68
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń267
  • Odpowiedzi45
  • Ocen na +80
68 ppt ?

PREZYDENT RAFAŁ TRZASKOWSKI (46)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

PREZYDENT RAFAŁ TRZASKOWSKI

Napisał(a): Grzeszko -

W rządzie koalicyjnym PO-PSL Rafał Trzaskowski dzierżył tekę Ministra Administracji i Cyfryzacji, a następnie pełnił funkcję pierwszego zastępcy Ministra Spraw Zagranicznych do spraw europejskich w randze Sekretarza Stanu.
To jeszcze były czasy, gdy wiceministrem zostawało się nie za zasługi dla partii i prezesa (jak obecnie) lecz z uwagi na swoje kompetencje. A posiada takowe bez cienia wątpliwości:
W 1996 roku ukończył studia w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, a rok później Kolegium Europejskie w Natolinie. Był stypendystą Oxford University oraz paryskiego Instytutu Unii Europejskiej Studiów nad Bezpieczeństwem. W 2004 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.
W okresie 2000–2001 był doradcą sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej Jacka Saryusza-Wolskiego. W 1998 został wykładowcą w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, a w 2002 w Collegium Civitas. W pracy zawodowej zajął się m.in. teorią integracji europejskiej i stosunków międzynarodowych. Od 2002 pracował też jako analityk w Centrum Europejskim Natolin.
W wyborach samorządowych 2018 roku został wybrany przez mieszkańców Warszawy na Prezydenta Stolicy już w I turze wyborczej, deklasując swojego kontrkandydata, pozbawionego kompetencji fachowych do zarządzania miastem polityka PiS Patryka Jakiego w stosunku (odpowiednio) 57% - 43%.

Po bezprawnym odwołaniu przez Jarosława Kaczyńskiego wyborów prezydenckich mających odbyć się 10 maja 2020 roku, Prezydent Rafał Trzaskowski zastąpił z ramienia Koalicji Obywatelskiej dotychczasową kandydatkę Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Telewizja rządowa stara się za wszelką cenę, na każdym kroku, ośmieszać Prezydenta Trzaskowskiego ironizując, iż jest on zaledwie kandydatem na kandydata. Nie ma w tym jednak nich obraźliwego, a wręcz przeciwnie może być jedynie dla niego chlubą. Skoro, bowiem, "kandydat na kandydata" w tak krótkim czasie (zaledwie dwóch tygodni) wyprzedził w sondażach poparcia wszystkich pozostałych kontrkandydatów Andrzeja Dudy, a w ostatnim czasie również zbliżył się bardzo do urzędującego jeszcze, marionetkowego prezydenta reprezentującego PiS, to jaką popularnością zacznie cieszyć się, gdy już owym, pełnoprawnym kandydatem zostanie?
Sobotnie wystąpienie Pana Prezydenta Trzaskowskiego w Poznaniu, Stolicy Wielkopolski, odbiło się szerokim echem w Kraju i za granicą. Wszyscy politolodzy przyrównują je do słynnego wystąpienia wybitnego, polskiego Męża Stanu Jana Ignacego Paderewskiego wygłoszonego w tym samym mieście w roku 1918. Podkreślają jego propaństwowy, prospołeczny i historyczny charakter.

Na chwilę obecną sondaże dają jeszcze zwycięstwo Andrzejowi Dudzie nad Rafałem Trzaskowskim (jeśli obydwaj oni znajdą się w II turze wyborów) w stosunku 52% - 48%. To jest różnica w granicach błędu statystycznego, a więc w rzeczywistości może oznaczać dokładnie odwrotne proporcje.
Jakie jednak będą owe relacje, gdy kampania rozpocznie się na dobre po ogłoszeniu terminu wyborów przez Marszałka Sejmu?

----

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: PREZYDENT RAFAŁ TRZASKOWSKI

Napisał(a): ~gość -

W rządzie koalicyjnym PO-PSL Rafał Trzaskowski dzierżył tekę Ministra Administracji i Cyfryzacji, a następnie pełnił funkcję pierwszego zastępcy Ministra Spraw Zagranicznych do spraw europejskich w randze Sekretarza Stanu....
Ponieważ nie chcę się ograniczać do trzaskowskiego powiem ogólnie.
W rządzie koalicyjnym po/psl absolutnie każdy członek rządu dzierżył tekę ministra do spraw nieukrywanej i i niczym nieograniczonej korupcji oraz grabieży dóbr państwowych również nie ukrywanej i niczym nieograniczonej co spowodowało nieprawdopodobne wręcz straty jakich nie odrobimy nigdy nie wspominając już o odzyskaniu tego co koalicja po/psl wraz ze swoimi mocodawcami stojącymi za tronem ukradła. Poza tym do obowiązków każdego z ,,członków'' (obyś właściwie zrozumiał cudzysłów) tamtego rządu należało upodlanie polskiego społeczeństwa do poziomu największego z możliwych do osiągnięcia.
Dotyczy to wszystkich bez wyjątku z tamtego rządu i z tamtego parlamentu.

Ps. Żeby nie było nieporozumień to od razu napiszę że pisu nienawidzę.
Nienawidzę też takich tub propagandowych jaką jesteś ty dla których interes polaków się nie liczy bo najważniejsze jest aby za internetową agitację zdobyć dwadzieścia złotych dziennie na piwo. Idź do pracy nierobie.

Reklama

Spieprzaj dziadu Pisowski. To jest wasza metodyka, że nie przyznajecie się do swojej partii. To ma wzbudzić przeświadczenie, że jesteście bezstrąnni w wydawaniu ocen. Znam tę waszą bezstronność bydlaki pisowskie! Jesteście zakłamanymi pisiorami, złodziejami i oszustami! Bandyto pisowski!
,,bezstrąnni'' ;)))

Jeszcze raz powtarzam że pisu nienawidzę <-(tyle na poważnie) ale przyznam tych twoich bezstąnnych ;))) też nie lubię ;)))

Nie miej mi za złe że czepiam się pisowni ale wierz mi że mnie to naprawdę rozbawiło. W gruncie rzeczy domyślam się że była to literówka a ty doskonale wiesz jak poprawnie słowo napisać.
Proszę cię nie obrażaj się bo nie ma żadnego powodu ;)

Reklama

Napisał(a): Grzeszko -

Blandare51 Nadszedł Dudy i PiSu kres! Pytanie jak długo potrwa odbudowa państwa po tych trutniach!
Być może bardzo długo, gdyż jak zauważyłem nawet zarządcy takich portali jak ten, zaczynają jeść im z reki.
Pamiętasz zapewne mój wczorajszy temat "Pisowskie zakute łby", prawda? Administracja zdjęła go dzisiaj bez podania przyczyny. Zdjęli także mój kolejny temat, w którym napisałem, że posunęli sie do zamachu na wolność słowa w internecie i usunięciu tego wczorajszego wątku.
Solorz kupił Interię i jak widać zrobi z niej tak samo usłużna wobec PiS-u platformę medialną, jak wcześniej uczynił to z Polsatu.
Cale szczęście, że Discovery kupiło TVN, bo bez tego, to już w ogóle musielibyśmy kłaniać się w pas wszystkim pisowskim sługusom.

Napisał(a): Blandare51 -

Grzeszko
Blandare51 Nadszedł Dudy i PiSu kres! Pytanie jak długo potrwa odbudowa państwa po tych trutniach!
Być może bardzo długo, gdyż jak zauważyłem nawet zarządcy takich portali jak ten, zaczynają jeść im z reki.
Pamiętasz zapewne mój wczorajszy temat "Pisowskie zakute łby", prawda? Administracja zdjęła go dzisiaj bez podania przyczyny. Zdjęli także mój kolejny temat, w którym napisałem, że posunęli sie do zamachu na wolność słowa w internecie i usunięciu tego wczorajszego wątku.
Solorz kupił Interię i jak widać zrobi z niej tak samo usłużna wobec PiS-u platformę medialną, jak wcześniej uczynił to z Polsatu.
Cale szczęście, że Discovery kupiło TVN, bo bez tego, to już w ogóle musielibyśmy kłaniać się w pas wszystkim pisowskim sługusom.
Cóż.......
Załączniki:

Reklama

Grzeszko ... w którym napisałem, że posunęli sie do zamachu na wolność słowa w internecie ...
Wolność słowa w internecie polega już tylko na tym że każde słowo jakie przyjdzie ci do głowy masz prawo napisać z błędami. Dokładnie w tym miejscu kończy się wolność w internecie. Internet jest już do tego stopnia inwigilowany i cenzurowany że niczym nie różni się od żadnej reżimowskiej telewizji i w tym także tvp a przecież nie sposób zaprzeczyć że w polsce mamy reżim dyktaturę i co najmniej przedsionek faszyzmu.

~gość
Oby nie na rzecz peopodobnych ale ogólnie jestem za.
Co to znaczy peopodobnych?

Blandare51
~gość
To takie internetowe słowotwórstwo a chodzi o podobnych do partii wcześniej rządzącej zwanej platformą obywatelską.
I nie wierzę że nie zrozumiałeś.

~gość
Blandare51
~gość
To takie internetowe słowotwórstwo a chodzi o podobnych do partii wcześniej rządzącej zwanej platformą obywatelską.
Wszystkie partie były już wcześniej w parlamencie, za wyjątkiem konfederacji. PO powstało najpierw jako stowarzyszenie w skład którego wchodziły osoby wcześniej działający w różnych partiach ale mieli wspólny mianownik: poglądy chrześcijańsko-demokratyczne, liberalno-konserwatywne...... PSL- było we wszystkich rządach i jest partią typowo ludową.... SLD to socjaldemokracja - od zawsze lewicowa..... Jaki masz inny wybór?

Blandare51
~gość
Blandare51
~gość
Wszystkie partie były już wcześniej w parlamencie, za wyjątkiem konfederacji. PO powstało najpierw jako stowarzyszenie w skład którego wchodziły osoby wcześniej działający w różnych partiach ale mieli wspólny mianownik: poglądy chrześcijańsko-demokratyczne, liberalno-konserwatywne...... PSL- było we wszystkich rządach i jest partią typowo ludową.... SLD to socjaldemokracja - od zawsze lewicowa..... Jaki masz inny wybór?
O innym wyborze już rozmawialiśmy ale powtórzę.
Ścinanie króla wraz ze świtą po każdej kadencji do czasu aż szumowiny przestaną zgłaszać swoje kandydatury ze strachu. Ci których wymieniłeś to same szumowiny ale nie wymieniłeś szumowin z pisu które niczym od wszystkich pozostałych sie nie różnią.

~gość
Blandare51
~gość
Blandare51
~gość
O innym wyborze już rozmawialiśmy ale powtórzę.
Ścinanie króla wraz ze świtą po każdej kadencji do czasu aż szumowiny przestaną zgłaszać swoje kandydatury ze strachu. Ci których wymieniłeś to same szumowiny ale nie wymieniłeś szumowin z pisu które niczym od wszystkich pozostałych sie nie różnią.
I jeszcze jedno. Politycy zrzeszeni w peo rzeczywiście mieli wspólne mianowniki ale były nimi wyłącznie korupcja i kradzież na skalę jakiej poza początkową wyprzedażą majątku narodowego na starcie systemowych zmian nigdy wcześniej polska nie doświadczyła. Początkowej korupcji nie sposób z niczym porównywać dlatego o tym wspominam.
« Wróć do tematów
Do góry strony: PREZYDENT RAFAŁ TRZASKOWSKI