13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń325
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +-9
13 ppt ?

Prezenty świąteczne dla dalszych krewnych. To mój obowiązek? (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Prezenty świąteczne dla dalszych krewnych. To mój obowiązek?

Napisał(a): Gość -

W tym roku organizuję wigilię u mnie w domu, będzie bardzo dużo gości. Również dalsi krewni i znajomi. Czy moim obowiązkiem jest kupować im prezenty? Oczywiście chciałabym żeby moi najbliżsi dostali taki prezent, o jakim marzą i boję się, że ich upominki będą bardzo hojne w porównaniu do reszty gości. Poza tym nie wiem, czy chce wydawać pieniądze na ciocie i wujków, których widzę tylko raz w roku.... Jak to rozwiązać, żeby nikt nie poczuł się urażony? Byliście kiedyś w podobnej sytuacji?

INTERIA.PL

Re: Prezenty świąteczne dla dalszych krewnych. To mój obowiązek?

Napisał(a): Ilona001 -

agnieszkaa11 W tym roku organizuję wigilię u mnie w domu, będzie bardzo dużo gości. Również dalsi krewni i znajomi. Czy moim obowiązkiem jest kupować im prezenty? Oczywiście chciałabym żeby moi najbliżsi dostali taki prezent, o jakim marzą i boję się, że ich upominki będą bardzo hojne w porównaniu do reszty gości. Poza tym nie wiem, czy chce wydawać pieniądze na ciocie i wujków, których widzę tylko raz w roku.... Jak to rozwiązać, żeby nikt nie poczuł się urażony? Byliście kiedyś w podobnej sytuacji?

Ja bym na Twoim miejscu wyszła z inicjatywą, że każda pojedyncza rodzina (mąż, żona, dzieci) robi dla siebie i tylko dla siebie prezenty. To faktycznie byłby duży wydatek, gdybyś miała kupować dosłownie każdemu uczestnikowi wigilii prezent. Każda pojedyncza rodzina wie myślę dobrze jakie są upodobania jej członków. W ten sposób prezenty będą myślę trafniejsze i skuteczniejsze. Lepiej tak niż kupować jakiś jakiś tani drobiazg każdemu.

Wyjątek może stanowić zaproszona samotna babcia lub wujek. Dla takich osób każda rodzina może kupić prezent. Można się nawet umówić do jakieś kwoty, jeśli masz dobre relacje z rodziną.

Prawdopodobnie każdy zaproszony gość przyniesie jakiś prezent - "drobiazg " . Skoro zaprosiłaś gości to powinnaś pomyśleć też o jakimś prezenciku - drobiazgu.Nie wypada by obdarować tylko najbliższych. Uważam ,aby wszystkie uczestniczące osoby dostały drobiazg i to mniej więcej w przybliżonej cenie . Ostatnio oglądałam w dużym Markecie-dział gosp.domowego-b. ładne drobiazgi np kubek z gwiazdkami,tacki itp. Wiem ,że wydatek nie mały . Jest jeszcze ostateczne wyjście - nikomu nic nie kupować. Wniosek -albo wszystkim albo nikomu. Wtedy nie będzie kwasów. Życzę SPOKOJNYCH I UDANYCH ŚWIĄT!

Reklama

Napisał(a): boozar -

Ja też organizuje w te święta spora wigilię. Będzie 14 osób. Żeby nie robic zamieszania i niewpędzac nikogo w koszta ustaliliśmy że nie robimy sobie prezentów wcale, jak już to tylko dla dzieci. A jak ktoś ma ochotę zrobic komuś prezent o niech go da dzień przed lub po, byke nie na wigili.

Reklama

Prezenty w ogóle nie są obowiązkiem. Ty organizujesz wigilię, więc Ty ustalasz zasady. Nikt na forsie nie śpi. I należy wprost powiedzieć że każdy sobie robi prezenty, albo że robicie prezenty wyłącznie dzieciom. I tyle.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Prezenty świąteczne dla dalszych krewnych. To mój obowiązek?