26
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń589
  • Odpowiedzi20
  • Ocen na +0
26 ppt ?

POSZUKUJĘ WYPIEKÓW NA UROCZYSTOŚĆ KOMUNIJNĄ :) (21)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

POSZUKUJĘ WYPIEKÓW NA UROCZYSTOŚĆ KOMUNIJNĄ :)

Napisał(a): Gość -

WITAM :) PIERWSZEGO MAJA MA CÓRKA KOMUNIĘ A JA NIE MAM POMYSŁU NA WYPIEKI. CZY KTOŚ MI POMOŻE (proszę).JA RADZĘ SOBIE W GOTOWANIU ALE NA WYPIEKACH NIE ZA BARDZO:) MYŚLĘ O TORCIE I PLACKACH NA DUŻĄ BLASZKĘ , PIEKARNIK MAM NA PRĄD. PISZĘ TERAZ O PRZEPISY BO CHCIAŁABYM JE WYPRÓBOWAĆ JESZCZE PRZED UROCZYSTOŚCIĄ . ZA PRZEPISY Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ :):):)
INTERIA.PL

Re: POSZUKUJĘ WYPIEKÓW NA UROCZYSTOŚĆ KOMUNIJNĄ :)

Wlasnie zastanawialam sie nad tym samym:)Tez mam Komunie,ale 12 czerwca,wiec podpytam jak u Ciebie poszlo.
Ja mam rewelacyjny przepis na makowce i orzechowce,jakbys byla zainteresowana to wysle-przepisy wprobowane i gdzie je upieke,wszyscy prosza o przepis...Tutaj jest przepis na sernik po wiedensku-jest doskonaly...ja go pieke doslownie co trzeci dzien-tez szybki i zawsze wychodzi...moja mama bedzie mi piekla miodzik-znasz to ciasto-rozplywa sie w ustach i moja mama zrobi mi swoje popisowe rurki z kremem rumowym-ach pycha...jakbys chciala na cos przepis -nie ma sprawy i czekam na Twoje propozycje:)A aaaa a jeszcze tort-ja robie od lat ten sam na bitej smietanie,czekoladowy-pycha-wszystkim smakuje!Biszkopt to tez szybko,cala filozofia,zeby go dobrze przekroic....z tym miewam problemy:)
MAsz racje co pieczone w domu ciasta to w domu!
One zawsze sa pyszne!I najlepiej wlasnie nastawic sie na serniki i makowce,orzechowce bo za duzo z masami nie dobrze...moze byc cieplo i bedziesz pozniej latac do lodowki co chwilke...tak mysle...

Reklama

Reklama

No ja normalnie na niedzielę piekę przeważnie jakieś ciasto w mniejszej tortownicy albo keksówce, z owocami albo czekoladowe, raczej nigdy nie przekładane, łatwe i proste, ale na Komunię bym tego nie podała, sugerowałabym na taką uroczystość jakieś fikuśniejsze z masami, pianką, kremem, ptasim mleczkiem itp. :)

Reklama

Mirabelka wyjęłaś mi te słowa z ust. Weekend (czy tez niedziela) to czas na ciasta szybkie, nieskomplikowane i robione "w jednej misce". Na specjalne okazje, a Komunia, urodziny, imieniny i zjazdy rodzinne, warto trochę się wysilić i podac ciasto które jest takie "odświętne", co wcale nie znaczy że musi byc pracochłonne:)

Witam moje drogie panie
8 Maja mam komunie syna i również jak moje przedmówczynie szukałam smacznych przepisów na ciasta którymi mogłabym zaskoczyć moich gości oto kilka propozycji które już wypróbowała są pyszne i prostehttp://smaker(...)k,31110http://smaker(...)u,38308http://smaker(...)c,38660http://smaker(...)i,14576

POLECAM pychotkę (inaczej pani Walewska) zawsze mi sie udaje,wyglada elegancko no i jest pyszne. wbrew pozorom wcale nie jest trudne. Ciasto pewnie znane ale napiszę:jest to ciasto kruche pieczone z bezą przełozone masa budyniową i dzemem porzeczkowym a na bezie sa orzechy lub migdaly. piekłam na chrzciny i wszystkim smakowało, inne ciastoo szybkie i smaczne zwlaszcza moze dla dzieci to torcik z masa śmietanowo-truskawkową,poza tym malo słodkie i bardzo owocowe:biszkopt przełozony masa z ubitej smietany z galaretkami i mrozonymii truskawkami (pycha).

jeszcze polecam murzynka przełożonego masą czekoladową lub bita smietaną, szybkie i tanie,przynajmniej murzynek sie łatwo robi.albo biszkopt np. kakaowy przełożony bita smietana z kawałkami kolorowych galaretek, lub bakaliami i czekoladą

Na "SMAKER" weszłam niedawno i tak sobie pomyślałam że spróbuje napisać do ludzi o swoim problemie i uwierzcie mi nie spodziewałam się takiego ode zwu. Jestem bardzo zaskoczona że otrzymałam tyle odpowiedzi . Bardzo dziękuję za propozycje , na pewno skorzystam z wypieków nie tylko na komunię ale i na zwykłe dni - dla poprawienia nastroju sobie i rodzince(mam troje dzieciaków).Mam nadzieję że będą mi tak wychodziły jak na WASZYCH zdjęciach:):):) Ja najczęściej piekłam kruchy z jabłkami bo dzieci lubią i dobrze mi wychodził:):):) a na komunię wypada upiec coś lepszego.
« Wróć do tematów
Do góry strony: POSZUKUJĘ WYPIEKÓW NA UROCZYSTOŚĆ KOMUNIJNĄ :)