29
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń70
  • Odpowiedzi11
  • Ocen na +68
29 ppt ?

Polska gospodarka znów zaskoczyła ekspertów (12)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Polska gospodarka znów zaskoczyła ekspertów

Napisał(a): ~Domink -

Efektowny wzrost PKB, inwestycje i konsumpcja rosną szybciej niż zakładały prognozy ekonomistów.

Grzegorz Schetyna i jego zaplecze intelektualne znów spudłowali, oceniając polską gospodarkę. Najnowsze dane ogłoszone przez Główny Urząd Statystyczny są tak dobre, że zaskoczeni są nawet niezależni ekonomiści. W drugim kwartale tego roku szybciej od prognoz rosło polskie PKB, a także inwestycje i konsumpcja. O szczegółach pisze portal businessinsider.com.pl.

Wzrost PKB w Polsce wyniósł w II kwartale 2019 r. 4,5 proc. r/r. Wynik podany przez GUS jest o 0,1 pkt. proc. lepszy niż wcześniejszy odczyt flash i prognozy większości ekspertów. Wzrost polskiej gospodarki napędzają przed wszystkim konsumpcja pobudzana programami społecznymi PiS i inwestycje, także te prywatnych przedsiębiorstw. Widać wyraźnie, że inwestorzy krajowi i zagraniczni dostrzegli, że Polska jest obecnie jednym z najpewniejszych i najbezpieczniejszych rynków na świecie.

„Inwestycje w II kwartale wzrosły o 9,0 proc. r/r, konsumpcja prywatna wzrosła o 4,4 proc., zaś popyt krajowy wzrósł o 4,8 proc. r/r. Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes 29 sierpnia spodziewali się, że w I kw. inwestycje wzrosły o 8,7 proc., konsumpcja prywatna wzrosła o 4,2 proc., zaś popyt krajowy wzrósł o 4,3 proc. r/r.” - pisze Business Insider.

Teraz coraz więcej ekonomistów zakłada, że w kolejnych kwartałach polska gospodarka przyspieszy jeszcze bardziej. A wszystko to dzieje się, kiedy Europa i świat pogrążają się w kryzysie gospodarczym.

Źródło: businessinsider.com.pl
INTERIA.PL

Re: Polska gospodarka znów zaskoczyła ekspertów

Napisał(a): zmianynaziemi -

taki temat, nie powinien być niezauważony przez przez lewactwo...

Prosimy o jakiś światły komentarz...

Może "a za PO ziemniaki były tańsze"

albo

nieszczęśniku ...w mojej wsi stara Nowakowa bierze za jaja o 20% drożej r/r ...

;) :D

Napisał(a): Gość -

zmianynaziemi taki temat, nie powinien być niezauważony przez przez lewactwo...

albo

Jeśli już sięgamy pamięcią wstecz to za sanacji ziemniaki były jeszcze tańsze, lecz jak ma się to do cen dnia dzisiejszego nieszczęśniku?

Reklama

Napisał(a): Gość -

Podałem Ci kilka linków świadczących o poziomi inwestycji w Polsce nieszczęśniku, widocznie nie było to zgodne z oficjalnym stanowiskiem partii i mój wPiS został usunięty w trybie pilnym coby nie mącił w głowach gawiedzi aktualnie żyjącej w dobrobycie

Napisał(a): LATO2019 -

Logos Podałem Ci kilka linków świadczących o poziomi inwestycji w Polsce nieszczęśniku, widocznie nie było to zgodne z oficjalnym stanowiskiem partii i mój wPiS został usunięty w trybie pilnym coby nie mącił w głowach gawiedzi aktualnie żyjącej w dobrobycie
Inwestycja w Polsce lecą w dół w zastraszającym tempie, drogi stoją w miejscu , bo ceny materiałów budowlanych wzrosły o 200% , a umowy na wykonawstwo były robione za PO gdy ceny były dużo niższe. Idziemy cały czas w dół.

Reklama

Napisał(a): taie -

WednesdayTEN Jakie inwestycje? :O
Wydobycie H2Ośw.

Reklama

Napisał(a): taie -

zmianynaziemi taki temat, nie powinien być niezauważony przez przez lewactwo...

albo

Piszesz "lewactwo" ?
Czyli masz na myśli Chadecję-socjalistyczną z KC Polskiej Zjednoczonej Partii Propagandy Sukcesu (z zapędami komunistycznymi)
Taką propagandę i takie lewactwo moja ty dziecino "przerabiałem" w latach siedemdziesiątych .
Byliśmy "dziesiątą gospodarką świata" a towarzysz Gierek nie miał ani połowy zadłużenia jakie mają dzisiejsi (jak nazywasz) lewacy.
Tyle że on przynajmniej za te długi coś zbudował a co towarzysze zbudowali dla Polski przez te ostatnie 12 lat ?
PO autostrady by dostawcy do sklepów zachodnich mieli po czym jeździć a PZPPS tylko bazy okupantom i pomniki jednego lewaka.
A ludzie nadal wyjeżdżają do tych "upadających gospodarek" za chlebem jak na koniec XIX wieku.

Napisał(a): ~XXX -

LATO2019
Logos Podałem Ci kilka linków świadczących o poziomi inwestycji w Polsce nieszczęśniku, widocznie nie było to zgodne z oficjalnym stanowiskiem partii i mój wPiS został usunięty w trybie pilnym coby nie mącił w głowach gawiedzi aktualnie żyjącej w dobrobycie
Inwestycja w Polsce lecą w dół w zastraszającym tempie, drogi stoją w miejscu , bo ceny materiałów budowlanych wzrosły o 200% , a umowy na wykonawstwo były robione za PO gdy ceny były dużo niższe. Idziemy cały czas w dół.
cO TY PIEPSZYSZ JAKIE 200 PROCENT , A NIE 1000 PROCENT ? ZEJDŻ NA ZIEMIE PEOWCU
« Wróć do tematów
Do góry strony: Polska gospodarka znów zaskoczyła ekspertów