„Praca na Saksach” dalej w cenie (228)

„Praca na Saksach” dalej w cenie

Temat dotyczy artykułu: „Praca na Saksach” dalej w cenie

Pomimo malejącej skłonności do emigracji zarobkowej, nadal niemal 12% Polaków myśli o podjęciu zagranicznej pracy. Głównym powodem są wyższe wynagrodzenia, które potrafią sięgać nawet 3-krotności płac na rodzimym rynku pracy. Nadal ciekawym kierunkiem pozostają Czechy, które pracownikom płacą na poziomie nawet 5000 zł brutto miesięcznie.

Komentarze (228)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~Tam gdzie lepiej -

W artykule jest błąd chcieli napisać w Czechach netto.Ale nie chcą żeby reszta co mondrzejszych wyjechała.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~niewolniksklave -

Dlaczego my, Polacy jesteśmy tacy biedni? Prawie tak, jak ruskie raby, a cztery razy biedniejsi od Greków i szesnaście razy biedniejsi od Szwajcarów. Kto nas okrada? Nikt, każdy bierze tylko to co mu się słusznie należy.W takich Stanach Zjednoczonych to jest dopiero złodziejstwo, wyobraźcie sobie w takim Jersey City liczącym około 250 tys. mieszkańców jest aż 9 radnych. Ależ to jest rozrzutność i marnotrawienie publicznego grosza. No ale USA jest na to stać było nie było to najbogatsze państwo na świcie. Tak sobie policzyłem, że tych radnych starczyłoby na Piotrków Trybunalski( 70 tys mieszkańców) i cały powiat (90 tys mieszkańców)!? Ba jeszcze kilku można, by było wypożyczać. No ale biednemu zawsze wiatr w oczy i na taką rozrzutność jest go po prostu nie stać. No i dlatego mamy tych (bez)radnych w mieście i powiecie, nie pomylę się chyba, jak powiem będzie tego około 200 sztuk. Toć to by ich starczyło na kilka stanów w USA!? Wiesz już dlaczego jesteś taki biedny? Więcej na sklave.archiwum
Odpowiedzi (12)

Napisał(a): ~lila -

Tak naprawdę jest wiele powodów by jeździć za granicę do pracy. Głównie to pieniądze. Dlatego mam sprawdzone biuro, z którym jeżdżę- otto, i oni za wszystko odpowiadają i załatwiają.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~olga -

Trudno się dziwić jadąc z otto ma cie super kasę za pracę w dobrych warunkach do tego dach nad głową i ubezpieczanie.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Andrzej -

Czesi nie grali teczkami nie rozliczali swoich ludzi i nikt ich nie dzielił na lepszy i gorszy sort. Oni szli do przodu a nie grzebali się w zaprzeszłościach jak w Polsce. Mieli taki sam ustrój, takie same służby. U nas nawet trupów rozliczają czy kiedyś 20 la mu jak był na Mazurach na wczasach czy za nie zapłacił (mowa o Jaruzelskim)
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~Ilona32 -

Sama również jeżdżę do Saksów. Zarobię 1300 euro jako opiekunka do osób starszych w agencji medipe. Mają oni dobre warunki dla opiekunek i jasny regulamin pracy, bez ukrytych kruczków. Również podoba mi się to, że mam zagwarantowany u nich transport jak zjeżdżam do kraju
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Monika -

prawda Niemcy wydają sie jednym z najbardziej opłacalnych krajów na dobry zarobek. Tylko że to nie jest łatwa i przyjemna praca. Jak byłam młodsza to się ze znajomymi wyjeżdżało na zbiory . teraz już jestem starsza i podjęłam pracę w Promedica. Mam zupełnie inne obowiazki i inne wynagrodzenie
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~junta -

Jeszcze kilka lat rzadow pis i na saksy na bialorus bedziecie jezdzic
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~zelówa -

Teraz macie dwa przykłady. Zestawcie sobie dwie kwestie. Czechy: bezrobocie 2,4% . Zero sprowadzania jakiś Ukraińców i innych nacji. Nastawieni na wykorzystanie własnych zasobów ewentualnie zasobów z krajów UE! Polska: bezrobocie 6,6% i w Polsce złodziejstwo krzyczy że nie ma rak do pracy. Jak to możliwe że CZesi zjechali do 2,4% a u nas przy prawie 7% krzyczy się że nie ma komu pracować? To pokazuje że w Polsce jest wyzysk.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): ~default -

Czechy 5000zł brutto? To ile to netto? Niech wyjdzie 3500zł więc czy to się opłaca skoro w Biedronce na magazynie można zarobić 3000zł. Reszta zachodu to znam z autopsji czyli minimalna stawka 9-10e brutto jakieś 7-8 e netto czyli 1200euro miesięcznie przy ustawowym dniu pracy. Czy to się opłaca? W Czechach nie, ma zachodzie jeszcze tak chyba, że będziesz robić minimum 200 godzin w miesiącu, bo z 1200euro na rękę ani tam nie ma życia ani nie odłożysz więc lepiej już tyrać w Polsce za 3000zł netto.
Odpowiedzi (1)
Dodaj komentarz