700
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń48 tys.
  • Odpowiedzi215
  • Ocen na +16
700 ppt ?

Praca za granicą - gdzie teraz opłaca się pojechać? (216)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Praca za granicą - gdzie teraz opłaca się pojechać?

Napisał(a): Gość -

Zastanawiam sie nad praca za granicą. Do tej pory myślałam tylko o Anglii, ale tyle teraz się słyszy o kryzysie i o tym, że tyle osób teraz stamtąd wraca... Do tego słyszałam, że wynagrodzenie tam coraz bardziej jest zbliżone do Polskiego...

A jak jest na prawdę?

A może warto zastanowić sie nad emigracją do jakiegoś innego kraju? Tylko Jakiego?
INTERIA.PL

Re: Praca za granicą - gdzie teraz opłaca się pojechać?

Pewnie ze sie nie da! Ja zarabiam 1800 zl na reke miesiecznie, mieszkam w Kaliszu czyli nie zadna Warszawa czy Kraków, a ledwo mi starcza od jednej do drugiej wyplaty, przy czym mam wlasne czynszowe mieszkanie i oplaty miesiecznie w sumie wynosza mnie ok 700 zl z tel, komorka, internetem gazem itp. A jak maja zyc ludzie co zarabiaja minimum krajowe 1000 zl czy ile tam teraz jest? To jest parodia a nie zycie! Zeby wyjechac na wakacje oszczedzalam pieniadze od stycznia a i tak nie mam jeszcze odlozonej calej sumy. Gdy bylam za granica na wakacje odkladalam jedna tygodniowke... Polskie realia mnie czasami przerastaja.

Reklama

Do Anglii jeżeli już jedziesz to do niewielkich miejscowości, czy na wieś - w dużych miastach poprostu są tak wysokie opłaty za zakwaterowanie (zazwyczaj w kiepskich warunkach) że nie bardzo to się opłaca, no ocvzywiście coś zarobisz ale na pewno znacznie mniej odłożysz

Funt ostatnio też znacznie spadł (na szczęście odrabia)

Podobno obecnie najbardziej opłaca się jechać do krajów skandynawskich,
odradzam kraje południowej Europy.... tam jeżdzą jeszcze totalni desperaci chcący być niewolnikami ;)

Jak masz możliwości i chęci jeć byle gdzie i tak będziesz miał lepiej niż w kraju.Bo tu są anomalia .Ślusarz w hucie lub energetyce zarabia 5000 a w małej miejscowości 800 a zarobki kierownika oddziału szacują się od 1500 do 20 000 . Natomiast z cenami i kosztami to już dawno jesteśmy w Uni , ba nawet u nas bywa czasami drożej (na przykład w Hiszpanii paliwo od dawna jest tańsze jak i energia elektryczna ).Więc wyjeżdżaj puki jesteś młody bo w tym kraju zawsze jak pamiętam łupiono bez litości swoich obywateli . Za dużo żeby umrzeć a za mało żeby żyć.

Reklama

JA PRACUJĘ ZA GRANICĄ PÓŁ ROKU,POTEM WRACAM I...SZUKAM PRACY- BEZ SKUTKU,NIESTETY...TU MAM DOM,RODZINĘ , JAKO TAKIE WARUNKI, NIE MUSZĘ NIC INWESTOWAĆ , ALE ZAWSZE TĘSKNIĘ DO SWEGO BĘDĄC NA ZACHODZIE CHOĆ TAM MAM GODZIWE WYNAGRODZENIE, SZACUNEK...MAM DUŻĄ PRAKTYKĘ , DOBRY ZAWÓD ,ZNAJOMOŚĆ PERFAKCYJNA DWÓCH JĘZYKÓW I ...NIE MOGĘ W POLSCE ZNALEŻĆ PRACY,CHOĆ NIE JESTEM WYMAGAJĄCA, PRACOWAŁABYM NAWET ZA 1500,- MIESIĘCZNIE,BO NIE MUSZĘ JUŻ NIC WIĘCEJ KUPOWAĆ-WSZYSTKO MAM AŻ W NADMIARZE...I CÓŻ- GŁUPI TEN KRAJ,SKORO SPECJALISTÓW TRAKTUJE SIĘ JAK PIĄTE KOŁO U WOZA- BOJĄ SIĘ O WŁASNE TYŁKI BO SĄ SŁABI...?NNO CÓŻ- POTWIERDZAM ZA FERDKIEM KIEPSKIM-\\\" Z MOIM WYKSZTAŁCENIEM- NIE MA PRACY W TYM KRAJU!!!!!\\\"

Tak kochana masz rację!!!! W Polsce zarabia się prawie tyle co w Angli. Ja w Northampton zarabiam 1900 funa na rękę. Prawie tyle samo co w Polsce. Zyję spokojnie ,płacę czynsz, niczego sobie nie odmawiam i jeszcze odkładam!!!!Zyj spokojnie dalej w tym burdelu i życzę powodzenia!!!!

Reklama

Gość Pewnie ze sie nie da! Ja zarabiam 1800 zl na reke miesiecznie, mieszkam w Kaliszu czyli nie zadna Warszawa czy Kraków, a ledwo mi starcza od jednej do drugiej wyplaty, przy czym mam wlasne czynszowe mieszkanie i oplaty miesiecznie w sumie wynosza mnie ok 700 zl z tel, komorka, internetem gazem itp. A jak maja zyc ludzie co zarabiaja minimum krajowe 1000 zl czy ile tam teraz jest? To jest parodia a nie zycie! Zeby wyjechac na wakacje oszczedzalam pieniadze od stycznia a i tak nie mam jeszcze odlozonej calej sumy. Gdy bylam za granica na wakacje odkladalam jedna tygodniowke... Polskie realia mnie czasami przerastaja.
To po co ci jakieś drogie wakacje? Aby pochwalić się koleżankom na NK? Ja wyjadę sobie nad jezioro za miasto i żyje i jestem zadowolony.

Najlepiej zarabia się w Norwegii, ale ceny również są dużo wyższe. Opłaca się tylko, kiedy się zaciska pasa, żeby np. odłożyć na mieszkanie czy spłacić kredyty. Mają też duże dofinansowanie na dzieci. Moja siostra siedzi w Anglii i chyba zostanie tam na stałe. Starcza bez problemu, ale kokosów nie ma. Z kolei narzeczony jest w Holandii, pracuje przez agencję, ale przy obecnym kursie euro to też nie jest nadzwyczajnie. Wnioski mam dwa. Po pierwsze: lepiej wyjechać, i to szybko. Obojętnie gdzie, ale uciec od polskich realiów. Po drugie: jak już pracować za granicą, to na pewno nie przez agencję. Pracę można stracić z dnia na dzień, pensje są mniejsze, itd. Czasem jednak nie ma innego wyjścia - pracodawców nie interesuje, że znasz angielski i niemiecki. Nie znasz ich ojczystego języka to o normalnej umowie możesz pomarzyć. Pozdrawiam wszystkich próbujących coś osiągnąć.

Hey, Warto wyjechac. Pochodze z duzego miasta Poznan- w sumie nigdy nie mialam problemu ze znalezieniem pracy na miejscu ale pieniadze jakie mi ofewrowali byly za kazdym razem smieszne. Jestem inzynierem o podwojnej specjalnosci - 5 lat ciezkich studiow plus zrobienie uprawnien a w Polsce proponuja mi pensje w wysokosci 2-3 tysiecy. Mieszkajac sama ciezke mi bylo cokolwiek zaoszczedzic. Wkurzylam sie pewnego dnia i DZIEKI Lowcom glow ( Head hunters ) znalazlam swietna prace w Niemczech. Pracuje dla duzego koncernu. Placa no coz .... godna za ktora mozesz zyc i zalozyc rodzine plus dodatki socjale dofinansowanie lunchu w kantynie, prywatne ubiezpieczenie. Podkresle iz nie jest to korporacja ktora na maxa wyciaga z ludzi co dobre. Pracuje sie na luzie w miedzynarodowej atmosferze przy elastycznych godzinach pracy.
Dodam iz w Polsce nie dalam rady pomagac rodzicom finansowo- teraz regularnie przesylam im pieniazki ....
pOZIOM ZYCIA; MENTALNOSC; PODJESCIE DO NIEKTORYCH SPRAW , wieksza pogoda duch no i oczywiscie ogromy lad i porzadek..... cos czego w Polsce nie ma. Polecam

Przemyśl sprawy i decyduj. Ja żeby nie rodzina i jakieś 20 lat mniej to NIGDY do tego kraju bym nie wracał. Tam miałem normalną pracę i każdy wolny weekend z co tygodniową dobrą wypłatą. Utrzymałem tam mieszkanie i siebie. Kupiłem zawsze to co chciałem i jeszcze wysyłałem co miesiąc pieniądze i paczki do Polski. Bywało że nawet co tydzień. A po powrocie skrzecząca polska rzeczywistość. Pracodawcy mają zmowę zaniżania płac do najniższego poziomu. Żadna praca nie da satysfakcji jeżeli twoje życie kręci się tylko w koło spraw dotyczących zabezpieczenia bieżących potrzeb. Ci "biznesmeni" to jak krzywe zwierciadło. Puści i bezczelni którym w 80% posady załatwili dobrzy znajomi lub rodzinka. To jakaś paranoja a nie życie. Nie utknij tutaj i nie bój decydować się o sobie. Nie słuchaj też tych żałosnych durniów opluwających emigrację bo sami nigdy nie byli dalej jak na rogatkach swojej wiochy. Powodzenia..

Gość Hey, Warto wyjechac. Pochodze z duzego miasta Poznan- w sumie nigdy nie mialam problemu ze znalezieniem pracy na miejscu ale pieniadze jakie mi ofewrowali byly za kazdym razem smieszne. Jestem inzynierem o podwojnej specjalnosci - 5 lat ciezkich studiow plus zrobienie uprawnien a w Polsce proponuja mi pensje w wysokosci 2-3 tysiecy. Mieszkajac sama ciezke mi bylo cokolwiek zaoszczedzic. Wkurzylam sie pewnego dnia i DZIEKI Lowcom glow ( Head hunters ) znalazlam swietna prace w Niemczech. Pracuje dla duzego koncernu. Placa no coz .... godna za ktora mozesz zyc i zalozyc rodzine plus dodatki socjale dofinansowanie lunchu w kantynie, prywatne ubiezpieczenie. Podkresle iz nie jest to korporacja ktora na maxa wyciaga z ludzi co dobre. Pracuje sie na luzie w miedzynarodowej atmosferze przy elastycznych godzinach pracy.
Dodam iz w Polsce nie dalam rady pomagac rodzicom finansowo- teraz regularnie przesylam im pieniazki ....
pOZIOM ZYCIA; MENTALNOSC; PODJESCIE DO NIEKTORYCH SPRAW , wieksza pogoda duch no i oczywiscie ogromy lad i porzadek..... cos czego w Polsce nie ma. Polecam
I TAK CI WSPÓLCZUJĘ, BO NIGDY NIE BĘDZIESZ U SIEBIE. W POLSCE NIE JEST RÓŻOWO ALE TO JEST NASZ KRAJ A ZAGRANICA TYLKO Z DALEKA SUPER WYGLADA. BYLAM ,WROCILAM I NIGDY TAM NIE WROCĘ.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • praca za granic forum
  • praca za granic opinie
  • gdzie najlepiej wyjecha do pracy
  • praca za granica forum
  • praca za granicą forum
  • gdzie najlepiej wyjecha do pracy za granic
  • praca za granica opinie
  • praca za granic forum dyskusyjne
  • najlepsze zarobki za granica
  • gdzie najbardziej oplaca sie wyjechac do pracy
  • gdzie pracowac za granica
  • gdzie najlepiej wyjechać do pracy
  • gdzie warto wyjechac do pracy za granice
  • jak sie pracuje za granica
  • gdzie najlepiej pracowa za granic
Do góry strony: Praca za granicą - gdzie teraz opłaca się pojechać?