42
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +1
42 ppt ?

Pomysły na dania jednogarnkowe (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pomysły na dania jednogarnkowe

Napisał(a): 95maagdaa -

Hej, macie jakieś ulubione dania jednogarnkowe? Proste wcale nie znaczy gorsze. Często sięgam do takich właśnie przepisów, ale powoli kończą mi się pomysły. Ostatnio robiłam jednogarnkowe spaghetti z pomidorkami koktajlowymi i bazylią i mozzarellą. Banalne ale pyszne.
INTERIA.PL

Reklama

Re: Pomysły na dania jednogarnkowe

Napisał(a): Viper1964 -

Opakowanie miesa mielonego swinka krowka.Puszka mala kukurudzy.Puszka mala czerwonej fasolki.2-3 cebulki.Sos meksykański Aspiro z Biedronki.Puszka pomidorków bez skorki,ew 3-4 normalne.Papryczki chili 2-3 szt albo więcej jak ktoś lubi.Olej słonecznikowy.Cebulke kroimy w paseczki 2cm na patelni smażymy az zaczna zmieniac kolor.Dodajemy miesko mielone (rozdrabniamy widelcem).Jak zmieni kolor dodajemy fasolke pomidorki kukurydze dusimy jakiś czas następnie dodajemy sos meksykański można tez troszkę czosnku ew ulubionych smakowo przypraw.Z czym jesc?Z czym się podoba z kartofelkami ryzem kasza lub makaronem.Mozna dodac papryki z 1-szt kolor kwestia smaku ew zrobić danie hu hu dosypując sproszkowanego chili.Najlepiej smakoje z ryzem.Z podanych proporcji obiad dla całej rodziny.

Reklama

Napisał(a): inka111 -

Viper1964 Opakowanie miesa mielonego swinka krowka.Puszka mala kukurudzy.Puszka mala czerwonej fasolki.2-3 cebulki.Sos meksykański Aspiro z Biedronki.Puszka pomidorków bez skorki,ew 3-4 normalne.Papryczki chili 2-3 szt albo więcej jak ktoś lubi.Olej słonecznikowy.Cebulke kroimy w paseczki 2cm na patelni smażymy az zaczna zmieniac kolor.Dodajemy miesko mielone (rozdrabniamy widelcem).Jak zmieni kolor dodajemy fasolke pomidorki kukurydze dusimy jakiś czas następnie dodajemy sos meksykański można tez troszkę czosnku ew ulubionych smakowo przypraw.Z czym jesc?Z czym się podoba z kartofelkami ryzem kasza lub makaronem.Mozna dodac papryki z 1-szt kolor kwestia smaku ew zrobić danie hu hu dosypując sproszkowanego chili.Najlepiej smakoje z ryzem.Z podanych proporcji obiad dla całej rodziny.
To brzmi jak chilli con corne. Skopiowałam. Kiedyś zrobię:)

Reklama

Napisał(a): Laila44 -

inka111
~globus
czarnypiorun myślę, że niezastąpiona jest fasolka po bretońsku
Antonia, chcesz ją zagazować?
Tośka wie co dobre na "miłą" atmosferę :) Danie smaczne, ale ma skutki uboczne:)
Papryczki "wściekłe" w mojej kuchni odpadają- mąż nie lubi i nie może /żołądek /ja czasem posypię coś sobie sproszkowaną a kukurydzy oboje nie znosimy.
Pomysł na gyros można go jeść z pieczywem, ryżem, ziemniakami tłuczonymi.
piersi z kurczaka, cebula, czerwona papryka-warzywo.Na patelnię nalej troche oleju, pokrój na paseczki pierś z kurczaka,na paseczki lub kosteczkę paprykę, cebulę w piórka.Można dodać trochę vegety, majeranku, posolić.Smażyć mieszając to na patelni,papryka, cebula puszczają sok.Jest to szybkie danie.
Drugie danie jednogarnkowe- podsuszana kiełbasa, czerwona papryka-warzywo, cebula, pomidory czerwone,fasolka szparagowa krojona zielona. przyprawy-sól, majeranek, troszke vegety.
Kiełbasę /cienka /pokrój na półplasterki, cebulę na piórka,paprykę w paseczki lub kostkę, pomidory sparz i obierz ze skórki-pokrój w ósemki /zależy jak duże są pomidory/ fasolkę może być mrożona zalej na durszlaku i opłucz ją.Wszystko do większego garnka lub rondla, przypraw, zalej zimna wodą /nie lej jej za dużo bo wszystkie składniki puszczają sok /Duś chwilę od czasu do czasu pomieszaj, uwazaj żeby nie dusić za długo bo będzie breja.Można ugotować "tego na 2-3 dni, sosu powinno być tylko tyle żeby można to było podgrzać, podać tylko z pieczywem.Ilosci składnikow nie podaję bo to "tak na oko".

Laila44
inka111
~globus
Tośka wie co dobre na "miłą" atmosferę :) Danie smaczne, ale ma skutki uboczne:)
Papryczki "wściekłe" w mojej kuchni odpadają- mąż nie lubi i nie może /żołądek /ja czasem posypię coś sobie sproszkowaną a kukurydzy oboje nie znosimy.
piersi z kurczaka, cebula, czerwona papryka-warzywo.Na patelnię nalej troche oleju, pokrój na paseczki pierś z kurczaka,na paseczki lub kosteczkę paprykę, cebulę w piórka.Można dodać trochę vegety, majeranku, posolić.Smażyć mieszając to na patelni,papryka, cebula puszczają sok.Jest to szybkie danie.
Drugie danie jednogarnkowe- podsuszana kiełbasa, czerwona papryka-warzywo, cebula, pomidory czerwone,fasolka szparagowa krojona zielona. przyprawy-sól, majeranek, troszke vegety.
Kiełbasę /cienka /pokrój na półplasterki, cebulę na piórka,paprykę w paseczki lub kostkę, pomidory sparz i obierz ze skórki-pokrój w ósemki /zależy jak duże są pomidory/ fasolkę może być mrożona zalej na durszlaku i opłucz ją.Wszystko do większego garnka lub rondla, przypraw, zalej zimna wodą /nie lej jej za dużo bo wszystkie składniki puszczają sok /Duś chwilę od czasu do czasu pomieszaj, uwazaj żeby nie dusić za długo bo będzie breja.Można ugotować "tego na 2-3 dni, sosu powinno być tylko tyle żeby można to było podgrzać, podać tylko z pieczywem.Ilosci składnikow nie podaję bo to "tak na oko".
Krysiu, my czasem jemy coś ostrego. Mój mąż uwielbia takie ogniste potrawy. Gyrosa robię podobnie i z podobnymi rzeczami podaję. A drugie Twoje danie - ja robię to samo + dodaję cukinię . Też duszę i podaję z pieczywem albo ziemniakami. Nazywam to leczo.
To lubię i często robię w czasie jesieni:)
Jednogarnkowy to może być bigos, strogonov, albo chińszczyzna z warzywami i ryżem.

Napisał(a): 95maagdaa -

Viper1964 Opakowanie miesa mielonego swinka krowka.Puszka mala kukurudzy.Puszka mala czerwonej fasolki.2-3 cebulki.Sos meksykański Aspiro z Biedronki.Puszka pomidorków bez skorki,ew 3-4 normalne.Papryczki chili 2-3 szt albo więcej jak ktoś lubi.Olej słonecznikowy.Cebulke kroimy w paseczki 2cm na patelni smażymy az zaczna zmieniac kolor.Dodajemy miesko mielone (rozdrabniamy widelcem).Jak zmieni kolor dodajemy fasolke pomidorki kukurydze dusimy jakiś czas następnie dodajemy sos meksykański można tez troszkę czosnku ew ulubionych smakowo przypraw.Z czym jesc?Z czym się podoba z kartofelkami ryzem kasza lub makaronem.Mozna dodac papryki z 1-szt kolor kwestia smaku ew zrobić danie hu hu dosypując sproszkowanego chili.Najlepiej smakoje z ryzem.Z podanych proporcji obiad dla całej rodziny.
Dziękuję, bardzo ciekawe danie. Długo się je robi?

Napisał(a): WednesdayTEN -

Junani
WednesdayTEN Pacalpörkölt ;)
podaj przepis ;)
Generalnie i ogólnie, jest to przepis na flaki na węgierski sposób, czyli bierzemy flaki, obgotowujemy w rosole, dodajemy dużo cebuli przesmażonej na smalcu, papryki słodkiej i ostrej, pieprzy różnych, itepede... Podlewamy wodą aby przykryć i długo gotujemy na małym ogniu (kilka, kilkanaście godzin), w miarę potrzeby dolewając trochę wody/rosołu aż flaki będą się niemalże rozpływać... Podawać można z chlebem, z ziemniakami, z kluskami, z klopsikami, itepede... Podobnie jak w przypadku flaków po rumuńsku (ciorba de burta).

Napisał(a): Laila44 -

inka111
Laila44
inka111
~globus
Krysiu, my czasem jemy coś ostrego. Mój mąż uwielbia takie ogniste potrawy. Gyrosa robię podobnie i z podobnymi rzeczami podaję. A drugie Twoje danie - ja robię to samo + dodaję cukinię . Też duszę i podaję z pieczywem albo ziemniakami. Nazywam to leczo.
Jednogarnkowy to może być bigos, strogonov, albo chińszczyzna z warzywami i ryżem.
Ja to 'coś" tez nazywałam leczem ale córka mi powiedziała że to nie leczo bo daję do tego fasolke szparagową.Gdy staliśmy się posiadaczami działki to rosła mi na niej cukinia i bardzo obrodziła, robiłam z niej różne dania aż nie potrafimy się już na nią patrzeć...przejedzenie nią.

Laila44
inka111
Laila44
inka111
~globus
Ja to 'coś" tez nazywałam leczem ale córka mi powiedziała że to nie leczo bo daję do tego fasolke szparagową.Gdy staliśmy się posiadaczami działki to rosła mi na niej cukinia i bardzo obrodziła, robiłam z niej różne dania aż nie potrafimy się już na nią patrzeć...przejedzenie nią.
No tak. Jak ze wszystkim. W nadmiarze może się znudzić :)
Ale potem raz na jakiś czas można wrócić do tych dań i wtedy na pewno zje się je ze smakiem.
Pozdrawiam Cię Krysiu :)

Napisał(a): WednesdayTEN -

Junani czyli tylko flaki, cebula i przyprawy? bo ja wiem... wolałabym więcej warzyw :))
To tylko baza ;)

Ja nie ubogacam zbytnio, bo zazwyczaj przygotowuję to danie jako podkład przy libacji alkoholowej ;)

A wersji przeróżnych jest dużo i każdą, np. Vörösboros-csülkös-gombás-pacalpörkölt można ubogacić wedle własnego uznania ;)
Załączniki:
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • danie jednogarnkowe ostatnio na interii
Do góry strony: Pomysły na dania jednogarnkowe