Polska może zostać liderem innowacyjności w regionie (23)

Polska może zostać liderem innowacyjności w regionie

Temat dotyczy artykułu: Polska może zostać liderem innowacyjności w regionie

Mimo że Czechy i Węgry wydają w stosunku do PKB więcej na badania i rozwój, to Polska wyrasta na lidera innowacyjności. Polskie miasta, Warszawa i Kraków, zatrudniają najwięcej naukowców i inżynierów, duży potencjał tkwi w poziomie edukacji, wykształconej kadrze i infrastrukturze badawczo-rozwojowej. Decydujące są nie kwoty, lecz polityka ich wydawania - wynika z raportu "Poland: Emerging Innovation Leader" przygotowanego przez CEED Institute dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~oo -

Problemem naszej gospodarki jest to ze nie kupujemy rodzimych produktów. Ponadto siejemy propagandę porażki, zanim jakąkolwiek inwestycje zaczniemy to juz się znajdzie grono krzyczacych ze nie zdążymy. Tak było np. Przed Euro 2012.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~jj -

Ze wszystkim można by się zgodzić, prócz jednego, poziom edukacji został zamordowany w 1991 roku gdyż w zasadzie kto miął w nosie dziure mógł otworzyć szkołę wyższą, na marginesie, jakby Polska osiągnęła spektakularny sukces, co będzie trudne ze względu na potężną wadę narodową, wrogość wobec swoich z byle powodu, to Francja znienawidzi Polaków już na max, jako to Polaczki ze wschodu? już ich boli, że Polska jest tu gdzie jest.
Odpowiedź (0)
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Kazio C. -

Musi to być bardzo niski POziom , żebyśmy mogli zostać liderem. Chyba, że tuchodzi o tak mądre POmysły jak prywatyzacja POczty itp.
Odpowiedzi (1)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~404 pixel -

Nikt przecież wam nie zabrania kupowania polskich marek. Możecie przecież kupić komputer polskiej marki OPTIMUS, czy słuchawki UNITRA. Jest mnóstwo polskich firm które można wspierać i przyczyniać się do rozwoju innowacyjności i gospodarki. Na forum świata nie zmienicie.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~ross -

"Liderem" jest ten kraj w świecie ! Dług zagraniczny 270 miliardów zachodniej waluty a wewnętrzny dług to ponad 1.5 biliona złotych !!! Tylko w 2013 roku firmy zachodnie "wyprowadziły" z kraju 83 miliardów Euro/ dolarów...Złodzieje,oszuści i kłamcy !!!
"Gierkowski" dług 30 mld spłacaliśmy 32 lata !!! Cenzorki zlitujcie się bo Wasze wnuki,prawnuki nie spłacą tego długu... PO wolnej sprzedaży ziemi,lasów- nic nie zostanie z tego kraju !
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~robertpk -

386 tys. naukowców w Krakowie ???

przy 800tys mieszkańcach ...

komuś przegrzał się mózg ??
Odpowiedzi (2)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~LESZEK -

Mam 55 lat i od dziecka słyszę ,że Polska rośnie w siłę ,wyrasta na lidera i tym podobne bzdety.Jakby tak rosła bezustannie to moje ramiona nie sięgały by poza kolana.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz