15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń182
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +-57
15 ppt ?

Poziom w górę, czy w dół? (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Poziom w górę, czy w dół?

Napisał(a): polanka3 -

Czy reforma, którą przeprowadza MEN, podniesie poziom nauczania, czy raczej obniży?
Z wypowiedzi nauczycieli wynika, że ten poziom raczej się obniży. Bo kolejna, zafundowana tym razem uczniom "dobra zmiana", wiele dobrego nie wróży.
Reforma powinna podnieść wiedzę uczniów i dać motywację do zdobywania tej wiedzy. A niepotrzebne rzeczy mącące w głowach uczniów powinny być usunięte.
To nie jest dobrze, gdy w edukacji się wciąż miesza...http://kobiet(...)/39r9zc

A na dodatek jakie koszty poniesie państwo w tej bezsensownej reformie?
INTERIA.PL

Re: Poziom w górę, czy w dół?

Napisał(a): Blandare51 -

To demolka nie reforma..... Poziom nauczania wzrośnie wraz z poziomem nauczycieli... A ten nie zrasta, a zatrważająco spada... Demolka kryzys pogłębi.....

Reklama

Napisał(a): Gość -

na studiach uczyła mnie jedna pani doktor; opowiedziała taką historię, moi rodzie wyjechali z Polski pod konie lat 80 na palcówkę do Francji, ja skoczyłam tutaj 8 klasową podstawówkę i liceum - jedno z najlepszych w mieście... potem dostałam się na Sorbonę - którą ukończyłam.. ale przez pierwsze 2 lata nie musiałam nic robić zaczęłam się uczyć dopiero na 3 roku - dzięki edukacji którą nabyłam kraju. Jasne - można się pieklić, że ta reforma to znów błazenada albo wynik dojścia do władzy PiS tylko, że ja także skończyłem studia i miałem doczynienia z efektami gimnazjalnej reformy a ich poziom wiedzy raczej wolał o pomstę.

Reklama

Reklama

Napisał(a): Blandare51 -

polanka3
~real Zniszczenia dokonane w każdej dziedzinie życia, przez pełowców , będą musiały odbudowywać pokolenia...
PO zrobiła co zrobiła, a PIS doprowadza Polskę do ruiny we wszystkich dziedzinach, w edukacji też.
.. tylko też? - bo zdaje się, że przede wszystkim!

Napisał(a): ~Soray -

Soraya Polacy byli i będą idiotami...ktoś ma w tym cel, by takimi byli.
Nie można eksperymentować na dzieciach, rodzicach, nauczycielach. Każda nowa ekipa rozwala, rozpieprza to, co poprzednicy wprowadzili...i nie ważne czy to PO czy PiS wprowadził. Polityka oświatowa powinna być na 40- 50 lat zaplanowana i uzgodniona ze wszystkimi siłami politycznymi kraju.
A tam ,nie przesadzaj !! Poza tym, wiesz,co nie będę się rozpisywał. Po co mają wszyscy wiedzieć. Ma być tak, jak powiedziałem i tyle. Kończę, bo nie mam czasu .

Napisał(a): ~soray -

Soraya
~Soray
Nie można eksperymentować na dzieciach, rodzicach, nauczycielach. Każda nowa ekipa rozwala, rozpieprza to, co poprzednicy wprowadzili...i nie ważne czy to PO czy PiS wprowadził. Polityka oświatowa powinna być na 40- 50 lat zaplanowana i uzgodniona ze wszystkimi siłami politycznymi kraju.
A tam ,nie przesadzaj !! Poza tym, wiesz,co nie będę się rozpisywał. Po co mają wszyscy wiedzieć. Ma być tak, jak powiedziałem i tyle. Kończę, bo nie mam czasu .
A pisz sobie łażący za mną idioto. Widzę, że już nastąpiła poprawa ze spacją, chociaż jeszcze malutkie błędy popełniasz:-)
Powiedziałem, jak ma być. Poprawiłem się ze spacją, ale ty z głową się nie poprawiłaś, nie mówiąc, o błędach stylistycznych. Rozumiem, nic nie pisz,bo na kuchni właściwa pisownia jest ci niepotrzebna. Już nie mam sił do ciebie. Ale ja sobie z tobą poradzę .

Napisał(a): robertus09 -

Paradoksalnie poziom nauczania w Polsce był najwyższy... za przebrzydłej komuny. Zarówno w szkołach podstawowych jak i średnich, czy uczelniach. Wyjątkiem były chyba tylko niektóre "zawodówki". Niestety - wraz z upadkiem minionego systemu poziom nauczania zaczął się obniżać i sukcesywnie dzieje się tak do dziś. A będzie gorzej... Pozdrawiam

Napisał(a): ~soray -

Soraya
polanka3
~real Zniszczenia dokonane w każdej dziedzinie życia, przez pełowców , będą musiały odbudowywać pokolenia...
PO zrobiła co zrobiła, a PIS doprowadza Polskę do ruiny we wszystkich dziedzinach, w edukacji też.
O ile się nie mylę... to nie PO wprowadziło system gimnazjalny, ale Pan Handke z AWS (PC czyli dzisiejszy PIS).
No odpisz mu,a co czekasz, że ja to zrobię za ciebie.

Napisał(a): xenia11 -

kolejna reforma szkolnictwa, która nie zmieni nic na lepsze !!!
likwidacja gimnazjów? po co? żeby zrobić burdel? bo najpierw był stary system, po tym wszyscy przystosowali się do nowego który ktoś wprowadził, a teraz nowy zmienia się na stary i wszyscy muszą znowu zmieniać to na co byli przygotowani. zmieniamy zasady gry, w trakcie edukacji ludzi, i to bez sensu- tylko dlatego, że ktoś
a) zapomniał, że trudny wiek dzieci był zawsze,a nie powstał z wprowadzeniem gimnazjów,
b) o zmiany społeczne obwinia nic nie winne gimnazja,
c) nie wpadł na to, że za poziom wiedzy odpowiedzialny jest program i nauczyciele a nie nazwa szkoły w której się ją przekazuje....

Napisał(a): Gość -

to dziadostwo ma szczęście, że systematycznie wzrasta poziom wiedzy dydaktycznej nauczycieli. Problem jest, niska motywacja by bardziej angażować się w proces dydaktyczny i wychowawczy, jak to było z PRLu. Tam mimo mniejszej wiedzy, skuteczność była niemal taka sama jak nie wyższa.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Poziom w górę, czy w dół?