176
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń32
  • Odpowiedzi176
  • Ocen na +0
176 ppt ?

Polska po katastrofie - co dalej? (177)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Polska po katastrofie - co dalej?

Napisał(a): Gość -

Obecnie nie mamy nie tylko prezydenta, ale i wielu znaczących polityków różnych opcji politycznych, zwłaszcza jednak tych kojarzonych z obozem prezydenckim, czyli skupionych wokół PiS-u. Dla mnie to początek końca tej partii.

Druga rzecz to szanse Bronisława Komorowskiego na prezydenturę wzrosły ogromnie, PO zostało bardzo wzmocnione, najprawdopodobniej obsadzą swoimi ludźmi NBP, IPN i RPO.

Jaki przewidujecie scenariusz?
INTERIA.PL

Re: Polska po katastrofie - co dalej?

Scenariusz? Może najpierw gospodarka. Co nas czeka – cieńsze portfele. Przecież Pan Tusk zapowiedział, że spłaci kredyt na budowę domu posła Putry. Hm. Jak to jest z tymi kredytami. Posła stać na utrzymanie ośmiorga dzieci, nie pracującej żony ( normalka) śposeł zarabiał sporo kasy miesięznie, tak jak inni przydzielali sobie premie, nagrody to jeszcze dla wszystkich parlamentarzystów utworzono – o czym było głośno i burzliwie specjalny kredyt na warunkach preferencyjnych -oznacza symboliczne oprocentowanie. Poseł,taki kredyt zaciagnął na budpwę domu. Teraz My mamy to spłacać zkasy państwowej. A niby czemu?
Jednych nie stać na maleńkie M3 – drudzy zarabiając krocie maja darmowy dom.
Spłacimy bandycko drogi sarkofag.
Co z tego wynika?. Chyba poleci w górę akcyza paliwo, energia, gaz, czynsze, leki, zniknie lista refundowana, podniosą podatek.

Politycznie. Ktokolwiek do władzy się nie dorwie nic dobrego to nie wrózy.Tuskowi nie dowierzam. "choragiewka na wietrze"

Reklama

Jak co będzie? Normalnie. W końcu państwem zacznie rządzić właściwy człowiek. Mowa tu o Bronisławie Komorowskim. Życzę temu człowiekowi wszystkiego co najlepsze w prezydenturze! Nie mamy co skreślać i określać że będzie źle, że będzie źle w kraju. Każdy ma sumienie, rozsądek i rozum. To że kiedyś było tak a nie inaczej ze strony Platformy Obywatelskiej, nie znaczy że będzie teraz jeszcze gorzej, czy źle itd. Pan Komorowski jest na prawdę człowiekiem na poziomie. Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia co do tego człowieka, to proszę wskazać jakiś punkt w którym ten że człowiek zrobił coś źle.
Ja tu nie widzę nic złego z jego strony.
Z szacunkiem dziękuję za wyrozumiałość.

dalej Jarosław K. ma problem. Po szwindlu z Wawelem musi zastanowić się co robić bez swego najwierniejszego podwładnego. Czy pod hasłem "nie chcę, ale muszę kontynuować wielkie dzieło mego bohaterskiegio brata" rwać się do wyborów, czy zaryzykować i pozwolić któremuś ze swoich podwładnych. Tak źle - bo powiedzą, że stara się wykorzystać jeszcze ciepłe zwłoki, a tak niedobrze - bo podwładny może chcieć przestać słuchać.
Biedny ten Jaro !

Reklama

Nic dalej. Ja nie zatesknie za Gosiem, Putra czy Szczygla w TV. Nie jestem tez pewien, ze pan Szczyglo i jego BBN zmieniliby znaczaco moj los. Zajmowali sie duperelami i trzeba by te instytucje rozwiazac, byloby taniej. Na miejsce zmarlych wejda inni , z drugiego miejsca. Beda wybory prezydenckie. Mam nadzieje, ze oszolomstwo nie przepcha przez Sejm Ustawy o obowiazku uczniowskim odwiedzenia grobu prezydenckiego. Nawet w ZSRR byly wycieczki \\\"spontaniczne\\\" do Mauzoleum a w II RP tez ustawowo nikt nie kazal zwiedzac Marszalka...

Reklama

Powiadają, że cyt."dom wewnętrznie skłócony nie ostoi się długo", ale umiejętnie wykorzystana sytuacja/szansa może zmienić tą mądrość ludową oraz oblicze Polski.
I.........wg słów pewnej chłopki, które śmiem tu powtórzyć "widzicie to, jak to kurczęciu pazury sztywnieją!",
wreszcie brat bliźniak z cienia wychodzi.....słyszycie? Jego głos dźwięcznym echem się rozchodzi "do mnie dzieci, wdowy!".
Ech......zdaje się, iż słodka władza serca Polaków zdobyła i hehehe Komorowskiego korony pozbawiła.

Ps. Konstruktywnych rozważań życzę.

Stała się wielka tragedia ,ale życie toczy się dalej nie ma ludzi niezastąpionych,wszak będzie brakować tych wspaniałych ludzi w rządzie tych polityków którzy zawsze występowali w programie tvn kawa na ławę ale my tu już nic nie poradzimy życia im nie przywrócimy.Wybierzemy nowy rząd i będą takie same problemy i i taka sama targowica w sejmie jak dotąd.

Tusk jest przynajmniej normalny. Nie zgodzę się, że prezydent ma władzę w Polsce, ma prawo weta, ale i tak można go przegłosować w sejmie. Ma pełnić funkcję reprezentacyjną, a Kaczyński wcale jej nie pełnił - ile razy śmiano się z jego niskiego wzrostu i mlaskania? A teraz nagle po śmierci wszyscy go kochają, uważają za bohatera, a nawet męczennika. Debile. Komorowskiemu życzę jak najlepiej, ale zamiast prezydentem powinien zostać premierem. Może wreszcie coś by się w Polsce zmieniło.

Nic się specjalnie nie zmieni (chociaż powinno, bo nikt teraz nie będzie wetował składanych ustaw i projektów) . Tak jak do tej pory będziemy dalej skubani przez rządzących podatkami, ceny będą rosły bo chyba nikt nie wierzy w to, że towary i usługi będą tanieć. Walka o władzę będzie odbywała się nadal, będziemy narzekać na polityków bo niby dlaczego mamy ich chwalić skoro życie coraz droższe. A scena polityczna i układ sił będą się zmieniały co jakiś czas , ale nie wierzę żeby wpływało to korzystnie na politykę ekonomiczno-gospodarczą naszego kraju.

Gość Tusk jest przynajmniej normalny. Nie zgodzę się, że prezydent ma władzę w Polsce, ma prawo weta, ale i tak można go przegłosować w sejmie. Ma pełnić funkcję reprezentacyjną, a Kaczyński wcale jej nie pełnił - ile razy śmiano się z jego niskiego wzrostu i mlaskania? A teraz nagle po śmierci wszyscy go kochają, uważają za bohatera, a nawet męczennika. Debile. Komorowskiemu życzę jak najlepiej, ale zamiast prezydentem powinien zostać premierem. Może wreszcie coś by się w Polsce zmieniło.
A ja panu Komorowskiemu życzę mniej pychy i buty.

Gość Tusk jest przynajmniej normalny. Nie zgodzę się, że prezydent ma władzę w Polsce, ma prawo weta, ale i tak można go przegłosować w sejmie. Ma pełnić funkcję reprezentacyjną, a Kaczyński wcale jej nie pełnił - ile razy śmiano się z jego niskiego wzrostu i mlaskania? A teraz nagle po śmierci wszyscy go kochają, uważają za bohatera, a nawet męczennika. Debile. Komorowskiemu życzę jak najlepiej, ale zamiast prezydentem powinien zostać premierem. Może wreszcie coś by się w Polsce zmieniło.
Mam jeszcze małą chwilke to dopiszę. Ja też wolałabym by Marszałek Komorowski był Premierem.
Tusk normalny - w pewnym sensie ale...no zobaczymy.
Piersza część wpisu dot zmarłego Prezydenta. To o czym wspominasz to zwykła hipokryzja i fałsz. Wyśmiewany za życia - uwielbiany po śmierci. Szkoda słów. Pożyjemy, zobaczymy - oby coś zmieniło sie na lepsze - najwyższy czas.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Polska po katastrofie - co dalej?