0
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +0
0 ppt ?

Poszukuje przepisu .... (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Poszukuje przepisu ....

Napisał(a): Gość -

Drodzy profesjonalni i domorosli smakosze.
Poszukuje przepisu na deser na zimno.
Znaki szczegolne wyglada jak sernik na zimno, na spodzie herbacianym albo biszkoptowym, glowna czesc jakby masa smietanowo-zelatynowa z powrzucanymi kostkami roznokolorowej galaretki, na wierzchu owoce zalane galaretka. Jezeli ktos zna przepis na cos takiego lub podobnego prosze o zamieszczenie w ramach odpowiedzi .... milej osobie zrewanzuje sie przepisami na doskonale lakocie ....
INTERIA.PL

Re: Poszukuje przepisu ....

Witam myślę że to mogło być coś takiego; spód biszkoptowy na to masa wykonana z 1/2 l śmietany 30% słodkiej i 3 łyżki cukru pudru to ubić mikserem ,3 różnego koloru galaretki rozpuścić każdą w jednej szklance gorącej wody, wylać na półmiski jak zgęstnieje pokroić w kostkę.4 łyżeczki żelatyny zalać 1/2 szklanki gorącego mleka ,ostudzić i wlać do śmietany następnie dodać galaretki pokrojone w kostkę wymieszać i zalać ciasto .Na to można dać jakieś owoce i zalać galaretką l. Myślę że pomogłam, życzę smacznego.

Reklama

Re: Poszukuje przepisu ....

Wszystkim bardzo dziekuje .... slowo sie rzeklo kobylka u plota.

Salatka sledziowa ...
250 gramow sledzi w oleju,
peczek mlodej cebulki (dymka)
6 jajek na twardo,
4 ogorki kiszone twarde,
125 g tartego sera najlepiej parmrzanu moze byc goralski oscypek,
majonez – ja uzywam "Kielicki",
czarny pieprz do smaku.
butelka zamrozonej czystej polskiej wodki (polecam Czysta Zoladkowa Gorzka)

Sledzie wyjmujemy z oleju osuszamy I kroimy w kostke, jajka gotowane kroimy w kostke, ogorki obieramy kroimy w kostke, podobnie pol peczka cebulki. Wszystko mieszamy razem ze startym serem, dodajemy majonez aby salatka byla raczej wolna, na koncu dodajemy mielony pieprz do smaku, mozna dodac slodkiej mielonej papryki. Nie solimy bo ilosc soli w serez, sledziach i ogorkach i tak jest ponad norme.
Wstawiamy miske do lodowki, gdy przez noc majonez polaczy wszystkie smaki, zjadamy w towarzystwie czarnego chleba z maslem oraz kieliszka zmrozonej wodki. Wypijamy drugi kieliszek, zjadamy druga porcje salatki, wypijamy trzeci kieliszek, zjadamy trzecia porcje salatki – piekny jest ten swiat.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Poszukuje przepisu ....