31
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń124
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +51
31 ppt ?

Polska gospodarka 4,9% w górę:) (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Polska gospodarka 4,9% w górę:)

Napisał(a): Valdemar -

To imponujące główną siłą napędową tego wzrostu jest eksport (80% naszego eksportu idzie UE) taka sytuacja pokazuje, że inwestycje poczynione w poprzednich latach przynoszą zyski. Niepokojącym sygnałem jest stosunkowo mały import w porównaniu z poprzednimi latami co należy rozumieć jak brak inwestycji w przemyśle.

Tylko dlaczego nasza giełda nie potwierdza tych fantastycznych danych?:(
INTERIA.PL

Reklama

Re: Polska gospodarka 4,9% w górę:)

Napisał(a): Gość -

Ten wzrost to cieszy i oby się utrzymał.
Ale czy tak będzie? Tu mam obawy. Inwestycje maleją, a plan Morawieckiego opiera się na nich,
i na unijnych dotacjach z Funduszu Spójności, co dalej?
Unijny budżet zagwarantowany do 2020 roku, perspektywa nowego nie zapowiada się optymistycznie.Spory z Unią, perspektywa kar za Puszczę Białowieską, uruchomienie
punktu 7- procedury sprawdzania praworządności. Ale może to tylko takie moje babskie gdybanie. Może się mylę, i ten wzrost się utrzyma.

Reklama

Boldusia40 Ten wzrost to cieszy i oby się utrzymał.
Ale czy tak będzie? Tu mam obawy. Inwestycje maleją, a plan Morawieckiego opiera się na nich,
i na unijnych dotacjach z Funduszu Spójności, co dalej?
Unijny budżet zagwarantowany do 2020 roku, perspektywa nowego nie zapowiada się optymistycznie.Spory z Unią, perspektywa kar za Puszczę Białowieską, uruchomienie
punktu 7- procedury sprawdzania praworządności. Ale może to tylko takie moje babskie gdybanie. Może się mylę, i ten wzrost się utrzyma.
Tak dane są rewelacyjne. Trochę martwi tak ogromne uzależnienie od UE zwłaszcza w kontekście prowadzonej polityki w stosunku do UE. Z drugiej strony jeśli inwestycje w ramach funduszy unijnych były w miarę trafione to nasza sytuacja gospodarka powinna być stabilna.

Napisał(a): buc1 -

Inwestowanie w Polsce jest ryzykowne i to jest przyczyną jego braku. To przecież niepewny kraj, w którzym jest dyktatura i państwo policyjne. Niebawem gospodarka może zostać znacjonalizowana, a Polska może zostać izolowana. Powiedz, jak inwestować w takim kraju? Niedługo będzie całkowita klapa, a handlować będziemy tylko z Chinami, Wietnamem, Wenezuelą, Kubą, Korea północną i San Escobar.

Reklama

buc1 Inwestowanie w Polsce jest ryzykowne i to jest przyczyną jego braku. To przecież niepewny kraj, w którzym jest dyktatura i państwo policyjne. Niebawem gospodarka może zostać znacjonalizowana, a Polska może zostać izolowana. Powiedz, jak inwestować w takim kraju? Niedługo będzie całkowita klapa, a handlować będziemy tylko z Chinami, Wietnamem, Wenezuelą, Kubą, Korea północną i San Escobar.
W dzisiejszych czasach kiedy Chiny są drugą potęgą gospodarczą świata to wszystko jest możliwe.
A swoja drogą to ciekawy jestem jakie będą efekty szukania rynku zbytu w Wietnamie?

Napisał(a): ~www -

Niestety kto korzysta z tego wzrostu bo chyba nie emeryci . 2 zł podwyżki do emerytury na rok , to nie jest wzrost tylko strata na jakieś 20 % w dół .
Chwalić się można wzrostem tyle tylko że społeczeństwo z tego nic nie ma .

Napisał(a): buc1 -

Valdemar
buc1 Inwestowanie w Polsce jest ryzykowne i to jest przyczyną jego braku. To przecież niepewny kraj, w którzym jest dyktatura i państwo policyjne. Niebawem gospodarka może zostać znacjonalizowana, a Polska może zostać izolowana. Powiedz, jak inwestować w takim kraju? Niedługo będzie całkowita klapa, a handlować będziemy tylko z Chinami, Wietnamem, Wenezuelą, Kubą, Korea północną i San Escobar.
W dzisiejszych czasach kiedy Chiny są drugą potęgą gospodarczą świata to wszystko jest możliwe.

Wietnamie Polska ma udzielić pożyczki
A swoja drogą to ciekawy jestem jakie będą efekty szukania rynku zbytu w Wietnamie?
Wietnamowi Polska ma udzielić kredytu, to nie gospodarka stabilna, a jest państwo komunistyczne. Polska powinna spłacać zadłużenie, ponieważ jest dobra koniunktura w Europie, a kryzys został zażegnany.

Napisał(a): Blandare51 -

Szanowny Valdemarze - wzrost o 4,9% wzgledem tego samego okresu 2016 roku - a w roku 2016 PKB spadlo wzgledem 2015 o 12 MLD USD, a wzgledem 2014 az o 70 MLD USD! Czyli jest szansa, ze PKB 2017 (na koniec roku) zrowna sie z zastanym przez PiSowskich geniuszy...
Statystyka jest swietna do manipulacji ciemnoty.....

Blandare51 Szanowny Valdemarze - wzrost o 4,9% wzgledem tego samego okresu 2016 roku - a w roku 2016 PKB spadlo wzgledem 2015 o 12 MLD USD, a wzgledem 2014 az o 70 MLD USD! Czyli jest szansa, ze PKB 2017 (na koniec roku) zrowna sie z zastanym przez PiSowskich geniuszy...
Statystyka jest swietna do manipulacji ciemnoty.....
Nic z tego nie rozumiem pierwsze z brzegu dane mówią że się mylisz
W 2014 wzrost PKB o 3,3%
2015 wzrost PKN o 3,8%
2016 wzrost 0 2,9%
2017 po 3 kwartałach 4,3%http://biznes(...)92,2156
« Wróć do tematów
Do góry strony: Polska gospodarka 4,9% w górę:)