych wszystkich powodów kuchnia tajska jest zdrowa :) jedno, w co musisz zainwestować to dobry wok, ale taki zakup naprawdę się opłaca, bo to bardzo uniwersalne i przydatne naczynie :) jeśli chodzi o książki z przepisami tajskimi, polecam Ci książeczkę "Kuchnia tajska" z serii "Z kuchennej półeczki" - są tam łatwe, nieskomplikowane i bardzo smaczne przepisy, opisane krok po kroku :) pozdrawiam!

Ja ostatnio lubuję sie w kuchni chorwackiej i od zawsze w rosyjskiej:) a z książeczek polecam Ci takie małe kuchnie świata z serii Rzeczpospolitej. Bez problemu znajdziesz je za grosze na Allegro. W serii między innymi kuchnia włoska, hiszpańska, skandynawska, rosyjska, serbska i wiele innych.
Pozdrawiam

Reklama

gościu; prawda jest taka, że kuchnia meksykańska nie jest taka ostra jak myślisz. owszem mają niektóre dania pikantne, albo specjalne sosy, ale uwierz w ich kuchni dużo znajdziesz dań łagodnych. wiem, bo byłam w meksyku :-). mają przepyszną i bardzo różnorodną kuchnię. to co u nas jest nazywane meksykańskim jedzeniem/restauracją nie ma szans do tego co jest tam.

Reklama

Bardzo ciekawy temat. Mnie chyba też zainteresowałaby kuchnia meksykańska jeżeli chodzi o potrawy pikantne, bo np. butelkę Tabasco potrafię obalić w ciągu tygodnia. Tak, tak, wiem że to bardzo nie zdrowe. Ale jakie dobre...
Kiedyś czytałam artykuł w Angorze apropo ilości zjadanego mięsa, warzyw i owoców. Autor tekstu miał bardzo konkretne podstawy, aby udowodnić że za "x" lat, będziemy zmuszeni sięgać tylko do owoców morza aby przetrwać, bo ziemia odmówi nam rodzenia żywności pod postacią roślin ani nie będzie już w stanie wykarmić zwierząt. Ja osobiście z przyjemnością sięgałabym właśnie do ww owoców morza, ale jakoś nie potrafię się przełamać do ośmiornic czy małży. Jedyne co jadłam to krewetki na pizzy i kiedyś macki ośmiornicy pokrojone w sałatce, ale nie podeszła mi ta gumowatość. Wy też tak macie, że ciężko jest Wam się przełamać?

kuchnia dobra to zdrowa kuchnia, ja osobiście zasmakowałam w sushi, ale zdaje mi sie, ze wymaga ona pewnej precyzji no i nie jest tania.
a tak poza tym lubie tzw. spanish food. tortille, wrapy, fasola, salsa, guacamole, smietanka, roznorodnosc warzyw, taco , etc. Generalnie nie jest pikantna , no chyba , ze zasmakujesz w jalapenos....:)))
zaleta kuchni jest to, ze nie jest pracochlonna i dobrze smakuje....

Reklama

polowa rzeczy, ktore napisalas nie ma nic wspolnego z kuchnia hiszpanska: guacamole(z avokado) i paparyczki jalapenos to nie ten kontynent, ten sam obszar jezykowy powiedzmy, ale nie te klimaty; z kuchni hiszpanskiej to oczywiscie jeszcze paella warta jest grzechu

A jaki jest naturalny? Chyba takiego nie ma, co kraj to obyczaj. Ja jestem za zgłębianiem nieprawdopodobnych smaków świata. Niejadki i osoby niechętne poznawaniu bogactwa przypraw i kuchni uważam za ograniczone. Ja ci polecam kuchnie indyjską. Hindusi to mistrzowi przypraw i zdrowego, ostrego jedzenia. Ja jestem zakochana w tej kuni, niestety nie wiele potraw hinduskich potrafię sama przyrządzić, częściej chadzam do restauracji. Ale naucz się robić pakorę, onion bhaji, samosy i jakieś dania główne. To są niepowtarzalne smaki, jak je zgłębisz, to wrzuć jakieś przepisy;)

Najbardziej lubię kuchnię polską, ale jak już mam koniecznie polecić zagraniczną, to każdemu uniwersalnie proponuję kuchnię włoską. Olbrzymia ilość odmian potrawy z makaronem spaghetti, risotto, brushetta, smaczne sałatki, przepyszna lasagne, pizza... Nie znam osoby, która nie lubi tych potraw. No i te desery... Jestem osobą bardzo wybredną, więc przede wszystkim zwracam uwagę na składniki: oliwa, świeże pomidory, aromatyczne sery (zwłaszcza mozzarella i parmezan - mniam!), doskonałe przyprawy (czosnek, bazylia, oregano) i oczywiście wino :) Gorąco polecam. Nie przepadam jedynie za owocami morza, dlatego nie znam tych potraw.

Jamajska kuchnia, to głównie smażone na tłuszczu kurczaki i owoce. To jest totalnie biedny kraj. żywią się trochę jak hindusi, różnymi potrawkami. Ale głównie owoce. Żują dużo trzciny cukrowej i mają mocne zęby. Nie jedzą prawie pieczywa. Nie jest to jakaś ciekawa kuchnia. Wolę hinduską i japońską.

Indie do najbogatszych krajów nie należą, a kuchnie mają bardzo ciekawą. Na drugim biegunie stany zjednoczone - praktycznie zero tradycji gastronomicznych.
Myślę, że bardzo zdrowa i pożywna jest kuchnia chińska, indyjska i nordycka. Kurczak, ryż, ryby i warzywa, to bardzo zdrowe pożywienie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Polecana kuchnia.