Komentarze (344)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~termit -

Patryjoci konfidenci. I to mają być wolnościowcy
Odpowiedź (0)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Jacek, NH -

Urzędnik Kancelarii Prezydenta, prof? Władysław Bydło Bartoszewski, zwolniony z Konzentrationslager Auschwitz ze względu "na zły stan zdrowia".. Uczestników uroczystości rocznicowych Powstania Warszawskiego obraźliwe nazwał ”motłochem". "Bartoszewski nie powinien zapominać, że on także swymi wypowiedziami w pogłębianiu polsko-polskich podziałów uczestniczył. Tego nie usprawiedliwi nawet najpiękniejsza biografia. Gdy samemu o przeciwnikach politycznych mówiło się „bydło”, trudno dziś się oburzać na zepsute obyczaje".

Odpowiedzi (4)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~cyc -

Czy to nie Prof. Władysław B. założył ten portal? On tak nienawidzi Polski i Polaków...
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~ooo -

Takich idiotów powinna ścigać prokuratura z urzędu.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Napoleon -

Powstanie Warszawskie (przynajmniej w takiej formie) było błędem dowództwa AK, ale powstańcom należy się szacunek. Bez względu na rozkazy, wielu z nich i tak chciałoby walczyć niż czekać biernie na śmierć. Dzisiejsze rozważania "historyków" na wygodnym krześle przed komputerem nijak się mają do tamtejszej rzeczywistości.
Odpowiedzi (4)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Sławek Szczecin -

Za ubliżające godności Żydów wszelkie publiczne wypowiedzi, wpisy, artykuły, happeningi ich autorzy mogą być postawieni w stan oskarżenia przed sądem na wniosek Rady Dyfamacyjnej. Dyfamacja inaczej znieważenie. Wszelkie antysemickie wypowiedzi są ścigane przez tę radę finansowaną przez Kongres Żydów Amerykańskich. Jak jest w Polsce. W Polsce jest odwrotnie obrażanie Polaków ich historii, ich religii to ponoć POSTĘP i ROZWÓJ intelektualny.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~pitu pitu -

Idąc tropem talmudzkiej retoryki tych nawiedzonych lewaków którzy odsądzają od czci i wiary Powstanie Warszawskie, należałoby uznać za równie bezsensowne i karygodne było w ogóle stawianie jakiegokolwiek oporu Hitlerowi już od 1939r. który był z gruntu rzeczy nie do powstrzymania. Słowem równie bezsensowne było jakikolwiek opór Hitlerowi w 1939r. bo narażało to Polskę i Polaków na wiele ofiar i tragedię wielu mieszkańców. A w latach 30tych Polska miała wybór mogła przystąpić do sojuszu z Hitlerem tak ja nam proponował uznając bolszewików i żydów ze swojego głównego wroga wcale nie chciał walczyć z Polakami. Można było zawrzeć sojusz i oszczędzić zniszczeń i ofiar Polakom. Można było za przykładem Węgier, Rumuni , Finlandii pokornie wykonywać plany Hitlera, wspomagać wiernie tak długo jak wygrywał, również w likwidacji żydów gdyby takie żądania postawił. A kiedy Hitler zacząłby przegrywać szybko się zrobiło zmianę władzy jak w wymienionych krajach albo jeszcze lepiej Włoszech i tak bez zbędnych ofiar i zniszczeń i okupacji i pacyfikacji udałoby się przetrwać wojenną zawieruchę dokładnie tak jak uczyniły to sprytniejsze kraje. W tym kontekście racjonalnych rozważań szczytem głupoty było narażać przez Polaków własne życie i własnej rodziny aby ratować obcego kulturowo żyda który w odwrotnej sytuacji niewątpliwie nie zachowałby się tak nierozsądnie. Wszak narażanie własnego życia i swojej rodziny a często całej kamienicy w której ukrywano żyda było działaniem wybitnie irracjonalnym i logicznie się tego uzasadnić nie da żadnymi racjonalnymi argumentami. I tu jest całe sedno że nie zawsze jak widać Polacy kierowali się rozsądkiem, pewnie dlatego stawiali w ogóle opór Hitlerowi , pewnie dlatego bezsensownie narażali życie własne i swoich rodzin żeby ratować żydów. Powstanie było rozpaczliwym aktem obrony przed bolszewicką okupacją i nowym układem światowym który zmierzał wielkimi krokami,w którym Polskę przehandlowano za sojusz ze Stalinem. Czy miało szanse powodzenia , nie mniejsze niż pokonanie Hitlera w 1939r. Powstanie nie było skierowane przeciw Niemcom którzy i tak już wojnę w tym momencie przegrywali na wszystkich frontach, było ostatnią rozpaczliwą próbą uratowania Polski przed bolszewią która zalewała całą Europę.
Odpowiedzi (4)
Dodaj komentarz