248
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11 tys.
  • Odpowiedzi121
  • Ocen na +31
248 ppt ?

Przykazanie nie cudzołóż (122)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Przykazanie nie cudzołóż

Napisał(a): ~selena -

To temat, który w religii katolickiej bardzo mnie nurtuje. Jednym z przykazań, którymi powinno się kierować jest nie cudzołóż Ale co to oznacza? Wiadomo, że cudzołoży ten, który uprawia seks z żonatym/żonatą. Ale ciekawe jest też to, że jeśli ktoś od 25 lat jest w nowym związku małżeńskim i wspólżyje tylko z tą osobą to i tak popełnia cudzołóstwo, bo przed Bogiem ślubował komuś innemu. I nieważne z jakiego powodu doszło do rozstania, że np. ktoś kogoś bił. Wytłumaczcie mi to prosze bo nie rozumiem....
INTERIA.PL

Re: Przykazanie nie cudzołóż

Napisał(a): ireneo -

nic nie oznacza. Weż pod lupe takiego Cejrowskiego. dostał unieważnienie ślubów i teraz bzyka bezgrzesznie chyba trzecią ślubną. Niby co bóg złączył... a jednak za kasę człowiek rozłączył. Jak nie masz kasy, to sama sobie siebie rozłącz, a bóg uzna to za usprawiedliwiającą konieczność.

Napisał(a): ~selena -

Ale ja nie pytam czy wiara jest głupotą, bo to każdego indywidualna sprawa. Ale nie rozumiem tego, że jeśli ktoś współżyje co noc z kimś innym stanu wolnego to nie cudzołoży. A ten, który współżyje z jedną osobą od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat, a jest to drugie małżeństwo to już popełnia grzech cudzołóstwa

Napisał(a): ~darek -

Witam według mnie seks legalny jest dopiero po ślubie bynajmniej tak mnie uczono na religii , po ślubie to jest,, nie pożądaj żony bliżniego swego ,, [ dotyczy to również mężów ] niestety w dzisiejszych czasach jest to trudne kiedyś np mąż żonę bił a ona to znosiła dziś kobiety są odważniejsze i nie pozwalają na takie traktowanie pierwszy seks bardzo często był dopiero po ślubie dziś jest większa świadomość lepsze sposoby antykoncepcyjne i raczej nikt nie zachowuje tego przykazania ale jeśli chodzi o cudzołożenie to przepis jest bardzo jasny

Napisał(a): ~GOHST -

2000 lat temu za cudzołóstwo kamienowano zgodnie z prawem,a teraz większość ludzi uznaje to za ''normalność'' takie jest odejście od prawa Bożego ,ludzie dla swojej przyjemności ustalili swoje prawa ale się zdziwią na Sądzie Bożym a wtedy będzie już za póżno .Ci wszyscy celebryci co się tym chlubią jeszcze żal mi ich ,bo żyją dla piekła.

Napisał(a): ~vvvvvvvvvvv1 -

Trzeba naprawdę być ślepcem aby nie widzieć że na plebaniach to przykazanie jest problemem i jeszcze chodzić opowiadać bzdury na samego siebie. Spowiedź to wywiad z którego mieli kasę donosząc na parafian do SB, co zapomniał to uzupełnił przy tak zwanej wizycie duszpasterskiej.

Napisał(a): ~JP3 -

~darek Witam według mnie seks legalny jest dopiero po ślubie bynajmniej tak mnie uczono na religii , po ślubie to jest,, nie pożądaj żony bliżniego swego ,, [ dotyczy to również mężów ] niestety w dzisiejszych czasach jest to trudne kiedyś np mąż żonę bił a ona to znosiła dziś kobiety są odważniejsze i nie pozwalają na takie traktowanie pierwszy seks bardzo często był dopiero po ślubie dziś jest większa świadomość lepsze sposoby antykoncepcyjne i raczej nikt nie zachowuje tego przykazania ale jeśli chodzi o cudzołożenie to przepis jest bardzo jasny
Ale nie nauczyli cię odróżniania słów 'bynajmniej i przynajmniej'.

Napisał(a): ~GOHST -

Powiem z własnego doświadczenia popełniłem ten grzech wiele wiele razy, byłem w '' czarnej d..ie ''ale dzięki łasce Bożej wróciłem do żywych. Przez 4 lata wychodzę z tego grzechu byłem dręczony przez złego koszmarami,nieczystymi myślami, moja walka trwa do dzisiaj ale ostrzegam WAS grzech ten niesie bardzo wielki skutek rozlewa się jak zaraza i niszczy wiele osób także niewinnych ,żyję sam jest ciężko ale daję radę dzięki MATCE BOŻEJ BOLESNEJ bo sam dawno bym już upadł.

Napisał(a): ~MINI -

~GOHST 2000 lat temu za cudzołóstwo kamienowano zgodnie z prawem,a teraz większość ludzi uznaje to za ''normalność'' takie jest odejście od prawa Bożego ,ludzie dla swojej przyjemności ustalili swoje prawa ale się zdziwią na Sądzie Bożym a wtedy będzie już za póżno .Ci wszyscy celebryci co się tym chlubią jeszcze żal mi ich ,bo żyją dla piekła.
Ukaranie np. kamieniowaniem było bardzo łatwe za " cudzołóstwo" bo wystarczyło pomówienie bez dowodów. W ten sposób ówcześni ( a przeniosło się do naszych czas ) kapłani mieli bardzo wygodne " narzędzie" do panowania nad wiernymi. Kogo uważano za cudzołożnika to można go było karać za życia i jeszcze wmawiać " piekło" za grzech główny. I dzisiaj chyba to jest korzystne bo kogo kościół ( czytaj bogatych ) uważa za " godnego " unieważnienia związku małżeńskiego tego " uwalnia" od ślubów i już. Mylę się ?

Napisał(a): ~nawrócony -

~gość "Kiedy kładę się w twe łoże, wtedy wiem, że nie cudzołożę." - to jest fraszka pewnego bardzo znanego autora, niech służy za komentarz. ;)
Dla mnie najważniejsze jest przykazanie... Nie będziesz pożądał żony bliźniego swego nadaremnie... POzdrawiam.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Przykazanie nie cudzołóż