20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń436
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +0
20 ppt ?

Przepis na sine jajka (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Przepis na sine jajka

Napisał(a): Gość -

WITAM CIEPLUTKO.
Mam kochani problem.Chciałabym mojemu facetowi przygotować coś dobrego, czego dawno nie jadł. Na moje pytanie, co to mogło by być odpowiedział, że kiedy był dzieckiem mama robiła na obiad sine jaja...hmm. Nie mam zielonego pojęcia co to jest i jak to zrobić.Jeśli jest ktoś kto wie o co chodzi i jak to przygotować, będę wdzięczna.Jestem z Poznania więc możliwe,że tylko u nas coś takiego się robiło.Będę wdzięczna za każde wskazówki.Pozdrawiam.
INTERIA.PL

Reklama

Re: Przepis na sine jajka

Jajka robią się sine, gdy faktycznie są za długo gotowane, ale smakują jak normalne ugotowane na twardo. Ja w dzieciństwie jadłam na szkolnej stołówce gotowane jajka w sosie chrzanowym albo koperkowym i raczej mi nie smakowały.

Reklama

Popieram gosiaa,jestem już babcią ,ale w życiu nie słyszałam o sinych jajkach - to chyba jakieś kosmiczne jaja z ciebie chce zrobić,ale nie daj się!! Powodzenia ,coś śmiesznego wymyśl,żeby go zaskoczyć.Chyba mu o to chodziło.Pa.

Mam już dośc dużo lat, ale nie słyszalam o sinych jajach chętnie się dowiem / pochodzą z Podlasia jeżdżę po całej Polsce i nie słyszałam / wymyśl coś co Jego zadziwi może z papryką czużką żeby oczy zsiniały.Powodzenia!

Reklama

Witam
sine jajka- chodzi prawdopodobnie o jajka w kminku,staropolskie danie

jajka w skorupkach moczymy w wodzie z duza iloscia kminku przez okolo 2 doby,nastepnie gotujemy je w tej wodzie dodajac odrobine soli. maja lekko siny-kremowy kolor i niepowtarzalny zapach i smak.
smacznego

Dowcip ? Poszedł facet do lekarza wystraszony bo miał sine jaja. Lekarz obejrzał i pyta - na Kasę Chorych , czy prywatnie ? Na Kasę mówi pacjent. Lekarz- Jedno amputujemy. Po tygodniu facet wraca ze skargą że pozostałe jeszcze bardziej z siniało . Lekarz ogląda i ponownie pyta , na Kasę czy prywatnie. Facet popatrzył na to nędzne pozostałe jajeczko i ze łzami w oczach mówi - prywatnie, może mi pan uratuje to cudo :))) Lekarz przyjął pieniądze i postawił diagnozę- Zmień pan portki bo farbują !
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • zsiniałe jajka u psa
Do góry strony: Przepis na sine jajka