95
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi34
  • Ocen na +0
95 ppt ?

Pomysł na obiad dla 4 osób, w granicach 20 zł? (35)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pomysł na obiad dla 4 osób, w granicach 20 zł?

Napisał(a): Gość -

Po zapoznaniu się troszkę po raz pierwszy z atmosferą panującą na forum, proponuję nowy post.
Czy ma ktoś pomysł na przygotowanie sytego i smacznego obiadu dla 4 dorosłych osób, możliwie tanim kosztem, max do 20 zł?
Proszę o pomoc :)
INTERIA.PL

Reklama

Re: Pomysł na obiad dla 4 osób, w granicach 20 zł?

oto pierwsza propozycjahttp://smaker(...)i,37479 placek z cukini koszt to maksimum 5 zl rezygnujac z sera jeszcze taniej, to tego np pieczona lopatka albo karczek w sosie ktorego kg kosztuje w polsce nie wiem dokladnie chyba od 14 zl ale dla 4 osob jest dosc pol kg wiec okolo 10 zl mieso juz licze plus placek z cukini okolo 5 zl to 15 i za 5 mozna nie wiem zimna jaryna np pomidory albo doliczyc 30 grodzy cebule co do miesa trzeba dac i lyzke margaryny za 50 gr ale to wszystko juz wliczone w mieso bo wzielam pod uwage 10 zl, albo poprostu za te 5 zl zrobic zupe krem z zielonego groszku albo krem z por, albo pomidorowa, co o tym myslisz?

http://smaker.pl/przepisy/dania-glowne/przepis/rolowana-cukinia,37054 kolejna propozycja rolowana cukinia w sosie z ryzem ryz kilogram chyba 3 zl cukinia kg chyba teraz 2.5 zl wiec zostajeprawie 17 zlotych na mieso a z kila miesa i cukini to to danie wykonasz dla 10 osob a nie dla 4

Reklama

A ja nie widzę tu żadnej złośliwości.
Gołąbki : kapusta (ok.3-4 zł.), kilo mięsa mielonego (9.20), 3 szklanki ryżu (1- 1.50), 2 cebule, kilka ząbków czosnku, koncentrat pomidorowy, sól, pieprz, 2 łyżki mąki ziemniaczanej (groszowe sprawy), kartofle- kilo, półtora (1.50). Z tych proporcji mięsa i ryżu wyjdzie nawet 16 gołąbków, czyli po 4 na osobę, zatem obiad może być na dwa dni.
Jest przy tym trochę pracy, ale za to tanio, syto i smacznie. Piszę tu bez żadnej ukrytej ironii, to tylko jeden z pomysłów na tanie jedzenie, mam takich o wiele więcej i jeśli zechcesz, chętnie się nimi podzielę - powodzenia :)

nie no po co ja daje te przyklady dla 4 osob to da sie naprade wiele normalnych obiadow ze 20 zl zrobicchyba ze chodzi ci o obiady wystawne skladajace sie z lososia np, albo poledwicy wolowej to wdedy moze byc gorzej, albo biorac kawiar na zakaske i drgie wino do popicia to ciezzko rzeczywiscie, tak to jesli chodzi o normale obiady to naprawde sporo mozna, schabowe, rolady, mielone; wselkie zapiekanki, piersi z kurczakaz ryzem i jarzynami, te piekne szaszlyki ktore dzis dala mirabelka tez da sie zrobic za 20 zlhttp://smaker(...)m,37524 do nich ryz i obiad jak sie patrzy, kurczaka mizna calego upiec z ziemniakami w piecu i zestaw surowek sezonowych teraz tani ajets salata , pomidor ogorki....

Reklama

magdaniel a ja proponuje zeby zalozycelka postu podala nam chocby 2 przyklady obiadow ktore gotuje i ktore sa drozsze niz 20 zl wtedy zorientujemy sie co lubisz jadac Ty i Twoja rodzina
Dziękuję za przepisy, przyznam, że cukinii jeszcze nigdy nie jadłam.
Podam oczywiście przykład np. z dzisiaj:
- zupa ogórkowa z kwaszonych ogórków z ziemniaczkami, ugotowana na 3 nóżkach i kawałku wołowiny,
- ryż ugotowany na sypko + piersi 3 piersi z kurczaka (pokrojone coś na kształt kurczaczków w KFC, żeby wizualnie było więcej) panierowane i smażone, do tego surówka z marchewki i jabłka z cytrynką,
- kompot z mrożonych truskawek (tego nie pijemy codziennie, po prostu postanowiłam opróżnić powoli zamrażarkę).

Tak dla sprostowania, obiad je 3 dorosłych mężczyzn, to jest w zasadzie obiado-kolacja.
Mój mąż wychodzi o 5 do pracy i wraca na ten właśnie obiad ok. 17, po czym znów pracuje do ok 22. Pracę ma zarówno on jak i reszta ciężką fizycznie, wg mnie potrzebuje pożywnego obiadu, żeby mieć siłę i witaminki.
Mięso z zupy podzielę między nich, bo ja i tak go nie jadam, a oni owszem.

Być może faktycznie obniżmy ten próg cenowy np. do 15 zł? Bo chciałabym zaoszczędzić troszkę wydatków na jedzenie.

stokrosz A ja nie widzę tu żadnej złośliwości.
Gołąbki : kapusta (ok.3-4 zł.), kilo mięsa mielonego (9.20), 3 szklanki ryżu (1- 1.50), 2 cebule, kilka ząbków czosnku, koncentrat pomidorowy, sól, pieprz, 2 łyżki mąki ziemniaczanej (groszowe sprawy), kartofle- kilo, półtora (1.50). Z tych proporcji mięsa i ryżu wyjdzie nawet 16 gołąbków, czyli po 4 na osobę, zatem obiad może być na dwa dni.
Jest przy tym trochę pracy, ale za to tanio, syto i smacznie. Piszę tu bez żadnej ukrytej ironii, to tylko jeden z pomysłów na tanie jedzenie, mam takich o wiele więcej i jeśli zechcesz, chętnie się nimi podzielę - powodzenia :)
Pewnie, że chcę dużo więcej, dopiero się uczę i przyjmę wszystko :)

kasius23 , co to jest 600 zł na miesiąc na jedzenie jeszcze dla tylu ludzi?nie daj się zwariować jak im coś nie pasuje to niech sami gotują , albo rób im makaron z serem , może się dołożą do jedzenia. pozdrawiam

magdaniel oto pierwsza propozycjahttp://smaker(...)i,37479 placek z cukini koszt to maksimum 5 zl rezygnujac z sera jeszcze taniej, to tego np pieczona lopatka albo karczek w sosie ktorego kg kosztuje w polsce nie wiem dokladnie chyba od 14 zl ale dla 4 osob jest dosc pol kg wiec okolo 10 zl mieso juz licze plus placek z cukini okolo 5 zl to 15 i za 5 mozna nie wiem zimna jaryna np pomidory albo doliczyc 30 grodzy cebule co do miesa trzeba dac i lyzke margaryny za 50 gr ale to wszystko juz wliczone w mieso bo wzielam pod uwage 10 zl, albo poprostu za te 5 zl zrobic zupe krem z zielonego groszku albo krem z por, albo pomidorowa, co o tym myslisz?
Myślę, że pomysł bardzo fajny, jeszcze co prawda nie robiłam nigdy zupy typu krem, ale poszukam przepisu. Chyba, że masz jakiś sprawdzony?

margo21 kasius23 , co to jest 600 zł na miesiąc na jedzenie jeszcze dla tylu ludzi?nie daj się zwariować jak im coś nie pasuje to niech sami gotują , albo rób im makaron z serem , może się dołożą do jedzenia. pozdrawiam
hehe 600 zł na same obiady, poza tym jeszcze mąż bierze sporo kanapek do pracy, a pomidor go nie cieszy, musi być coś z mięska no i kolacje + ewentualne przekąski dla dziecka i niestety dla mnie bo w ciąży jestem i ciężko mam sobie z własnym smakiem poradzić.
To nie jest tak, że nas nie stać na droższe jedzenie, tylko po prostu chciałabym wykorzystywać też produkty tańsze i takie, które są łatwo dostępne, bo cały czas szukam gdzieś w czymś oszczędności..ehh tak chyba moja natura :/
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • tani obiad dla 4 osób
  • tani obiad na 4 osoby
  • szybki obiad dla 4 osb
  • obiad za 20 zl
  • obiady do 20zl
  • cos na obiad za 20zl
  • Pomysl na obiad za 20zl
  • obiady za 15 zl
  • co na obiad za 20 zł
  • co ugotowac za 20zl
  • przepis na obiad prosty za 20 zł na cztery osoby
  • obiad za 20zl dla 5
  • obiad dla 3 osob
  • co na obiady dla 4 osób forum
  • Obiad za 20zł
Do góry strony: Pomysł na obiad dla 4 osób, w granicach 20 zł?