23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +0
23 ppt ?

Przepisy z diety paleolitycznej (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Przepisy z diety paleolitycznej

Napisał(a): Gość -

Ci którzy walczą z nadmiarem kilogramów na pewno kojarzą dietę paleolityczną. Ja dopiero zaczynam i mam pewien problem, a mianowicie brakuje mi przepisów zgodnych z zasadami diety paleo. Dlatego proponują łączyć siły!!!!! Jeżeli macie jakieś gotowe jadłospisy, produkty, które są polecane na dicie paleo albo właśnie przepisy, z których można na tej diecie korzystać to wrzucajcie ! :)

Ja póki co znajduję same nieścisłości - z jednej strony znalazłam przykładowy jadłospis z omletami na śniadanie, z drugiej strony to przecież produkty zbożowe w tym maka, chleb, makaron są zabronione.

Co Wy dokładnie na tej diecie jecie ??? :D Bo ja startuje od duzych ilości gotowanego kurczaka, indyka, dorsza z folii, surówek ze świeżych warzyw. Nie wiem, czy mozna, ale jem także kwaszona kapustę i ogórki
INTERIA.PL

Re: Przepisy z diety paleolitycznej

Ja mam opracowanych kilka dni na tej diecie. Jak się tak zastanowić to całkiem przyjemna jest ta dieta.
Przykładowy jadłospis na dwa dni:

DZIEŃ PIERWSZY
Śniadanie:
Grejpfrut czerwony
Krewetki gotowane na parze, na zimno
Filiżanka kawy bezkofeinowej

Drugie śniadanie:
Zielona sałata z dressingiem omega 3 do sałatki rosyjskiej
Chude kotlety wieprzowe z grilla z sosem malinowym, Woda mineralna

Obiadokolacja: Otwarta

Przekąski:
Pokrojony ogórek, kawałki chudej wołowiny na zimno

DZIEŃ DRUGI
Śniadanie:
Truskawki świeże lub mrożone
Omlet z dwóch jaj (wzbogaconych omega 3) ze szpinakiem, pieczarkami i cebulą, usmażony na małej ilości oliwy Woda z kawałkiem cytryny

Drugie śniadanie:
Pikantny kurczak z grilla Warzywa gotowane na parze Świeże owoce Napój gazowany light

Obiadokolacja:
Pieczarki marynowane
Lucjan czerwony (ryba) w pikantnym sosie
Dynia faszerowana korzenna
Pieczone jabłka z orzechami i cynamonem
Kieliszek wina Sancerre

Przekąski:
Wołowina, suszone jabłka

Dzięki za odpowiedź :)

Fajne pomysły na posiłki - tego mi właśnie brakowało. najbardziej podoba mi się ten grill z sosem malinowym. To musi być pycha!
Jednego tylko nie jestem pewna - napisałeś o napoju gazowanym typu light. Ja takich produktów absolutnie nie dopuszczam, bo wydają mi się zupełnie sprzeczne z założeniami diety. Po pierwsze dla tego, że są gazowane, a po drugie, że typu light. Napoje typu light maja mnóstwo sztucznych dodatków. Są słodzone sztucznymi substancjami słodzącymi - aspartamem albo acesulfamem K.....

Reklama

Ja kupilam sobie fast slim i okazalo sie ze to jakas tandeta z chin,
nawet pol kilograma nie schudlam. Znajoma polecila mi kupic w USA
Actislimfa, i dzieki temu schudlam 6,5 kg w tydzien a po dwoch juz 11kg,
czyli realnie odchudzanie a nie oszukiwanie ze schudnie sie 30 kg w
tydzien jak to maja do siebie wszystkie firmu wysylkowe. Niestety
Actislimfa mozna kupic tylko w stanach i kanadzie, czasami ktos ma na
forach , widzialam tez na allegro, wiec jesli ktos z was ma dojscie
polecam goraco

No małe oszustwa są dozwolone. Ja nie umiem żyć bez kawy, z gazowanką to może i przesada. Ale też nie można się katować jeśli od czasu do czasu ma się ochotę. Mówię tu o sporadycznych przypadkach. Staram się przestrzegać tej diety, ale czasem po prostu muszę zjeść coś smażonego, więc griluje mięso. Dobrą mamy do tego teraz pogodę heh. Zobacz co teraz znalazłam w necie.
Dieta paleo: Sałatka pieczarkowa
* 2/3 szklanki oliwy z oliwek,
* 1/3 szklanki świeżego soku z cytryny,
* 1 łyżeczka suszonego tymianku,
* 0,5 kg świeżych pieczarek drobno pokrojonych,
* Pieprz (do smaku),
* ¼ szklanki drobno posiekanej pietruszki,
* 1 sałata.
Sposób przygotowania:

Zmieszać ze sobą oliwę z oliwek, sok z cytryny oraz tymianek. Doprawić pieprzem. Następnie należy dodać pieczarki i dobrze wymieszać. Całość przykryć i pozostawić w temperaturze pokojowej. Tuż przed podaniem osączyć i posypać pietruszką. Salaterkę wyłożyć sałatą i nałożyć przygotowaną wcześniej sałatkę.
Jutro próbuję nie ma co. Życzę smacznego i do następnego...

Reklama

Ja w agua slim czy jakiekolwiek inne slimy po prostu nie wierzę. Zwykła chemia. Gdyby istniał skuteczny lek na odchudzanie, to po pierwszy byłby znanym na całym świecie hitem, po drugie byłby dostępny tylko na receptę ;)

Mój paleo przepis na sałtke z kapusty lodowej, znaleziony w necie:
1 główka sałaty lodowej
2 świeże ogórki
1 czerwona papryka
1 pomidor
1 marchewka
18 dag zielonych oliwek
6 łyżek oliwy z oliwek
sól i pieprz do smaku
szczypiorek do dekoracji

Wystarczy wszystko wymieszać i przyprawić do samku. Ja lubię dodatkowo dołozyć świeże zioła: bazylię, tymianek i oregano. Schłodzona jest pyszna :)

Wow muszę wybrać się na zakupki, bo kilka rzeczy mi brakuje i zrobię sobie jutro taką sałateczkę. Proponuję Ci mięsko pieczone w mleku kokosowym. Możesz na przykład zrobić tak piersi z kurczaka bądź indyka, ale dobre też są schabowe, lekko rozbijasz, doprawiasz czym lubisz, ja przyprawiam curry, papryką ostrą, słodką, pieprzem. Zalewasz to w garnku mlekiem kokosowym i masz mięciutkie i soczyste mięsko. Dziś zrobiłam zupkę jarzynową i jem już drugi talerz. Na początku odczuwałam brak soli, kupki smakowe już się tak przyzwyczaiły, że jak nie ma soli, to nie czuje się żadnego smaku. Ale już mała ilość soli mnie zadawala i doznaję prawdziwej uczty podniebienia bo teraz czuję prawdziwe smaki poszczególnych składników.

Reklama

A skąd wziąć takie mleko kokosowe???? Kupię w Piotrze i Pawle albo Almie???? Bo tak szczerze mówiąc, to ja nigdy czegoś takiego nie używałam, ale fajnie brzmi! Jak przyprawiasz takie mięso, które gotujesz w mleku kokosowym???? Tak tylko delikatnie???

Podaje mój nowy przepis :) (ściągnięty z netu ;)
ZUPA KALAFIOROWA Z LIŚCIEM SZAŁWI

mała cebula,
średnia marchewka,
1-2 średnie ziemniaki,
kalafior,
2 ząbki czosnku,
garść świeżej lub 1-2 saszetki herbaty z szałwii,
pieprz,
sos sojowy jasny – do smaku (zamiast soli),
śmietana do zupy,
oliwa, masło do smażenia,
listek bobkowy,
kilka ziaren ziela angielskiego.
Kalafori z przyprawami gotować w wodzie, a marchew z cebulą i czosnkeim najpierw przesmażany. Łączymy razem i doprawiamy do smaku :)

Mleko kokosowe można kupić w większości supermarketów. Ja kupowałam w tesco. Istnieje też śmietanka kokosowa, która jest gęstsza od mleka i nadaje się na przykład do zagęszczania czy zabielania sosów. Tam też kupowałam mączkę migdałową. Z niej robię placuszki takie ala naleśniki z owocami i miodem. Naprawdę dobre. Szklanka mączki plus szklanka mleczka kokosowego oraz jedno jajko, dodać jakieś owoce, i smażyć na patelni na małej ilości tłuszczu. Potem polewam miodem. Ciekawe jakimi pomysłami na jedzonka zaskoczy nas Cordain w książce. Jeszce tylko kilka dni i się okaże.

Macie ochotę na coś słodkiego. Znalazłam fantastyczny przepis. Zapraszam.
Ciasteczka orzechowe

2 i ½ szklanki mąki kokosowej lub migdałowej
2 łyżeczki mąki lnianej
400 g orzechów włoskich
1 łyżeczka cynamonu
1 łyżeczka zmielonych goździków
½ łyżeczki gałki muszkatołowej
1 szklanka syropu z agawy lub miodu
½ szklanki świeżo wyciśniętego soku z bio pomarańczy
skórka z 1 bio pomarańczy

Wlej syrop z agawy do słoika, posyp cynamonem i goździkami. Zamknij słoik i odstaw na 24 godziny.

Podziel orzechy włoskie na pół. Połowę orzechów przełóż do robota kuchennego i zmiksuj na małe kawałeczki. Przesyp do oddzielnego naczynia i odłóż na bok. Następnie przełóż drugą połowę do robota i zmiksuj szybko na większe kawałki. Przesyp do oddzielnego naczynia i odłóż na bok.

Zmieszaj razem drobno zmielone orzechy włoskie, mąkę lnianą, cynamon, goździki i gałkę muszkatałową. Wymieszaj suche składniki razem dokładnie. W osobnym naczyniu wymieszaj razem sok z pomarańczy, syrop z agawy i wsyp skórkę pomarańczową i przelej do suchej mieszanki. Następnie wymieszaj używając drewnianą łyżkę. Odstaw na 10 minut. Następnie wybieraj masę małą łyżkeczką i formuj w rękach ciasteczka. Pokryj większymi kawałeczkami orzechów.

Szufladki dehydratora wyłóż papierem pergaminowym i nastaw dehydrator na 42 stopni C. Susz około 10 godzin. Po wyjęciu z dehydratora polej je przyprawionym cynamonem i gwoździkiem syropem z agawy. Przechowuj w zamkniętym i suchym szklanym lub drewnianym pojemniku.

Tylko nie wiem czym można zastąpić dehydrator.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • dieta paleolityczna przepisy
  • paleo sałatki
  • dieta paleo jadłospis na tydzień
  • dieta paleolityczna opinie
Do góry strony: Przepisy z diety paleolitycznej