196
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15 tys.
  • Odpowiedzi44
  • Ocen na +7
196 ppt ?

Przyczyna rozwodów... Zgadzacie się z nią? (45)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Przyczyna rozwodów... Zgadzacie się z nią?

Napisał(a): Gość -

Przeczytałam gdzieś ostatnio, że 62 proc. związków rozpada się, ponieważ jedna z osób zaangażowała się w związek Z POWODU SAMOTNOŚCI - a nie dlatego, że była gotowa na związek. Hm... Początkowo pomyślałam bzdura. Jest tysiące innych przyczyn rozwodów (m.in. pieniądze), ale po dłuższym przemyśleniu stwierdzam, że coś w tym prawdy jest. A wy zgadzacie się z tym? Z jakich powodów według was ludzie najczęściej się rozwodzą? Chodzi bardziej o te kwestie materialne czy osobowościowe?
INTERIA.PL

Re: Przyczyna rozwodów... Zgadzacie się z nią?

Napisał(a): gość -

1. Brak szczerej rozmowy z małżonkiem i brak komunikacji w ogóle( tylko kłótnie, wyzwiska, wzajemne żale, brak kompromisu i szacunku wobec 2 osoby/
Zdrada małżeńska to jedynie wynik tego co powyżej.

Reklama

obserwator1971 Zgodzę się z tezą o 62% ;)
Na siłę nie da się nic zbudować, bo na zgniłym fundamencie nic nie będzie stało dłużej ...
Dodam jeszcze niedojrzałość i wybujałe wyobrażenia o związku związane z niedojrzałością i brakiem gotowości do jego założenia. Brak poczucia odpowiedzialności za to co się tworzy i spychanie na partnera obowiązku rozbudowy i utrzymania związku, czyli zwykły egoizm.
Świetne ujęcie tematu :) zgadzam się z tym w pełni:)

re -gość-całkowicie się z Tobą zgadzam,jeżeli dochodzi do tego ,że jeden z partnerów wchodzi w relację zkimś innym ,to jest to wynikiem braku bliskości ,a nie jakiegoś wybujałego temperamentu!To się sprawdza w 90 procentach,tak to się utarło,że jakdochodzi do wiarołomstwa ,to jest to osobnik niedojrzały !Nic bardziej mylnego.Znam dziesiątki osób ,które miało zadatki na wzorowych partnerów ale życie pokazało,że nic z tego.Tam gdzie nie ma zrozumienia,ciepła nic nie będzie z tego i już!!Dlatego ludzie!Na miłość boską nie traktujcie swojej drugiej połowy jak niewolnika kupionego na targu,niewolnictwo zostało dawno temu zniesione.Prym wiodą tutaj panie,-ON JEST MÓJ I DO MNIE NA ZAWSZE NALEŻY!!GUZIK PRAWDA!!TYLE W TEMACIE!!

Reklama

Ja bym powiedziała inaczej ,że przyczyną ślubów jest samotność .Wydaje mi się mimo wszystko ,że najczęstszym powodem rozwodów jest zdrada .Z opinią zgadzam się w 30 % samotnośc w związku rutyna może zniszczyć związek .

gość re -gość-całkowicie się z Tobą zgadzam,jeżeli dochodzi do tego ,że jeden z partnerów wchodzi w relację zkimś innym ,to jest to wynikiem braku bliskości ,a nie jakiegoś wybujałego temperamentu!To się sprawdza w 90 procentach,tak to się utarło,że jakdochodzi do wiarołomstwa ,to jest to osobnik niedojrzały !Nic bardziej mylnego.Znam dziesiątki osób ,które miało zadatki na wzorowych partnerów ale życie pokazało,że nic z tego.Tam gdzie nie ma zrozumienia,ciepła nic nie będzie z tego i już!!Dlatego ludzie!Na miłość boską nie traktujcie swojej drugiej połowy jak niewolnika kupionego na targu,niewolnictwo zostało dawno temu zniesione.Prym wiodą tutaj panie,-ON JEST MÓJ I DO MNIE NA ZAWSZE NALEŻY!!GUZIK PRAWDA!!TYLE W TEMACIE!!
Nie zgadzam się ,bo prym wioda mężczyzni . To kobieta jest z reguły ta zniewoloną do granic mozliwości niewolnica od sprzatania , gotowania i wychowywania dzieci .. Najczęściej przyczyna rozwodów jest brak szAcunku dla wspłomalzonka , niezrozumienie i alkoholizm a co zatym idzie zdrady bo wtedy jest brak seksu, który bardzo łaczy kochające sie osoby..Jesli nie ma silnego uczucia to cała reszta rozpada sie po jakimś czasie jak wieża zbudowana z zapałek .

Reklama

PAMJENTAI NIE ZAPOMNIJ KAŻDY ROZWÓD PROWADZI PROSTĄ DROGO DO STRASZNEGO PIEKŁA A TAM BUL ,MĘKA I CIERPIENIE NA WIEKI WIEKÓW ON DEMONA BĘDZIE OGLĄDAŁ.POWÓD ZADAJE BUL DRUGIEJ OSOBIE ORAZ PODPISUIĘ CERTYFIKAT Z DEMONEM. ROZWODÓW NIE MA I NIE BĘDZIE. ROZWODY PODEIMUJĄ ZAWSZE OSOBY CHORE NA GŁOWĘ I WYMAGAJĄCE LECZENIA PSYCHIATRYCZNEGO ORAZ ZAJMUJĄCE SIĘ PRZEWAŻNIE SEKSEM KTÓRE NIE MOGĄ WYTRZYMAĆ----TO ZNACZY ŁAMIĄ DZIEŚIĘĆ PRZYKAZAŃ NIE POTRAFI SIĘ PRZEŻEGNAĆ A TO JEST PROSTE ---W IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘNTEGO AMEN.-NO NIE UMIESZ TAK------NIEBAWEM BIEGUNY ZMIENIĄ MIEJSCA A WTEDY ĘDZIĘ ZA PUZNO WTĘCZAS NASTĄMPIĄ NIE LICZNE KATAKLIZMY JEŚLI MASZ DOMEK Z BETONU ZBROJONY CZYSTĄ STALO TEŻ ULEGNIE ROZPADOWI. ---[[[ROZWODY TO DROGA DO PIEKŁA KAŻDY KTO MÓWI ŻE NIE ON DEMONA OGLĄDAŁ BĘDZIE BO TO WŁAŚNIE JEST ANTYCHRYSTA.KTO KOLWIEK ZDRADZIŁ UPRAWIAJĄC SEKS Z PIEKŁA NIGDY NIE WYIDZIĘ NA WIEKI WIEKÓW .KAŻDY NASTĘMPNY GRZECH WZMACNIA CIERPIENIE W PIEKLE A DEMON SIĘ CIESZY NARAZIĘ --PA WESOŁYCH ANIOŁKÓW TYLKO UWAŻI ŻEBYŚ ZAWAŁKU NIE DOSTAŁ

Faithhill Ja bym powiedziała inaczej ,że przyczyną ślubów jest samotność .Wydaje mi się mimo wszystko ,że najczęstszym powodem rozwodów jest zdrada .Z opinią zgadzam się w 30 % samotnośc w związku rutyna może zniszczyć związek .
Wyjść za mąż z samotności, myślałam że z MIŁOŚCI to się robi.

gość PAMJENTAI NIE ZAPOMNIJ KAŻDY ROZWÓD PROWADZI PROSTĄ DROGO DO STRASZNEGO PIEKŁA A TAM BUL ,MĘKA I CIERPIENIE NA WIEKI WIEKÓW ON DEMONA BĘDZIE OGLĄDAŁ.POWÓD ZADAJE BUL DRUGIEJ OSOBIE ORAZ PODPISUIĘ CERTYFIKAT Z DEMONEM. ROZWODÓW NIE MA I NIE BĘDZIE. ROZWODY PODEIMUJĄ ZAWSZE OSOBY CHORE NA GŁOWĘ I WYMAGAJĄCE LECZENIA PSYCHIATRYCZNEGO ORAZ ZAJMUJĄCE SIĘ PRZEWAŻNIE SEKSEM KTÓRE NIE MOGĄ WYTRZYMAĆ----TO ZNACZY ŁAMIĄ DZIEŚIĘĆ PRZYKAZAŃ NIE POTRAFI SIĘ PRZEŻEGNAĆ A TO JEST PROSTE ---W IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘNTEGO AMEN.-NO NIE UMIESZ TAK------NIEBAWEM BIEGUNY ZMIENIĄ MIEJSCA A WTEDY ĘDZIĘ ZA PUZNO WTĘCZAS NASTĄMPIĄ NIE LICZNE KATAKLIZMY JEŚLI MASZ DOMEK Z BETONU ZBROJONY CZYSTĄ STALO TEŻ ULEGNIE ROZPADOWI. ---[[[ROZWODY TO DROGA DO PIEKŁA KAŻDY KTO MÓWI ŻE NIE ON DEMONA OGLĄDAŁ BĘDZIE BO TO WŁAŚNIE JEST ANTYCHRYSTA.KTO KOLWIEK ZDRADZIŁ UPRAWIAJĄC SEKS Z PIEKŁA NIGDY NIE WYIDZIĘ NA WIEKI WIEKÓW .KAŻDY NASTĘMPNY GRZECH WZMACNIA CIERPIENIE W PIEKLE A DEMON SIĘ CIESZY NARAZIĘ --PA WESOŁYCH ANIOŁKÓW TYLKO UWAŻI ŻEBYŚ ZAWAŁKU NIE DOSTAŁ
piekło to z reguły mają przed rozwodem a potem to tylko raj na ziemi ,puknij sie w głowę

Moim zdaniem ludzie lączą się w pary, biora śluby z reguły w celu zaspokojenia swoich potrzeb mniejszych czy większych, świadomych lub nieświadomych....a kiedy już uświadamiają sobie że w sumie partner tej potrzeby nie zaspokaja to się rozstają nmniej lub bardziej boleśnie.

a powodów może być wiele, najczęstsza niedopasowanie charakterów - czytaj zdałam/lem sobie sprawę, że potrzebę mogę raliwoać w inny sposób lub już ją z tobą zralizowałam/łem i teraz pozostały same problemy

W związkach wytrwają ci których łżczy wspólny kredyt lub biznes i bilas strat nie pozwala im podjąć decyzji o rozstaniu, ci chcący pracować obustronnie, i ci którym nie wolno podjąć takiej decyzji z powodów religi, wychowania i kultury.

Miłóść przychodzi z czasem kiedy chemia opadnie wraz z endorfinami a codzienność i wspólna praca nad związkiem przyniesie też przywiązanie.

Zgadzam się, przecież warto posłuchać osoby które w wieku ok 30 lat są bez partnera. Wielu z nich ubolewa w jakiś sposób nad samotnością ale nie fiziuje. Inni z kolei zachowują się jak desperaci lub rachują, stawiając na pierwszym miejscu to, co im się opłaca. Wiele osób z tego samego powodu (ze strachu przed samotnością) ciągle tkwi w nieudanych związkach.

rudajaszczurka Przeczytałam gdzieś ostatnio, że 62 proc. związków rozpada się, ponieważ jedna z osób zaangażowała się w związek Z POWODU SAMOTNOŚCI - a nie dlatego, że była gotowa na związek. Hm... Początkowo pomyślałam bzdura. Jest tysiące innych przyczyn rozwodów (m.in. pieniądze), ale po dłuższym przemyśleniu stwierdzam, że coś w tym prawdy jest. A wy zgadzacie się z tym? Z jakich powodów według was ludzie najczęściej się rozwodzą? Chodzi bardziej o te kwestie materialne czy osobowościowe?
Być może tak.....Ale aż taki odsetek procentowy????
Nie....Te dane są zawyżone.....
Nie wierzężeby aż taki procent ludzi wiązał się ''z kim popadnie"....

Napisał(a): xenia11 -

rudajaszczurka Przeczytałam gdzieś ostatnio, że 62 proc. związków rozpada się, ponieważ jedna z osób zaangażowała się w związek Z POWODU SAMOTNOŚCI - a nie dlatego, że była gotowa na związek. Hm... Początkowo pomyślałam bzdura. Jest tysiące innych przyczyn rozwodów (m.in. pieniądze), ale po dłuższym przemyśleniu stwierdzam, że coś w tym prawdy jest. A wy zgadzacie się z tym? Z jakich powodów według was ludzie najczęściej się rozwodzą? Chodzi bardziej o te kwestie materialne czy osobowościowe?
wiesz, ja uważam, że najczęstszą a w zasadzie niemal jedyną przyczyną rozwodów jest złe dobranie współmałżonków- brak miłości lub pomylenie jej z czymś innym, poprostu złe trafienie, czasem faktycznie dlatego, że ktoś wstąpił w związek z innych przyczyn niż powinien.

Można zmienić żonę/męża tylko czy zmiana będzie na kogoś z kim będzie nam lepiej? Obserwując osoby, które mają drugiego partnera to zazwyczaj jest tak, że ten drugi jest wersją tego pierwszego. Chyba mamy jakiś wzorzec w głowie i inny nam nie odpowiada. Weźmiemy takiego samego chociaż w szczegółach może się różnić np być łysy.
Co zrobić żeby dobrze wybrać, trzeba zmienić samego siebie wtedy zmieniasz też to co masz w głowie w tym wypadku wzorzec osoby, z którą chcemy być.
W innym przypadku mamy to samo.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Przyczyna rozwodów... Zgadzacie się z nią?