Praca nie tylko dla magistra (82)

Praca nie tylko dla magistra

Temat dotyczy artykułu: Praca nie tylko dla magistra

Ukończenie renomowanej wyższej uczelni nie zawsze jest gwarancją zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy. Wśród polskich magistrów stale rośnie liczba bezrobotnych. Jaką ścieżkę kariery wybrać, by po wielu latach szkoły średniej i studiów realizować się zawodowo, a nie rejestrować w urzędzie pracy?

Komentarze (82)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~ja -

takie pitolenie "doświadczenie najważniejsze" a gdzie je zdobyć skoro nie chcą zatrudniać młodych bo... nie mają doswiadczenia. i koło bezsensu się zamyka: nie dostaniesz pracy bo nie masz doswiadczenia, nie masz doswiadczenia bo nie pracujesz.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~klama -

każdy debil dostaje się na studia i ma mgr, blokuje tylko dostęp do pracy zdolnym i potrafiącym coś zdziałać
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Inżynier z doświadczeniem -

Zapotrzebowanie na inżynierów hahahahah bzdura. W obecnych czasach nawet 5cio letnie doświadczenie nie daje gwarancji zatrudnienia, gdyż nasze uczelnie techniczne są kompletnie nie przygotowane do wykształcenia dobrego inżyniera. W dzisiejszych czasach produkt pod tytułem inżynier to to samo co 50lat temu kiepski technik.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~obserwator -

Bardzo drobne pytanie- niestety bardzo wazne.
Kto i z jakimi umiejetnosciaki uczy tych mlodych ludzi?
Jak mozna nauczyc kogos czegos bedac samemu w niewiedzy?
Studia w Polsce to bardzo wielkie nieporozumienie.
Tak jak kluby pilkarskie kupuja zawodnikow, tak i uczelnie powinny kupic dobrych profesorow i wykladowcow.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Michal -

Rada ; jesli chcesz skonczyc uniwersytet po ktorym dostaniesz prace na calym swiecie i pracodawcy w europie jak beda ogladali twoj dyplom ze studiow nie beda wytrzeszczli oczu co to za wynalazek i ze jest nierozpoznawalny i itp itd . Proponuje studia w uk . Praca i nauka studia dzienne to tylko 3 dni w tygodniu .Nie wazne ze poziom faktyczny jest nizszy niz w polsce czy w niemczech ale zobaczcie ranking uniwersytetow . Najlepszy polski uniwersytet jest na 378 miejscu . Slaby angielski uniwersytet na ktory przyjmuja praktycznie wszystkich z znajomoscia angielskiego i z polska matura miesci sie miedzy 50 a 70 miejscem .
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~sdfg -

taki przyk/lad znajdzie prędzej te n co ma ma magistra niż ten co zawodowe
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~wiesscar -

te "czapki" bo nie znam nazwy sa smieszne,
malpujemy Zachod we wszystkim,
mysle ze swiezo upieczeni magistrzy niech zobacza co jeszcze w Polsce nie zmalpowalismy z Zachodu i wdroza te glupoty lub madrosci na naszym rynku, jest duza szansa ze moze wypalic ale ryzyko bierzecie na siebie,
tez bezrobotny magister ale starszy
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Cieśla budowlany -

Mam zawodówkę i zawsze netto powyżej 10 tys. Magistry mają lewe ręce i ich nie chcemy.
Odpowiedzi (2)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~kador -

Dlaczego młody polak z wyższym wykształceniem , nie może w polsce znaleść pracy dziś w wielu urzędach pracy słyszą taką odpowiedz , GDYBY PANI LUB PAN MIELI ŚRENIE LUB ZAWODOWE TO PRACĘ MAMY, PRZYKRO WYŻSZYM NIE .sprawdzone potwierdzone . dlatego nasze uczelnie kształcą wyłącznie na potrzeby rynku pracy na zachodzie, to jest tragedia , to musi się skonczyć dla nas polaków upadkiem wszystkich dziedzin naszego życia , lub przyjęciem przez obcych, jak to się już dzieje.Tracimy panstwo i suwerenność.
Odpowiedzi (10)
Dodaj komentarz