28
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń40
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +85
28 ppt ?

Powstanie Warszawskie - moja refleksja i zaduma z hołdem dla tych, co zginęli i nielicznych, którzy żyją wśród nas. (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Powstanie Warszawskie - moja refleksja i zaduma z hołdem dla tych, co zginęli i nielicznych, którzy żyją wśród nas.

Napisał(a): ~gorzowski -

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! Dziś dzień upamiętniający heroizm Polaków sprzed 76 lat.
Chwała Warszawiakom, bohaterom powstańczego zrywu Armii Krajowej w akcji "BURZA"
przeciwko znienawidzonej niemieckiej bestii hitlerowskiej, okupującej ich kochane miasto. Pogarda
dla manipulacji politycznej sowieckiego potwora Stalina i też Zachodu, który swą biernością wobec Polski (już w Teheranie 43), przyzwolił tchórzliwie wobec Stalina na komunę w Polsce i w konsekwencji spowodował upadek Powstania z późniejszym sowieckim zniewoleniem narodu polskiego. Perfidny stalinowski zamiar wykrwawienia się Warszawy osiągnął niestety cel tych barbarzyńców, równych Hitlerowi - nie pomogli, choć stali po drugiej stronie Wisły - na co liczyli nasi bojownicy i ich dowódcy.
Uczcijmy minutą ciszy w Godz. "W" (17:00), pamięć poległych ok. 200 000 Warszawiaków - w samej rzezi na warszawskiej Woli zamordowano bestialsko ok. 60 000 mężczyzn, kobiet i dzieci. Walecznych powstańców zginęło ok. 19 000, a na koniec Bohaterską Warszawę spalono i zrównano z ziemią. Tych, co przeżyli wygnano z miasta do obozów zagłady i na roboty w Niemczech. To świadectwo pamięci i czci, po prostu Warszawie i im wszystkim się należy! Powstanie Warszawskie, jakby nie patrzeć i spierać się, czy było potrzebne czy nie - trzeba wczuć się w ich patriotyzm i dążenie do wolności oraz też zemstę na tych niemieckich grabieżcach bandziorach - odpowiedź jest prosta, TAK. Po 5-letniej bestialskiej okupacji Warszawy mieli do tego prawo, a nawet obowiązek tak się zachować, na co też nie miał wyjścia i wyraził zgodę Rząd Polski na uchodźstwie. Dzisiaj wspominając ten wzniosły czyn wiemy, że Powstanie Warszawskie okryło Polaków chwałą i dumą z samych siebie na wiele pokoleń i liczeniem z Nami na całym Świecie - za waleczność, odwagę i patriotyzm oraz wiarę w zwycięstwo, jako najważniejszy cel przy zagrożeniu bezpieczeństwa Ojczyzny. Będziemy tę ideę podtrzymywać na zawsze - tak, jak Oni, bo choć przegrali, to zwyciężyli - a tym dwóm diabłom (Hitler, Stalin) i ich zbrodniarzom, wykonawcom tego piekła - bandytom-ludobójcom, złodziejom-grabieżcom i wszelkiej maści kryminalistom - niech na zawsze ziemia ciężką będzie!...
INTERIA.PL

Re: Powstanie Warszawskie - moja refleksja i zaduma z hołdem dla tych, co zginęli i nielicznych, którzy żyją wśród nas.

Napisał(a): ireneo -

Moze skłonisz się do takiej refleksji. Jaki interes miałby Stalin w tym, że poświęciłby swoich żołnierzy aby wyzwolić Warszawę i zostać z niej wyproszony?
AK nie kochała komunistów i wiedziała o manifeście komunistycznym. Jeśli Bor nie kochał Stalina, rząd londyński mu nie wierzył, no to chcąc pomocy od niego musiał być idiotą. Bo to idiotyczne, ze Bora drużyna chciała się przed Stalinem obronić żołnierzami Stalina.
Stalin był zbrodniarzem wojennym, ale nie idiotą.

Reklama

Re: Powstanie Warszawskie - moja refleksja i zaduma z hołdem dla tych, co zginęli i nielicznych, którzy żyją wśród nas.

Napisał(a): Keramek -

ireneo

Moze skłonisz się do takiej refleksji. Jaki interes miałby Stalin w tym, że poświęciłby swoich żołnierzy aby wyzwolić Warszawę i zostać z niej wyproszony?
Żadnego. rosyjska armia była armią agresora nie wyzwalali Polaków tylko na terenie III rzeszy walczyli z Niemcami.
Oczekiwania Putina, że będziemy szanować pomniki okupantów są niedorzeczne.

Napisał(a): ireneo -

Keramek
ireneo

Żadnego. rosyjska armia była armią agresora nie wyzwalali Polaków tylko na terenie III rzeszy walczyli z Niemcami.
Ależ to oczywista oczywistość ze na terenie Rosji walczuli z Rosjanami a na terenie Polaski z Polakami. Ten zbrodniarz Bor tylko o tym nie wiedział i chciał zeby na terenie Warszawy walczyli z akowcami. Stalin się wyystraszył i wysłał tylko kilka setek berlingowców z których przeżyło kilkoro To już wolał z akowcemii warszawiakami nie walczyć.

Reklama

Napisał(a): zmianynaziemi -

Przez wiele lat miałem wątpliwości co do sensu powstania warszawskiego.
Myślę, że Linda całkiem trafnie ujmuje to zagadnienie :https://www.y(...)SVu1lC4

Napisał(a): ~Troot -

ireneo
Keramek
ireneo

Ależ to oczywista oczywistość ze na terenie Rosji walczuli z Rosjanami a na terenie Polaski z Polakami. Ten zbrodniarz Bor tylko o tym nie wiedział i chciał zeby na terenie Warszawy walczyli z akowcami. Stalin się wyystraszył i wysłał tylko kilka setek berlingowców z których przeżyło kilkoro To już wolał z akowcemii warszawiakami nie walczyć.
Ale bełkot. Niczego innego po tobie nie można się spodziewać.A jakakolwiek dyskusja z tobą byłaby poronionym pomysłem.

Przyznaj się ile wczoraj z tej okazji zaaplikowałeś mózgojebów wznosząc toasty za Stalinu i radinu ? Obstawiam w ciemno, że ostro przekroczyłeś dawkę przydziału dziennego.:)))

PS Zastanawiam się czy pryncypał potrąci ci z gaży za nadużycie posiłku regeneracyjnego, czy też nagrodzi cię jakąś premią okolicznościową?

Tak czy siak życzę smacznego! ;)))

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Powstanie Warszawskie - moja refleksja i zaduma z hołdem dla tych, co zginęli i nielicznych, którzy żyją wśród nas.