17
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń578
  • Odpowiedzi11
  • Ocen na +0
17 ppt ?

Przepis na sprawdzony sernik (12)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Przepis na sprawdzony sernik

Napisał(a): Gość -

Witam Wszystkich Smakerowiczów i zwracam się z prośbą o SPRAWDZONY przepis na sernik (zwyczajny, bez udziwnień, na kruchym spodzie lub z herbatników). Chciałabym upiec na święta, wypróbowałam dwa przepisy ze Smakera i za każdym razem klapa. Dziś piekłam wg "Smacznego!" na pierwszy rzut oka sernik wyglądał ok, ale przy studzeniu, przy uchylonym piekarniku opadł o połowę, w dodatku wyszedł za rzadki, mimo, iż piekłam 20 minut dłużej niż w przepisie ( wylądował w koszu na śmiec i). Nie wiem co robie nie tak... Proszę o wypróbowane rady i przepisy. Pozdrawiam serdecznie i zyczę wszystkim Wesołych Świąt (z sernikiem lub bez....:))
INTERIA.PL

Re: Przepis na sprawdzony sernik

http://smaker.pl/przepisy/ciasta-i-desery/przepis/tort-sernikowo-jagodowy,40305
zrobiłam go z mrożonych (wcześniej rozmrożonych) borówek , moja rodzina oszalała - jeste zaje ..... Faktem jest , że nieco opadł przy wyciaganiu z piekarnika i nie był zbyt wysoki ale wyglądał i smakował wyśmienicie - bardzo Ci go polecam jako sernik mokry i raczej zwarty . A jeśli chodzi o serniki z gatunku "puchowych" i lekkich to koniecznie wypróbuj sernik z rosą - jest wiele przepisów na niego na smakerze.

A jakie przepisy Tobie nie wyszły ?
Z opadaniem to niestety tak jest, że się zdarza nawet najlepszym.
Dużo zależy od sera (najlepszy jest samodzielnie mielony, ja z wygody używam z wiaderka) i techniki pieczenia. Ja piekę serniki na niższym poziomie piekarnika niż inne ciasta. Zaraz po upieczeniu uchylam piekarnik i studzę.
Ja dopiero uczę się robić serniki, podaję przepis na sernik (wypróbowany przeze mnie przepis od koleżanki)http://smaker(...)y,33567
Na Smakerze jest wiele przepisów, nie zrażaj się. Ja ciągle próbuję, bo uwielbiam serniki, nawet te które wyszły gorzej :)

Nie rób niczego ze "Smacznego!". To konto sponsorowane, na którym redakcja jakiegoś tam magazynu dla bab wklepywała ciurem swoje gazetkowe przepisy z tymi wystylizowanymi zdjęciami. Te przepisy w ogóle nie są sprawdzone, a często opis potrawy nie pasuje do zdjęcia. :)

Dziękuję Wszystkim za odpowiedź, dostałam przepis od znajomej, która piecze wspaniałe ciasta i chyba przy tym przepisie pozostanę :) Jak wyjdzię, umieszcze na Smakerze. Jeśli chodzi o "Smacznego!" to rzeczywiście urzekło mnie zdjęcie końcowe ciasta, które w rzeczywistością nie miało nic wspólnego :( Ale co tam, nie odrazu Rzym zbudowano :). Wesołych i smacznych Świąt!

Napisał(a): calour -

Proponuję jeszcze spróbować sobie tą wersję z brzoskwiniami
https://www.p(...)mi-5759

Dość prosta a moim zdaniem smakuje o wiele lepiej niż tradycyjna wersja serniczku ( ostatnio zabrałem się za pieczenie i okazało się to nie takie trudne jak sądziłem - oczywiście jeśli posiada się dobry przepis na sernik).

Macie może jeszcze wersję sernika z malinami?
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • przepis na sernik zwyczajny
Do góry strony: Przepis na sprawdzony sernik