15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń282
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +-4
15 ppt ?

Przepis na szybkie ciasto (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Przepis na szybkie ciasto

Napisał(a): Gość -

Od dawna chodzi za mną coś słodkiego, ale nie mam za dużo czasu żeby piec, a słodycze ze sklepu do mnie nie przemawiają. Znacie jakieś fajne przepisy na szybkie ciasta? Takie żeby do kawy było :) Może być z pieczeniem, może być bez pieczenia byleby było to szybkie ciasto .
INTERIA.PL

Reklama

Re: Przepis na szybkie ciasto

Mysia3006 A ile możesz poświęcić na to ciasto? Mogłoby być takie, które musi zastygnąć w lodówce na przynajmniej 2 godziny?
Jasne w lodówce może siedzieć, bylebym nie musiała dłużej przy nim robić niż jakieś 20 minut. Wiesz chodzi o to, żeby szybko przygotować to ciasto i włożyć do piekarnika czy właśnie do lodówki i niech się samo już tworzy :D O takie szybkie ciasto mi właśnie chodzi. Więc jak masz przepis to poproszę :)

Reklama

Zielonka2344
Mysia3006 A ile możesz poświęcić na to ciasto? Mogłoby być takie, które musi zastygnąć w lodówce na przynajmniej 2 godziny?
Jasne w lodówce może siedzieć, bylebym nie musiała dłużej przy nim robić niż jakieś 20 minut. Wiesz chodzi o to, żeby szybko przygotować to ciasto i włożyć do piekarnika czy właśnie do lodówki i niech się samo już tworzy :D O takie szybkie ciasto mi właśnie chodzi. Więc jak masz przepis to poproszę :)
To może polecę Ci ciasto bananowe bez pieczenia. Uwielbiam je.
Składniki:
3 banany
1 kostka masła
1 galaretka pomarańczowa
2 łyżeczki cukru pudru
1 jajko
1 szklanka wody
1 opakowanie podłużnych biszkoptów

Sposób przyrządzenia
Rozpuścić galaretkę w jednej szklance wody.
Osobno utrzeć masło, nie przerywając ucierania dodawać jajko, cukier puder i galaretkę.
Obrać banany, zmiksować, dodać.
W szklanym naczyniu układać warstwowo biszkopty, potem masę bananową.
Na koniec wlać galaretkę.
Pozostawić do zastygnięcia w lodówce.

Zielonka2344
Choć może szybszy będzie piernik. Mam przepis według Magdy Gessler i to najlepszy jaki może być:-)).
3 szklanki mąki pszennej
1 szklanka cukru
2 łyzki kakao
1 op. przyprawy do piernika
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 i 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
3 jaja
1 szklanka mleka
1 szklanka powideł
1/2 szkl miodu
3/4 szkl oleju

1. wszystkie składniki suche wymieszać. (mąkę, cukier, kakao, przyprawę do piernika, proszek i sodę)
2. Dodać same żółtka jaj, mleko, powidła, miód, olej - całość dokładnie wymieszać.
3. Białka ubić, delikatnie połączyć z masą i wlać do wysmarowanej masłem foremki.

Nie wlewać więcej niż do połowy foremki.
W/g pani Gessler należy piec ok 50 minut w temp. 180 stopni, piekłam dłużej i na 200, sprawdzając patyczkiem.

Może piernik będzie szybszy niż to wcześniejsze ciasto.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Przepis na szybkie ciasto