Poszukiwania skarbu zakopanego w lesie (63)

Poszukiwania skarbu zakopanego w lesie

Temat dotyczy artykułu: Poszukiwania skarbu zakopanego w lesie

W lesie w okolicach Starego Dworu (woj. lubuskie) prowadzone były w środę poszukiwania kolekcji figurek wykonanych z kości słoniowej. Miały zostać one zakopane w sierpniu 1944 roku. Skarbu jednak nie odnaleziono.

Komentarze (63)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~joker -

Poczekajmy z pół roku, a miła Pani opublikuje książkę i nakręci film pt.: "Jak przez pół roku pędzałam głupich Polaczków po lesie" - hehe.
Zarobi na tym fortunę, a prawa do filmu wykupi Hollywood i zatrudni Rowana Atkinsona do odegrania głównej roli. HeHEhe
Nie mogę się doczekać
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~Ten co wie -

Historia ma ciąg dalszy. Figurki odkopano niecały rok później w miejscu gdzie prowadzono poszukiwania i wywieziono do Niemiec. Ten co odkopał chyba dobrze wiedział gdzie szukać. Po firgurkach w Polsce pozostały puste słoiki w lesie i resztki niemieckich gazet w jakie były pozawijane figurki i złota biżuteria oraz rodzinne kosztowności.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Kisiel -

Skarb był ale się zmył dawno temu buahahaaaaaaa
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Ala -

mój dziadek to wykopal w 45
nie maja co szukać bo tam nic nie ma
u nas stoi na telewizorze
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Janosik -

Dziwne prawo "to co wykopano pozostaje wlasnością państwa", z jakiej racji.Czyli gdy osobiście coś sobie zakopie,to przechodzi na państwo?.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~ciekawski -

a gdyby ta niemra szukała zrabowanego przez ojca złota, to co też byłoby jego ?!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~estan -

Komuna wiecznie zywa!!!Wszystko,co w ziemi jest tuskowe.Uzywanie wykrywacza metali
jest karane konfiskata tegoz/nigdzie wiecej w Europie/.Nasi Ojcowie Ojczyzny poca
sie i trudza jak opluc opozycje i zachowac wlasny stolek,czy nóż ma miec 8 cm,czy
może 7,5 cm.Żyje sie wesolo jak mawial SOSO.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~darecki -

to na zdjęciu wygląda na georadar a nie wykrywacz metalu,gratuluję spostrzegawości.Historie,o czymś zakopanym pod krzakiem nie należą do rzadkości.A niedługo okaże się,że taniej będzie kupić figurki z logo ,,made in china",bo koszt łopat wyjdzie wyższy niż wartość znaleziska.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Matylda -

Mojego męża wykopali z roboty rok temu. Jeśli należy do państwa, niech go sobie zabierają.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Jabu - Szef Sztabu -

A jeżeli (załóżmy), znajdę skarb średniowieczny NA POWIERZCHNI ZIEMI? Jest mój???
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz