423
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń24 tys.
  • Odpowiedzi173
  • Ocen na +1
423 ppt ?

Prezenty, które przynoszą pecha (174)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Prezenty, które przynoszą pecha

Napisał(a): Gość -

dawno temu dostałm sadzonki wrzosów ,ludzie mówią ,że przynosi on nieszczęście....fakt,że dość dużo już przeżyłam :wypadek męża,kłopoty z ciążą ,zagrożenie życia,kłopoty finansowe,śmierć bliskich osób...ale czy to przez to....czasami myślę aby je wykopać...ale z drugiej strony mam się z czego cieszyć i jestem szczęśliwa że żyję bo na świecie ludzie mają jeszcze gorzej
INTERIA.PL

Od swojego meza,z ktorym jestem szczesliwa juz 20 lat dostalam:
BUTY w pierwszym polroczu znajomosci
KOLCZYKI troche pozniej
ZEGAREK na nasze prywatne zareczyny
Pobralismy sie 18 maja(a podobno majowe malzenstwa sie rozpadaja:)
Takze NIE WIERZCIE w takie bzdury!!!
Zycze szczescia!!!!

Gość Dziwi mnie fakt, ze w dobie internetu i niesamowitego postepu jeszcze sa ludzie, ktorzy twierdza, ze cos lub ktos jest w stanie przyniesc im pecha. Ludzie SWIATLI nie wierza w przesady;) Ponadto wiara w tego rodzaju rzeczy/zjawiska, nawet traktowana z przymruzeniem oka, jest grzechem przeciwko pierwszemu przykazaniu Bozemu i nalezy sie z tego spowiadac. Nawet zabawne traktowanie tego tematu jest pierwszym krokiem wejscia w niebezbieczny obszar, jakim jest okultyzm. Chetnym moge przeslac wyklad dr hab wykladajacego na PAT-ie na ten temat;) Ludzie nawet nie maja pojecia, jak bawiac sie w rozne wrozby i przesady sprowadzaja realne nieszczescia na siebie i rodzine...

No i piszesz głupoty! Bo w końcu Gościu sam napisałeś, że zabawa w różne wróżby przynosi prawdziwego pecha. Czyli masło maślane: nie wierzę ale wiem. Ech głupota poparta wykładem...

Reklama

Gość Nie rozumiem jak w społeczeństwie w 80% katolickim ludzie wierzą w pecha, przesądy i jakieś gusła. Nie tak dawno czytałem post jak ktoś skrytykował zacofanie na podkarpackich wsiach. Oburzenie było wielkie. A tu proszę ludziska - katolicy sami przyznają się do jakiś przesądów i wierzeń o pechu. Czy to nie jest ciemnogród?
nie 80% a 92,5 wedlug najnowszych danych:-)

Reklama

Podobno chłopak nie powinien dawać dziewczynie bielizny, co nie znaczy że nie może dać kasy na nią:)
Krzyża się nie daje małemu dziecku , podobno jak się podaruje taki prezent to oznacza to że dziecko będzie nosiło krzyż przez całe życie tzn będzie miało ciężko.
Nie daje się również chusteczek.

Reklama

Totalna głupota. Wszyscy odwołują się nieustannie do racjonalności, zdrowego rozsądku, a jednoczesnie hołdują takim bzdurom jak pech, przepowiednie wróżki itp. Prezenty,które otrzymywałam i otrzymuję są mniej lub bardziej przydatne, mniej lub bardziej trafione, ale PECH ZWIĄZANY Z PREZENTAMI??? Głupota do potęgi.

Nie wierzę w takie gusła i zabobony. Uważam, że to my jesteśmy przyczyną wszelkich naszych niepowodzeń i tylko my za nie osobiście odpowiadamy. Chcąc poczuć się lepiej zwalamy nasze niepowodzenia na karb pechowych prezentów lub samego pecha.

Nie powinno się dawać chusteczek, chyba że obdarowany da nam za nią 1 grosz (tak jakby ją kupił). Chusteczka oznacza łzy. Podobnie perły, krzyżyk.
Ciekawa jest też mowa kwiatów. Tylko na pogrzeby daje się parzystą ilość.
B.

Co wy wypisujecie ludzie???? Wierzycie w jakieś gusła? Przypominam wam, że jest to niezgodne z nauką kościoła katolickiego. Niby piszecie o ślubach kościelnych i jednocześnie o głupich przesądać. To żenujące i śmieszne. Zastanówcie sie nad sobą.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jakich prezentów nie powinno się dawać
  • ostre przedmioty podarunki
  • czy mozna dac krzyzyk w prezencie
  • dlaczego nie daje się zegarków w prezencie
  • kaktusy przynosza szczescie pl
  • czego nie daje się w prezencie
  • jakich prezentów się nie daje
  • czy perły przynoszą pecha
  • prezent krzyżyk
  • czy mozna komus podarowac wrzos