36
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń265
  • Odpowiedzi33
  • Ocen na +1
36 ppt ?

Proszę o pilną pomoc (34)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Proszę o pilną pomoc

Napisał(a): rudii -

Tris Atrakcje na stypie...., w Naszej kulturze nie robi się atrakcji na stypie, tylko posiłek dla gości, poza tym opłakuje się zmarłą osobę..., atrakcje na stypie są w takich krajach, jak Meksyk, ale oni mają trochę inną religię..., w Naszej religii nie ma atrakcji...., za wyjątkiem niektórych religii, tak naprawdę w żadnej nie ma atrakcji...., jest pogrzeb, jest smutek, żałoba i posiłek za zmarłą osobę, nic poza tym...., gdybym była na jakimś pogrzebie, na którym są atrakcje, to bym pomyślała, że osoba, która żegna zmarłą, która wyprawia ten pogrzeb, szczerze jej nienawidziła.....
zgadzam się.zapomniałam tylko w swoim poście dodać,że jedynym odstępstwem od normy jest wola zmarłego.czasem ludzie przed śmiercią móią,jak chcą by odbyła się ceremonia itp.chociaż jeśli taka osoba (zwłaszcza bliska) zażyczyłaby sobie tańcó na stypie,to nie wiem czy bym się przełamała.
zresztą wystarczy spojrzeć na komentarze,które znajdują się pod artykułami o pogrzebie ś.p Pani Czubaszek.wieńce z parówek i papierosy wprawiły mnie w zdumienie :)ale może taka była wola zmarłej :)

Napisał(a): Gość -

rudii
Tris Atrakcje na stypie...., w Naszej kulturze nie robi się atrakcji na stypie, tylko posiłek dla gości, poza tym opłakuje się zmarłą osobę..., atrakcje na stypie są w takich krajach, jak Meksyk, ale oni mają trochę inną religię..., w Naszej religii nie ma atrakcji...., za wyjątkiem niektórych religii, tak naprawdę w żadnej nie ma atrakcji...., jest pogrzeb, jest smutek, żałoba i posiłek za zmarłą osobę, nic poza tym...., gdybym była na jakimś pogrzebie, na którym są atrakcje, to bym pomyślała, że osoba, która żegna zmarłą, która wyprawia ten pogrzeb, szczerze jej nienawidziła.....
zgadzam się.zapomniałam tylko w swoim poście dodać,że jedynym odstępstwem od normy jest wola zmarłego.czasem ludzie przed śmiercią móią,jak chcą by odbyła się ceremonia itp.chociaż jeśli taka osoba (zwłaszcza bliska) zażyczyłaby sobie tańcó na stypie,to nie wiem czy bym się przełamała.
zresztą wystarczy spojrzeć na komentarze,które znajdują się pod artykułami o pogrzebie ś.p Pani Czubaszek.wieńce z parówek i papierosy wprawiły mnie w zdumienie :)ale może taka była wola zmarłej :)
Nowa świecka tradycja.

Moze wlasnie nadszedl czas by to zmienic i wprowadzic jakies atrakcje:)
A jaka inna religie maja Meksycy?Bo z tego co mi wiadomo to ponad 85% stanowia katolicy.

Napisał(a): Tris -

ktosia13
Moze wlasnie nadszedl czas by to zmienic i wprowadzic jakies atrakcje:)
A jaka inna religie maja Meksycy?Bo z tego co mi wiadomo to ponad 85% stanowia katolicy.
Tak, większość to katolicy, ale ja też pisałam o kulturze, a kulturę mają oni inną i religię choć katolicką również mają inną..., ponieważ kierują się innymi zasadami, u Nas żegna się zmarłego, opłakuje, a u nich świętuje, idzie się na cmentarz, robi sobie pikniki przy grobach i trupach..., więc nie wiem jak Ty, ale ja nie zauważyłam jeszcze w Polsce, by ktoś robił piknik na cmentarzu...., dlatego choć nazwa religii i Bóg ten sam, zasady wiary zupełnie inne..., a liczą się przede wszystkim zasady, bo Bóg choćby nie wiem jaka religia, zawsze jest ten sam...., dlatego ja to biorę pod inną religię, bo ma inne zasady, zwyczaje, tradycje itd.......

Tris ..., dlatego choć nazwa religii i Bóg ten sam, zasady wiary zupełnie inne..., a liczą się przede wszystkim zasady, bo Bóg choćby nie wiem jaka religia, zawsze jest ten sam...., dlatego ja to biorę pod inną religię, bo ma inne zasady, zwyczaje, tradycje itd.......
Nie kombinuj....bo przekombinujesz.
Katolik to jest katolik bez wzgledu na kulture czy tradycje....bo to jest jedynie rzecza umowna.
A zatem mozna by rzec ze nie ma zadny ch przeciwskazan aby urozmaicic to spotkanie.

Padla prozpozycja seansu spirytystycznego....co wydaje sie ciekawym pomyslem

mozna dodac do tego konkurs wiedzy o zmarlym,,,,w nagrode jakies drobne pamiatki po Nim

chwile wspomnien....gdzie kazdy bedzie mogl opowiedziec jakas zabawna historyjke z Jego udzialem

jakies slajdy z Jego zycia

zawsze moze byc tez spacer po cmentarzu w celu wyszukania najciekawszych nagrobkow

tance przy muzyce powaznej

a potem to juz goscie sami zapewnia sobie atrakcje ....i nie tylko so bie:)

Napisał(a): Lilith1 -

Tu nie ma nic do kombinowania. Tris nie myli się ani trochę. Śmierć bliskiej osoby to trauma, wielki smutek i żal. Jakieś "cuda" na stypie, albo po to jakaś paranoja. Zatracają się podstawowe wartości, gdzieś gubi się szacunek dla tych co odeszli, usiłuje się zrobić cyrk z rzeczy poważnych i tragicznych. Toż to kompletne zdziczenie obyczajów!

Szanujmy żywych, szanujmy zmarłych...to nie iluzja.

Lilith1 Tu nie ma nic do kombinowania. Tris nie myli się ani trochę. Śmierć bliskiej osoby to trauma, wielki smutek i żal. Jakieś "cuda" na stypie, albo po to jakaś paranoja. Zatracają się podstawowe wartości, gdzieś gubi się szacunek dla tych co odeszli, usiłuje się zrobić cyrk z rzeczy poważnych i tragicznych. Toż to kompletne zdziczenie obyczajów!

Szanujmy żywych, szanujmy zmarłych...to nie iluzja.
Poczytaj dokladnie Jej post a zrozumiesz o jakie kombinacje mi chodzilo.

Jesli o mnie chodzi jestem dalece tolerancyjna i nie obchodzi mnie jak kto spedza czas na stypie....to rodzinna impreza ..,,nie miedzykoscielna.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Proszę o pilną pomoc