423
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń24 tys.
  • Odpowiedzi173
  • Ocen na +1
423 ppt ?

Prezenty, które przynoszą pecha (174)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Prezenty, które przynoszą pecha

Napisał(a): Gość -

Gość Dziwi mnie fakt, ze w dobie internetu i niesamowitego postepu jeszcze sa ludzie, ktorzy twierdza, ze cos lub ktos jest w stanie przyniesc im pecha. Ludzie SWIATLI nie wierza w przesady;) Ponadto wiara w tego rodzaju rzeczy/zjawiska, nawet traktowana z przymruzeniem oka, jest grzechem przeciwko pierwszemu przykazaniu Bozemu i nalezy sie z tego spowiadac. Nawet zabawne traktowanie tego tematu jest pierwszym krokiem wejscia w niebezbieczny obszar, jakim jest okultyzm. Chetnym moge przeslac wyklad dr hab wykladajacego na PAT-ie na ten temat;) Ludzie nawet nie maja pojecia, jak bawiac sie w rozne wrozby i przesady sprowadzaja realne nieszczescia na siebie i rodzine...
Toż to dopiero komedia; światły człwioeku! Hahahahhahaha!

Reklama

Gość
Gość Perły przynoszą pecha...ponoć nie tylko te włożone na własny ślub, ale i te otrzymane w prezencie.
miałam perły na własnym ślubie i jestem bardzo szczęśliwa już... kilkanaście lat :)
perły muszą być w liczbie parzystej, liczyłaś?

Reklama

no to ładnie :) dostałam i niejedne buty, kolczyki, łańcuszki i jeden zegarek a dalej jesteśmy szczęśliwi i to już 10 lat:)
Gdyby analizować każdy związek, który się rozpadł, to na pewno którąś z tych rzeczy się kiedyś dostalo więc to zbieg okoliczności.

Reklama

Gość Krzyża nie daje sie dzieciom na chrzciny ani na komunie bo będą dzwigać krzyż cale zycie. u mnie sie to sprawdzilo.
Nie ma czegoś takiego jak pechowe prezenty. Nie można wierzyć w przesądy: czarne koty, drabiny, nadlatujące Nibiru, 2012. Litania tych głupot jest niewyobrażalnie długa. Nie można dawać chusteczek - bo to na łzy. W dzień ślubu pannie młodej nie wolno dawać pereł - bo to przynosi nieszczęście, we Francji jest dokładnie odwrotnie - matka panny młodej powinna w tym dniu darować jej coś z perłami! W Polsce słoń z podniesioną trąbą przynosi szczęście, ale w Indiach jest dokładnie odwrotnie. Rozumiem że nie wolno komuś dawać krzyża, a jeśli ktoś jest Żydem, to czego nie wolno mu dawać? Gwiazdy Dawida? W dniu ślubu pan młody nie powinien widzieć swej wybranki aż do chwili przed ołtarzem. Kto to ustalił? Kto o tym zdecydował i kto to wymyślił? W jakiej religii jest to napisane? W POGAŃSKIEJ! Więc zanim zaczniemy powtarzać jakieś bzdety, zastanówmy się, w co tak naprawdę wierzymy. Lećmy w kosmos, zdobywajmy Wszechświat i Boga miejmy w sercu. I nie przejmujmy się solą rozsypaną na stole ;-))) P.S. Pamiętam jak jeden znajomy skrzyczał żonę kiedy ta wysypała sól na stół. Krzyczał, że teraz będzie awantura ;-D No i rzeczywiście była... Może sami chcemy w to wierzyć?

Nie rozumiem jak w społeczeństwie w 80% katolickim ludzie wierzą w pecha, przesądy i jakieś gusła. Nie tak dawno czytałem post jak ktoś skrytykował zacofanie na podkarpackich wsiach. Oburzenie było wielkie. A tu proszę ludziska - katolicy sami przyznają się do jakiś przesądów i wierzeń o pechu. Czy to nie jest ciemnogród?

Gość husteczek bo przynsza lzy i pustego portfela bo pieniadze sie go nie trzymaja mzna temu zaradzic wkladajac grsik, a za buty te od chlopaka "z nadzieja" wystarczy zaplacicm, cena do uzgdnienia
Ty "gościu" chyba DOSTAŁEŚ (AŚ) co najmniej 0.5 -40% napoju-sądząc po pisowni :))
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jakich prezentów nie powinno się dawać
  • ostre przedmioty podarunki
  • czy mozna dac krzyzyk w prezencie
  • dlaczego nie daje się zegarków w prezencie
  • kaktusy przynosza szczescie pl
  • czego nie daje się w prezencie
  • jakich prezentów się nie daje
  • czy perły przynoszą pecha
  • prezent krzyżyk
  • czy mozna komus podarowac wrzos