420
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń24 tys.
  • Odpowiedzi173
  • Ocen na +1
420 ppt ?

Prezenty, które przynoszą pecha (174)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Prezenty, które przynoszą pecha

Napisał(a): Gość -

Każdy uwielbia dostawać prezenty. Czasem jednak zdarza się, że okazują się nietrafione lub - co gorsza - przynoszą pecha. Obdarowany z grzeczności nie przyznaje się, że ciąży na nim tragiczne fatum i ciągle chwali jakże wspaniały prezent. W rzeczywistości jednak upominek jest przyczyną wszelakich nieszczęść - a to oblejemy się kawą, dostaniemy mandat za parkowanie w niedozwolonym miejscu, zgubimy klucze do mieszkania... Dostaliście kiedyś prezent - pechowiec?
INTERIA.PL

Re: Prezenty, które przynoszą pecha

Nie spotkałem się z czymś takim. Uważam, że to nasze zachowanie, postępowanie powoduje jakieś drobne kolizje, które potem zwalamy na karb pecha ( najlepiej przypisać winę komuś) wtedy od razu czujemy się rozgrzeszeni z naszych ułomności. Jeśli chodzi o prezenty to najbardziej w/g. mnie niefortunnymi są zegary. Z tej prostej przyczyny, że odmierzają nam i tak niezbyt długi czas który nam dano. Może mam zbyt dużą świadomość przemijania i dlatego nie lubię zegarów.

Reklama

Reklama

zegarek.podobno obdarowanie sympatii zegarkiem jest rownoznaczne z koncem czasu znajomosci.
Spotkalo mnie cos takiego.
Najdziwniejsze,ze ta osoba,ktora ten zegarek dostala(pod choinke)wiedziala,co dostanie i czekala do momentu zerwania znajomosci,az do tej chwili.
zegarek dosc cenny,ale z perspektywy czasu moge powiedziec,ze chyba cenniejszy jest teraz moj spokoj.
dobra to wiec cena za niepopelnienie wiekszego bledu.

Reklama

Dziwi mnie fakt, ze w dobie internetu i niesamowitego postepu jeszcze sa ludzie, ktorzy twierdza, ze cos lub ktos jest w stanie przyniesc im pecha. Ludzie SWIATLI nie wierza w przesady;) Ponadto wiara w tego rodzaju rzeczy/zjawiska, nawet traktowana z przymruzeniem oka, jest grzechem przeciwko pierwszemu przykazaniu Bozemu i nalezy sie z tego spowiadac. Nawet zabawne traktowanie tego tematu jest pierwszym krokiem wejscia w niebezbieczny obszar, jakim jest okultyzm. Chetnym moge przeslac wyklad dr hab wykladajacego na PAT-ie na ten temat;) Ludzie nawet nie maja pojecia, jak bawiac sie w rozne wrozby i przesady sprowadzaja realne nieszczescia na siebie i rodzine...

Jednym z pierwszych prezentów były KOLCZYKI ! Jesteśmy parą 26 lat, a małżeństwem 22. Każdej kobiecie życzę takiej miłóści i takiego męża. Nietrafione prezenty po prostu wyrzucam. Po co mają mnie straszyć?! :) Lucyna
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jakich prezentów nie powinno się dawać
  • ostre przedmioty podarunki
  • czy mozna dac krzyzyk w prezencie
  • dlaczego nie daje się zegarków w prezencie
  • kaktusy przynosza szczescie pl
  • czego nie daje się w prezencie
  • jakich prezentów się nie daje
  • czy perły przynoszą pecha
  • prezent krzyżyk
  • czy mozna komus podarowac wrzos