16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń16
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +62
16 ppt ?

Prezes Kaczyński - Nigdy nie cofniemy się przed reformą sądów i nie ugniemy się pod wewn. i zewnętrznymi naciskami! (1)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Prezes Kaczyński - Nigdy nie cofniemy się przed reformą sądów i nie ugniemy się pod wewn. i zewnętrznymi naciskami!

Napisał(a): Shadow15 -

Pan prezes Kaczyński powiedział, że nie ma sprawiedliwej Polski bez właściwie funkcjonującego wymiary sprawiedliwości , a siły postkomunistyczne nie zdekomunizowane utrwalały ten system patologiczny po tzw przemianach i zawsze stawiały opór wszystkiemu co ich dotyczyło, tak jak i teraz[/b] !!!

Pan prezes Kaczyński powiedział także do uczestników konwencji :

"Że wymiar sprawiedliwości musi służyć obywatelom, społeczeństwu, a nie stanowić pozostającą de facto poza wszelką kontrolą zamkniętą 'nadzwyczajną kastę', która może sobie na wszystko pozwolić".

No i bardzo ważne słowa :

"My ze swej drogi nie zejdziemy. Dalej będziemy reformować wymiar sprawiedliwości, bo tego potrzebuje Rzeczpospolita i jej obywatele. Nie ugniemy się pod naciskami ani wewnętrznymi, ani zewnętrznymi" - podkreślił Kaczyński.

Oświadczył, że z traktatów europejskich jasno wynika, że sprawy ustrojowe wymiaru sprawiedliwości leżą w gestii państw członkowskich.

"A zatem chce się nas przymusić do tego, by Polska godziła się na łamanie traktatów, a przez to sama uznała się za państwo członkowskie drugiej kategorii, wobec którego można sobie pozwalać na działania pozaprawne, niezgodne z traktatami europejskimi. To podcięłoby naszej ojczyźnie skrzydła i skazało ją trwale na status państwa zależnego. A na to nigdy nie wyrazimy zgody"

Święte słowa- teraz tylko jeszcze czekamy na ich realizację przez rząd jak i prezydenta , których niestety cofanie się i spolegliwość przed komisarzami unijnymi doprowadziła do tej sytuacji , którą mamy - bezprawnego nękania Polski !

A teraz zero rozmów z Jurowami, Timermansami i innymi komisarzami unijnymi, bo każda rozmowa sankcjonuje i uwiarygadnia te bezprawne działania Unii wobec Polski i ośmiela agresorów, którzy stają się co raz bardziej wściekli i agresywni , czego mamy przykład !

Możemy rozmawiać o gospodarce , podnoszeniu poziomu życia i tylko o tym , bo tego Unia została powołana...takie słowa powinny paść od premiera i prezydenta!
Miłego dnia !https://fakty(...)4315340« Wróć do tematów
Do góry strony: Prezes Kaczyński - Nigdy nie cofniemy się przed reformą sądów i nie ugniemy się pod wewn. i zewnętrznymi naciskami!