92
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi81
  • Ocen na +0
92 ppt ?

POWOLNA ŚMIERĆ DLA......... (82)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: POWOLNA ŚMIERĆ DLA.........

Napisał(a): cyryl2013 -

CZY TO COŚ DA?......

........czy to nasze pisanie,wyżalanie się poruszy czyjeś sumienie,czyjeś serce? Chyba tylko u zwykłego,normalnego człowieka,urzędnik nawet na to nie spojrzy,wszak to nie jego dotyczy,a bronić, broni jeden drugiego.Tak jak w przysłowiu "ręka rękę myje".Ale pisać warto,warto piętnować takich ludzi,ludzi,których ja nie mogę zrozumieć,nie mogę zrozumieć ich celu działania.Czy poniżanie kogoś,patrzenie na jego krzywdę i niedolę przysparza mu satysfakcję i zadowolenie?Jak to możliwe aby ludzie odnosili z tego jakąkolwiek satysfakcję.To niepojęte!A głowę dam,że takie osoby w domu,na podwórku,na ulicy udają osoby niezwykle zainteresowane niesieniem pomocy,są matkami miłosierdzia,by póżniej już w swoim biurze pokazać swój "lwi" pazurek.Szkoda,że nie widzą tego przełożeni,ale jak mają widzieć skoro oni pochodzą z tej samej "gliny".Jedyna rada, to zmienić wszystkich......ale to nie w obecnych czasach,nie za tych rządów......
INTERIA.PL

Napisał(a): gość -

cyryl2013 CZY TO COŚ DA?......

........czy to nasze pisanie,wyżalanie się poruszy czyjeś sumienie,czyjeś serce? Chyba tylko u zwykłego,normalnego człowieka,urzędnik nawet na to nie spojrzy,wszak to nie jego dotyczy,a bronić, broni jeden drugiego.Tak jak w przysłowiu "ręka rękę myje".Ale pisać warto,warto piętnować takich ludzi,ludzi,których ja nie mogę zrozumieć,nie mogę zrozumieć ich celu działania.Czy poniżanie kogoś,patrzenie na jego krzywdę i niedolę przysparza mu satysfakcję i zadowolenie?Jak to możliwe aby ludzie odnosili z tego jakąkolwiek satysfakcję.To niepojęte!A głowę dam,że takie osoby w domu,na podwórku,na ulicy udają osoby niezwykle zainteresowane niesieniem pomocy,są matkami miłosierdzia,by póżniej już w swoim biurze pokazać swój "lwi" pazurek.Szkoda,że nie widzą tego przełożeni,ale jak mają widzieć skoro oni pochodzą z tej samej "gliny".Jedyna rada, to zmienić wszystkich......ale to nie w obecnych czasach,nie za tych rządów......
Zupełna racja...nie można wymienić tych ekip ponieważ to są naczynia powiązane.Wiemy wszyscy że ludzie ludziom załatwiają pracę więc tworzą się układy lub przysługi o korupcji już nie wspomnę! Każda forma piętnowania jest w jakimś skutku pomocna i tworzy piętno.Wiem że my sobie możemy pogadać ale czasami ludzie czytają co się dzieje na forach.Czasami wyszukiwarka wyrzuci temat i kolejni internauci poczytają sobie.W internecie nic nie ginie więc generalnie tworzymy historię o opis sytuacji w tym właśnie czasie.Trzeba tak robić piętnować to co jest patologią niech się inni dowiadują i wspólnie z tym walczą!

cyryl2013 MACHLOJKI......

.........no właśnie,te podwyżki,i te niby obniżki,mają na celu ukryć te machlojki jakie Ministerstwo Zdrowia przeprowadza.Chorzy i tak dopatrują się tego,wiedzą o tym,ale niestety dla swojego dobra muszą się z tym godzić,choć nie przestają walczyć z tym zjawiskiem.I właśnie nagłaśnienie tego zjawiska jest jedną z metod walki z tym zjawiskiem.......Szkoda,że "silniejsi" stosują tak brutalne metody.......szkoda.........
W tym temacie to są jaja najpierw dają sobie podwyżki potem nagrody a na koniec zmniejszają fundusze na leczenie chorych.

Reklama

JAK DŁUGO JESZCZE.....

.....wszystko to będzie trwało! Dzisiaj dowiedziałem się (z pewnością i Wy także),że Narodowy Fundusz Zdrowia przeznacza 6,5mln zł na nowe miejsca pracy.......no właśnie gdzie? Jak myślicie.....w szpitalach,w przychodniach? Jeżeli tak myślicie to jesteście w wielkim błędzie,bo pieniądze te przeznaczone są na zatrudnienie nowych pracowników w .....NFZ ! Nie chce mi się w to wierzyć,bo wydaje się to jakieś dla mnie niepojęte,niezrozumiałe,ale chyba tak będzie faktycznie. 6,5mln zł to kwota pozwalająca zatrudnić 50 -ciu pracowników z pokażnym wynagrodzeniem,przekraczającym średnią krajową.No i bądż tu człowieku dobry,przecież to nie mieści się w żadnej rozsądnej głowie.Co na to władza,co na to minister zdrowia,pan premier?.Czyż oni tego nie widzą,nie słyszą o tym? Nikt im tego nie donosi? Przecież mają tylu doradców(chyba darmozjadów),ludzi,którzy powinni informować ich o tym.Nie robią tego? A może władza nie chce tego słuchać? Chyba to drugie stwierdzenie jest najbliższe prawdy.! SZKODA!!!!

cyryl2013 JAK DŁUGO JESZCZE.....

.....wszystko to będzie trwało! Dzisiaj dowiedziałem się (z pewnością i Wy także),że Narodowy Fundusz Zdrowia przeznacza 6,5mln zł na nowe miejsca pracy.......no właśnie gdzie? Jak myślicie.....w szpitalach,w przychodniach? Jeżeli tak myślicie to jesteście w wielkim błędzie,bo pieniądze te przeznaczone są na zatrudnienie nowych pracowników w .....NFZ ! Nie chce mi się w to wierzyć,bo wydaje się to jakieś dla mnie niepojęte,niezrozumiałe,ale chyba tak będzie faktycznie. 6,5mln zł to kwota pozwalająca zatrudnić 50 -ciu pracowników z pokażnym wynagrodzeniem,przekraczającym średnią krajową.No i bądż tu człowieku dobry,przecież to nie mieści się w żadnej rozsądnej głowie.Co na to władza,co na to minister zdrowia,pan premier?.Czyż oni tego nie widzą,nie słyszą o tym? Nikt im tego nie donosi? Przecież mają tylu doradców(chyba darmozjadów),ludzi,którzy powinni informować ich o tym.Nie robią tego? A może władza nie chce tego słuchać? Chyba to drugie stwierdzenie jest najbliższe prawdy.! SZKODA!!!!
Jak to na nowe miejsca pracy skoro obnizyli wydatki na lecznictwo chorych?

" PiS skrytykował w czwartek planowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia wydatki na opiekę medyczną w 2014 roku. Według posłów PiS NFZ zamierza zmniejszyć wydatki na leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną i chemioterapię.

Publiczna służba zdrowia chce ubezpieczeń
Publiczna służba zdrowia chce przejąć część pieniędzy, obecnie trafiających do prywatnych klinik i gabinetów.

Sejmowa komisja finansów publicznych zaakceptowała w czwartek projekt planu finansowego NFZ na 2014 r. Wynika z niego, że w przyszłym roku na finansowanie świadczeń zdrowotnych zostanie przeznaczone ponad 63,3 mld zł.

Oznacza to nominalny wzrost w stosunku do pierwotnego planu na 2013 r. o ponad 412,9 mln zł. Pieniądze te na finansowanie świadczeń przeznaczy centrala NFZ. Natomiast dla każdego z oddziałów wojewódzkich przewidziano środki na takim samym poziomie jak w planie na 2013 r.

"NFZ przedstawił komisji zdrowia plany wydatków na służbę zdrowia w 2014 r. Triumfalnie oznajmił, że przewiduje dla oddziałów wojewódzkich dokładnie takie same nakłady, co w 2013 r.(...) To oznacza pogrom dla szpitali, szczególnie powiatowych" - przekonywał na czwartkowej konferencji w Sejmie poseł PiS Czesław Hoc.

Jego szczególny niepokój wzbudziło zmniejszenie - jak mówił - wydatków w "szczególnie newralgicznych" działach jak: specjalistyczna opieka ambulatoryjna, opieka szpitalna i chemioterapia.

"W 2013 r. na leczenie szpitalne przeznaczono 29 mld 700 mln zł, w 2014 - 27 mld 200 mln zł; nakłady na specjalistyczną opiekę ambulatoryjną spadną o 169 mln zł, pieniądze na chemioterapię zmniejszą się z 1 mld 450 mln zł do 1 mld 151 mln zł" - wyliczał Hoc.

W jego przekonaniu oznacza to, że pacjenci będą musieli dopłacać do usług medycznych. "Już dziś w placówkach medycznych są horrendalne kolejki, dochodzi do omdleń, o 3, 4 godzinie and ranem rejestrują się pacjenci. A teraz? Bedzie pełne upokorzenie najbardziej potrzebujących pacjentów" - mówił.

Posła Hoca wsparł przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, poseł PiS Tomasz Latos. Zapowiedział, że posłowie PiS w czasie najbliższego posiedzenia komisji zdrowia będą głosować przeciw planom NFZ."

Reklama

WIDZIMY INNYCH, A SIEBIE......

......to już nie widzimy? Spójrzmy więc na siebie,na naszych bliskich,na otoczenie,w którym żyjemy.Przypatrzmy się sobie,ale nie przez rózowe okulary i zastanówmy się nad sobą. Ja jestem szczuply,Ona dość tęga,ma nadwagę?....no nie wiem,chyba nie,ale ......córka? No Ta to już waży troszeczkę za dużo,dobrze,że syn ratuje honor rodziny i waży tyle ile przystało chłopcu w jego wieku.Pasujemy do siebie? Patrzymy,patrzymy i faktycznie dochodzimy do wniosku,że trzeba coś zmienić.Inni tak wspaniale wyglądają,......ta figurka,ten fason,nic tylko patrzeć na nich.Oj,z moim brzuszkiem też coś nie tak,troszeczkę za duży,coś trzeba zmienić,poprawić.Narada rodzinna trwa krótko i jednogłośnie uchwalamy nowe zasady naszego życia.A więc zmiana odżywiania,sport,rowerek,ruch na swieżym powietrzu,spacery,jesteśmy pełni optymizmu.Koniec ze schabowymi,koniec z boczkiem i innymi tłustymi mięsami,teraz dużo,bardzo dużo warzyw,owoców i nabiału.Już sobie wyobrażamy naszą figurkę,nie będziemy się wstydzić pokazać na plaży,w siłowni,w parku,czy na zwykłym spacerze.Córka już wspaniale wygląda,chłopcy oglądają się za nią,mama zadowolona,z uśmiechem spogląda na wszystkich.Dieta zadziałała,dobre samopoczucie wróciło,wróciła ochota do życia,chce się nam śpiewac,krzyczeć,śmiać.......
Wszystkich zachęcam do ćwiczeń,do zmiany stylu życia,zrzućmy zbędne kilogramy i radujmy się dobrym samopoczuciem i dobrym wyglądem i żyjmy długo i długo.........

Reklama

ZAKŁADY POGRZEBOWE ZACIERAJĄ RĘCE.......

po ogłoszeniu przez Ministerstwo Zdrowia listy leków refundowanych.Ministrowi należą się wielkie słowa uznania za to że daje nam pracę.To co nie może zrobić minister pracy z nadwiązką wykonuje minister zdrowia. Oj,my grabarze będziemy teraz mieć roboty,a roboty.Czy starczy nam sił? Bo sił i zdrowia z pewnościa nie wystarczy dla chorych na prostatę,tak więc ubędzie nam bardzo dużo mężczyzn.Brak refundacji na leki,które przedłużają życie ludziom chorym na tę grożną chorobę,dobija nie tylko ich samych,ale ich rodziny znajomych przyjaciół.Czy minister,który zarabia dużo pieniędzy miesięcznie,mógłby wydać co miesiąc 17 tys złotych na ten lek.Mógłby pan wydać panie ministrze? Nie? A co ma począć zwykły obywatel,dzięki któremu pan otrzymuje tak duże wynagrodzenie (z jego podatków),no co ma począć? Proszę mi odpowiedzieć na to pytanie!!!

CO SIĘ DZIEJE......

z niektórymi lekarstwami? Niemiłe zaskoczenie miałem w aptece,gdy chciałem zrealizować receptę na lek zakrzepowy o nazwie Clexana.Nie ma! Taka odpowiedż mnie nie satysfakcjonowała,a dalsze wyjaśnienie,że producent ogranicza sprzedaż z powodu wykupu tego leku i sprzedaży go poza naszym krajem nie trafiło do mnie i nie przekonało mnie o właściwym postępowaniu producenta.Coś tutaj nie rozumiałem.Lek jest drogi - to fakt,wymaga recepty - to drugi fakt.Aby uzyskać receptę trzeba iść do lekarza - to trzeci fakt.A czwarty fakt? Apteka nie sprzedaje go bez recepty.Więc co tu jest grane? Sprzedaż na "lewo"? Ja aby wypisać receptę muszę iść do kardiologa,nawet lekarz internista nie chciał mi jej wypisać,więc teraz to już faktycznie nic nie rozumiem.Celowo to ktoś robi? Jeżeli tak to po co? Co na to ministerstwo? Chociaż od tego ministerstwa to nie spodziewam się wyjaśnienia,ani odpowiedzi.........

OKRADAĆ SŁUŻBĘ ZDROWIA........

.......dalej i ile się tylko da.My pacjenci jakoś przeżyjemy,a jak nie to nie będzie z tego powodu wielka strata.O co więc chodzi.....a o to,że znów nasz wielce szacowny pan księgowy dał znać o sobie i nie podpisał planu finansowego z Narodowym Funduszem Zdrowia.W ten sposób pozbawia finansowania nieubezpieczone (????) dzieci,kobiety w ciąży,oraz osoby uzależnione.
Kto więc za to będzie płacił? NFZ mówi,że budżet państwa,Rostowski zaś że NFZ. Kto ma rację? Według mnie z pewnością nie pan Rostowski.Przecież ten człowiek powinien zrozumieć,że niech gdzie indziej szuka pieniędzy na tę "dziurę" jaką sam stworzył w budżecie.Niech w końcu da ludziom spokój,pozwoli im żyć,a nie bez przerwy tylko ich łupić i łupić.Czas chyba z tym skończyć! Jak nie łupi nas ksiegowy to z drugiej strony dobiera się do nas NFZ. Otóż wymyślił sobie(tępaki) ,że aby pójść do okulisty czy dermatologa trzeba najpierw zawitać do lekarza rodzinnego.A po co? Po kawałek papieru,który upoważni nas do starania się o przyjęcie przez wymienionych specjalistów.Po drodze,może lekarz rodzinny wyleczy nasz wzrok i być może usunie nam wrzody,które pojawiły się na naszym ciele?Chyba jednak nie o to chodzi,chodzi o to,że poprzez te utrudnienia odechce się nam chorować,no bo stać dwa razy w kolejce,czekać miesiącami,z pewnością nas zniechęci.A jak zniechęci to i mniej będzie wydatkow ze strony NFZ.Chciałbym jednak przypomnieć pani prezes NFZ,że wówczas zwiększą się wydatki ZUS-u na zasiłki pogrzebowe.Czy o to chodzi w tej sprawie?....

TRANSPORT SANITARNY.....

......tak,tak, jest taki transport w naszej służbie zdrowia,który służy do przewozu chorych,na badania,do szpitala,na zabiegi. Mnie również zdarzylo się skorzystać z tego środka lokomocji,a zarazem podstawowej opieki medycznej.Wracałem ze szpitala do domu,nie mogłem chodzić,panowie z transportu mieli przykazane,oraz napisane,że mają mnie wnieść na czwarte piętro.Wysoko,ale cóż ja poradzę,nie ja budowałem te budynki,nie ja je projektowałem,ja wracałem osłabiony ze szpitala i jakoś chciałem dostać się do mojego mieszkania.Nie dla mnie były te schody mojego budynku,dzisiaj nie mogłem ich pokonać,za żadne skarby świata.Prędzej bym padł na którymś piętrze,niż bym się doczołgał do swojego lokalu.Panowie z transportu uznali jednak,że mam na tyle sily i zdrowia,że mogę wspinać się po schodach.Trzeba trenować,po tak długim lezeniu trzeba rozprostować kości- powiedzieli.Istotnie z tego zakresu ci panowie mieli dobre wiadomości,ale ja nie czułem się zdolny do odbycia tego treningu.Zaprotestowałem.Gdy panowie chcieli zostawić mnie samego na klatce schodowej,powiedziałem że zadzwonię do dyspozytora i do mojego lekarza.Poskutkowało,ale moja podróż na górę była po wyboistej drodze.Dotarłem jakoś na to czwarte piętro,ale dość mocno oberwało się budowniczym i projektantom tego budynku.Nie będę przytaczał tu słów jakie wypowiedziałem w duchu,są niecenzuralne.Zastanawiałem się nad panami z transportu.Czy ja wymyśliłem coś niestosownego? Czy oni nie są przygotowani do takiej pracy?Nie mają tego w umowie?Jeżeli nie, to mogłem przyjechać Taxi.Tylko wówczas po co nam taki transport?

TO NIE SYSTEM JEST WINNY, TO.........

.......ludzie są winni,że mamy "to co mamy" w słuzbie zdrowia,przynajmniej w tym przypadku,który postaram się opisać.Miałem podać dokladne miejsce,gdzie dzieje się akcja,ale ze względu,że wszystko ułożyło się pomyślnie,podam tylko miejsce.Wrocław.Rano zadzwoniłem do przychodni,aby przełożyc wizytę u stomatologa z 09.09. na jakiś inny niezbyt odległy termin.Powód? Dwa dni temu zachorowałem,biorę antybiotyki,mam temperaturę,więc nie mogę zgłosić się do lekarza w wyznaczonym terminie.Rejestratorka odmówiła przesunięcia wizyty,proponując mi odległy termin- listopad.PROSZĘ PANI,proszę komuś innemu niezbyt odległemu pacjentowi zaproponować mój termin,a ja wezmę jego.Wydawało mi się to całkiem logiczne,każdy przecież chce sobie skrócić termin i iść do lekarza jak najszybciej,zamiast czekać miesiącami na swoją kolejkę.Przecież to spada mu jak z nieba.NIESTETY! Tak mi się wydawało,że to takie łatwe i proste.NIE MA TAKICH PROCEDUR - usłyszałem w słuchawce.A W KTORYM TO REGULAMINIE TAK PISZE - nie dawałem za wygraną. MY TEGO NIE PRAKTYKUJEMY - trzask opadającej na widełki słuchawki.Koniec.Koniec,ale nie dla mnie.Znów wykręciłem przychodni numer........odebrała już inna pani.....Znów to samo tłumaczenie i znowu nic.....poprosilem o telefon kierownika przychodni......nie miała.Powiedziałem,że dzwonię do NFZ,i przyjdę na umówinoną wizytę,ale powiem od razu lekarce,że ją zaraże bo jestem chory.Proszę mi podać swoje nazwisko........OCZYWISCIE ODMOWIŁA.......ale poprosiła abym chwileczkę zaczekał.Po dosłownie jednej minucie okazało się,że wszystko załatwione jest pozytywnie(odpowiadała już trzecia osoba) i mogę przyjść 23 września.Odpowiadał mi ten termin.Podziękowałem i wyłączyłem telefon.Można załatwić taką prostą rzecz? MOŻNA DROGIE PANIE REJESTRATORKI,NIE MYŚLCIE JAK AUTOMATY,NIE PATRZCIE NA PROCEDURY,MYŚLCIE JAK CZŁOWIEK i bądzcie bardziej przyjazne dla drugiego człowieka,a on odpłaci wam tym samym! ON BĘDZIE ZADOWOLONY I WY BĘDZIECIE!!!!!!!

A ZMIAN JAK NIE WIDAĆ.....

.....tak nie widać i chyba nie doczekamy się ich prędko,bo zamiast polepszać się w naszej służbie zdrowia,robi się coraz gorzej.Zamykane oddziały,,podwyżka leków,wydłużające się z każdym dniem kolejki nie tylko do lekarza,ale na planowane zabiegi czy operacje wytwarzają w nas grożę i obawę.Martwimy się już nie tyle o siebie co o nasze dzieci,nie możemy patrzeć,że przeżywaja to co my.I znów tylko rozchodzi się o pieniądze.Może wreście skonczylibyście mówić o nich a wzielibyście się do pracy,zarówno w ministerstwie zdrowia jak i NFZ i tak wszystkim pokierowali,żeby wystarczyło "wszystkiego" dla wszystkich.Nie zwalajcie winy jeden na drugiego,ale zacznijcie działać,a pan panie Tusk,skoro ogłosił pan koniec kryzysu to dorzuć pan coś pieniędzy na tę przeklętą,wzgardzoną przez wszystkich służbę zdrowia,ale bez,której nie możemy się obejść.Albo.....mam lepszy pomysł.Przyspiesz pan tę rekonstrukcję (?) rządu i zmień pan w pierwszej kolejności ministra zdrowia i panią prezes (to robi minister) NFZ. Ludzie panu będą wdzięczni,ale znając pana,wiem,że uczyni to pan dopiero gdy będzie pan jedną "nogą" poza rządem.CZY TO PANU WÓWCZAS POMOŻE???

I ZNÓW TRAGEDIA ......

......w łódzkiem,zmarło niemowlę.Jak do tego doszło? Karetka pogotowia została wezwana do rodzącej kobiety,owszem,ratownicy przyjechali szybko,ale zamiast rodzącej kobiety zobaczyli zakrwawioną kobietę w łazience.Przestraszyli się tego widoku,nie wiedzieli co robić,przestali myśleć.Zawiadomili jednak pogotowie aby przysłano specjalistyczną karetkę z lekarzem.Szybko udano się do szpitala,liczyła się każda minuta,a tych niestety ratownicy zmarnowali wiele.Brakło ich jak się okazało na uratowanie niemowlęcia,gdyby ratownicy niezwłocznie zawiezli rodzącą do szpitala dziecko żyłoby.KOLEJNA TRAGEDIA.Cóż z tego,że ratownicy zostali zwolnieni z pracy,skoro przez nich zmarło dziecko.Bali podjąć się decyzji o przewozie rodzącej do szpitala?.PYTANIE!!! Po co mi tacy ratownicy co nie umieją podjąć decyzji w sprawie naszego życia.TUTAJ WAŻNA JEST KAZDA MINUTA. Kilka postów wcześniej pisałem o ratownikach,można przeczytać.....polecam......

SANITARIATY W SZPITALACH DLA........

......wszystkich?Dla pacjentów i dla odwiedzających? Zauważyłem w wielu szpitalach problem z używalnościa toalet przez chorych jak i osób ich odwiedzających,z którym to problemem nie mogą sobie poradzić( a może nie chcą) dyrekcje szpitali.Nie we wszystkich salach są toalety,w wielu (chyba w większości ) znajdują się na ogólnych korytarzach i z których korzystają wszyscy ,oprócz personelu.Ci mają oddzielne i uważają,że nie ma problemu. Niestety problem jest i to duży.Po prostu duża liczba odwiedzających blokuje toalety,korzystają z nich gdzie chcą i jak chcą,a my przecież nie wiemy co to za ludzie,zdrowi,może chorzy? Może roznoszą jakieś zarazki,różnie z tym może być,dlatego proponuję dyrekcjom szpitali wydzielenie choć jednej toalety tylko dla odwiedzających.Póżniej taka toaleta byłaby odkażona i funkcjonowałaby dalej.Czy to trudne? Wydaje mi się ,że nie,wystarczy odrobina dobrej woli i wszyscy będą zadowoleni. I pacjenci i dyrekcja i odwiedzający !!!
(NAJGORSZE JEST TO,ŻE W UBIKACJACH PALI SIĘ PAPIEROSY I TO PRZEMAWIA ZA WPROWADZENIEM TEGO CO PROPONUJĘ )
« Wróć do tematów
Do góry strony: POWOLNA ŚMIERĆ DLA.........