12
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń276
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +0
12 ppt ?

Prawo jazdy - samochód (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Prawo jazdy - samochód

Napisał(a): gość00 -

Dzień Dobry wszystkim.
Piszę tutaj ponieważ szukam odpowiedzi i rady. Otóz: pare lat temu zrobiłam sobie prawo jazdy lecz pech chcia, że zatrzymano mi prawo jazdy z powodu zdrowotnych. Wyleczylam się lecz Sosnowiec (inst. Medycyny Pracy) nie chce mi dać pozytywnego orzeczenia. I tak sie to ciągnie ok. 2 lat. Potrzebuję samochód zeby jeździć do pracy czy gdziekolwiek. Chcę sobie kupic samochod co nie trzeba prawa jazdy ponieważ są takie, co starczy tylko dowód osobisty. I moje pytanie czy moge jeździć tym samochodem pomimo ze te prawa jazdy są wstrzymane przez starostwo?
INTERIA.PL

Re: Prawo jazdy - samochód

Napisał(a): Gość -

Niestety nie masz takiej możliwości. Tylko orzeczenie z wynikiem pozytywnym z Sosnowca
może Ci umożliwić ponowne ubieganie się o prawo jazdy. Po tak długim okresie i zaświadczeniu,
ze ustały przyczyny cofnięcia, czy zatrzymania prawa jazdy możesz wnosić do właściwego
terytorialnie Urzędu Miasta ( Wydział Komunikacji) o wyrażenie zgody na ponowne uczęszczanie
na kurs prawa jazdy, z zaświadczeniem z Poradni Psychologicznej.

Re: Prawo jazdy - samochód

Napisał(a): gość00 -

Tak ja wiem ze jaesli chce znow jeździć samochodem to musze miec pozytywne orzeczenie. Zeby sie znow ubiegac o nie. Ale na takie lekkie auta czytalam ze wystarczy dowod os. I on jedzie tylko do 45 i ma tam ograniczoną mase. Wiec bym chyba mogla jezdzic takim samochodzikiem ? Chodzi mi o to ze np. Jak policja mnie zastwwi np. Na kontrole i zobaczą ze tam 2 lata temu mialam wzięte prawko. Zeby sie mnie nie czepiali. Poniewaz prawo jazdy ma starostwo a nie policja..

Re: Prawo jazdy - samochód

Napisał(a): ~moska -

Czym Ty się przejmujesz, ludzie jeżdżą bez prawka i nikt
nie narzeka .
Pod warunkiem wszakże że dobrze znasz przepisy Ruchu Drogowego
potrafisz jechać uważnie .
Ważne też żeby auto wyglądało dobrze ( nie stare) i nie rzucało
się w oczy .
Nie ma możliwości żeby Policja była w stanie skontrolować
wszystkie auta zwłaszcza na drogach mniej ruchliwych .

Re: Prawo jazdy - samochód

Napisał(a): prac124 -

Możesz zawsze spróbować pójść do każdej przychodni medycyny pracy po skierowania na badania. Możesz zrobić badania (trochę kosztuje) i z kompletem wyników zgłosić się do takiej przychodni w dowolnym województwie, która bada i orzeka o zdolności do prowadzenia pojazdu mechanicznego. Dowiesz się w WORD, gdzie to jest w wybranym województwie. Przedłożysz wyniki badań i poprosisz o orzeczenie. Ze świadectwem zdolności zgłosisz się do starostwa o wydanie ci prawa jazdy zatrzymanego wcześniej.
Powtarzać kursu nie musisz, bo nie brak umiejętności spowodował wyłączenie Ciebie z grona uprawnionych, tylko zdrowie.
Pojazdy lekkie oczywiście są, ale pamiętaj, że prawodawstwo polskie jest jeszcze w latach 80-ych, a od dwóch lat cofa się w rozwoju cywilizacyjnym o dwa lata rocznie.

Re: Prawo jazdy - samochód

Napisał(a): ~Martynaxx -

W dzisiejszych czasach, rynek pracy nierzadko wymaga od absolwentów szkół posiadania uprawnień, które są wymagane do prowadzenia samochodów osobowych. Ma to związek z rozwojem infrastruktury miast, dlatego też niezmiernie istotne jest, by wiele firm posiadało pracowników, których można oddelegować do wykonywania obowiązków z uwzględnieniem przemieszczania się.http://kolekc(...)-jazdy/

Re: Prawo jazdy - samochód

Napisał(a): ~Gabriella -

Duże znaczenie w tym ma odpowiedni wybór szkoły jazdy ponieważ tutaj podejście i wiedza instruktora wpływają na skuteczność w zdawaniu egzaminów. W moim przypadku świetnym wyborem okazał się OSK Pegaz z Poznania gdzie zarówno obsługa, instruktorzy jak i sama organizacja zasłuży na wyróżnienie. Kurs poszedł sprawnie i od razu zapisałam się na egzamin który bez problemów udało mi się zdać (zarówno teorie jak i praktykę).
« Wróć do tematów
Do góry strony: Prawo jazdy - samochód