2
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń27
  • Odpowiedzi2
  • Ocen na +-8
2 ppt ?

Porowatość włosów (3)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Porowatość włosów

Napisał(a): Tris -

Widać, że nie masz pojęcia o co chodzi :D , ja jestem fryzjerką, więc mogę Ci wyjaśnić Autorko :)

A więc......, włosy porowate to włosy z ubytkami, włosy po prostu zniszczone, włosy nisko porowate lub wysoko porowate (jeszcze się z takim określeniem nie spotkałam :) ), ale to nie jest nic innego jak włosy lekko zniszczone i bardzo mocno zniszczone......, jak ktoś ogólnie ma włosy porowate, to powinien o nie bardziej dbać, nawilżać itd....., bo to są włosy po prostu zniszczone, z ubytkami, przesuszone, łamiące się, sianowate itd....., po prostu włosy ,,chore", wiadomo, że każdy z nas ma we włosach gdzieś tam ubytki, bo one tworzą się nawet przez czesanie, grzebieniem lub szczotką czy nawet my sami sobie je robimy jak za mocno pociągniemy za włosy, lub związujemy je, prosty test na sprawdzenie czy ma się ubytki, to po prostu wyrwanie sobie jednego włosa i wzięcie go pomiędzy dwa palce oraz przeciągnięcie tak tymi dwoma palcami po nim, jeśli czuje się, że włos jest równy lub prawie równy, to jest zdrowy, jeśli czuje się jakieś ,,uskoki", nierówną powierzchnię, to znaczy, że tam w tych miejscach są ubytki czyli włos jest w tych miejscach zniszczony (P.S. włosy nie powinny być ani od lakieru, ani od innych specyfików, najlepiej świeżo umyty, suchy włos, bo lakier jak i inne rzeczy nawarstwiają się i możemy je pomylić z ubytkami), jak napisałam wcześniej, ubytki robią się nawet przez czesanie szczotką, grzebieniem, a nawet przez czapkę lub wiatr :D , więc nie da się całkiem uniknąć ubytków, każdy je ma, tylko jak jest ich bardzo dużo, to znaczy, że włos jest porowaty, ,,chory" i wtedy jest to sygnał, że trzeba o nie zadbać, najczęściej włosy robią się takie po zabiegach trwałej, po rozjaśnianiu i po prostowaniu.....

Re: Porowatość włosów

Napisał(a): Gość -

Włosy wysokoporowate są suche, szybko schną, puszą się, gdy jest wilgotno), są podatne na układanie, ale i zniszczenia. Włosy niskoporowate nie poddają się stylizacji, ale są zdrowe i gładkie. Włosy średnioporowate dobrze się układają, potrzebują jedynie odżywek z humektantami i proteinami
« Wróć do tematów
Do góry strony: Porowatość włosów