263
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń10 tys.
  • Odpowiedzi162
  • Ocen na +-5
263 ppt ?

Publiczne karmienie piersia- zaburzenie estetyki (163)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Publiczne karmienie piersia- zaburzenie estetyki

Napisał(a): Gość -

gość Też zawsze byłam i jestem przeciwna karmieniu piersią w miejscach publicznych, nie chodzi o samo obnażanie się ale o to że nie jest to za piękny widok i nie każdego cieszy. Przecież można przed wyjściem pokarm odciągnąć do butelki no ale wygodnictwo dzisiejszych paniusi nie zna granic.
Mądra uwaga, nic dodać, nic ująć :))
INTERIA.PL

Napisał(a): gość -

Kiedy dziecko zaczyna przeraźliwie płacać to matka przede wszystkim myśli o tym, jak mu najszybciej pomóc. W centrach handlowych wcale niełatwo jest znaleźć "spokojne miejsce" a ławki najczęściej są właśnie w ruchliwych okolicach.
Inna rzecz, że lepiej do takiego centrum z dzieckiem nie chodzić, bo dla niego to tylko udręka.
Jeśli jednak kobieta z maluchem się tam znajdzie i ten maluch chce jeść "tu i teraz" to naprawdę uważam, że tolerancja otoczenia powinna być nie mniejsza niż wtedy, kiedy para w takim miejscu się całuje :) Wszyscy zniesmaczeni mogą przecież podziwiać wystawy tego centrum i na "cyce" się nie gapić.
Karmiące matki pozdrawiam :)

gość "a czemu to ja mam wychodzić? "

Bo to Tobie coś przeszkadza. A nie dziecku czy matce. Karmienie jest naturalne. robienie cyrku, że ktoś karmi - nienaturalne.
cóż, nie zgadzam się z Tobą. wystarczy przeczytać opinie na tym forum. zdania jak widać są podzielone. Karmienie, owszem, normalna rzecz. Ale ja zwyczajnie nie mam ochoty na to patrzeć. a poniekąd zostałam postawiona przed faktem...

Przecież nikt nie jest przeciwny samemu karmieniu piersią - tylko obnażaniu się przy tym. Karmiące matki chyba nie zdają sobie sprawy, że sina, nabrzmiała mleczarnia to po prostu nieestetyczny widok! Można się z lekka przyrzucić chustką, pieluszką, bluzką - i po problemie. A do tych, którzy twierdzą, że karmienie piersią jest "naturalne" oraz że "trzeba to zrobić zaraz i natychmiast, bo maluch musi" - sikanie też jest naturalne, i też trzeba czasem zaraz i natychmiast, a jednak nie robimy tego publicznie, a kiedy musimy zaraz i natychmiast wysadzić dziecko, szukamy jakiegoś odosobnionego krzaczka.

Napisał(a): xenia11 -

mam dwoje dzieci, córkę 4 miesięczną jeszcze karmię, ale odstawiam od piersi, syn ma 4 lata więc wiadomo że nie;;) Gdy szłam z dziećmi na spacer czy zakupy wolałam ich nie karmić, a gdy musiałam, robiłam to w miejscu odpowiednim- toaleta, albo miejsce przeznaczone do karmienie, tak "publicznie" karmiłam tylko dwa razy, w parku;) ale po pierwsze było niewielu ludzi, po drugie robiłam to, dyskretnie--- miałam odpinaną bluzkę, odsłaniałam tylko sutek przystawiając dziecko nie było go widać,i zarzuciłam bluzę na ramiona, by się troszkę zasłonić.
Nie jestem jednak przeciwniczką karmienia u innych kobiet- nie jest to ohydne a raczej rozczulające, ale wiem że nie wszystkim się podoba, po za tym mam odrobinę skromności by nie świecić nagą piersią, i to jest powód mojej skromności;)

gość
febe spodziewałam się takiej odpowiedzi...kolejna Matka Polka, której wszystko wolno...ehhh...
dokładnie, myślą paniusie że jak dziecko urodziły to im wszystko wolno. przepraszam ale jak wie że na dłużej z dzieckiem wychodzi to po prostu odciąga pokarm! co w tym skomplikowanego?!! a mleczne cyce są obrzydliwe (tak swoją drogą)
:D:D:D:D:D:D
I szkoda słów..................................

gość Jeśli taki tekst wygłaszałby stary, walnięty dewot, nie dziwiłbym się. Jeśli karmienie piersią dziecka bulwersuje kobietę, brak słów na określenie takiego przypadku. Nie widziałaś pięknych wizerunków madonny karmiącej Jezuska? Co w tym jest złego, niemoralnego, nienaturalnego? No co? Widok kawałka piersi przy karmieniu jest czymś dziwnym, a widok setek cycków na plaży w porządku? A widok setek gołych tyłków ze stringowym sznurkiem między pośladkami w porządku? Krew mnię zalewa na coraz mroczniejsze średniowiecze mieszkańców polskiej krypty, bo tylko tam miejsce ponurych mnichów i mniszek, chętnych do samo- i cudzobiczowania.
To, że się nie ma nic do ukrycia nie znaczy, że trzeba wszystko pokazywac-a co do karmienia publicznego zgadzam się, że wystarczyłoby się nakryc np pieluszką i spokój. Nie każdego rajcuje widok karmiącej i tyle w tym temacie

febe a co powiesz na mały i ciasny przedział w pociągu z wszystkimi miejscami zajętymi a naprzeciw Ciebie właśnie Matka Karmiąca??? co wtedy? Jesteś jakby skazana na taki widok i nawet nie ma gdzie uciec.
a to może ona ma pójść do kibla???? albo może dziecku jeść nie dać???

DLA MNIE FU ! I NIE KRYTYKUJCIE MNIE OBROŃCZYNIE WYWALONYCH CYCKÓW I KARMIENIA W MARKECIE, CZY INNYM MIEJSCU PUBLICZNYM, NP W KAWIARNI CZY RESTAURACJI, DO TYCH CELÓW POWINNO BYĆ WYZNACZONE MIEJSCE. A NIE KAŻDY ŻYCZY SOBIE TAKIEGO WIDOKU. TO JEST PIĘKNE ,ALE DLA NAJBLIZSZYCH.A PO DRUGIE CHODZENIE Z DZIECIAKIEM NIEMOWLAKIEM PO RESTAURACJACH TO NIE KONIECZNIE DOBRY POMYSŁ, JA CHCE POSIEDZIEĆ I ZJEŚĆ W MIŁEJ ATMOSFERZE, A NIE SŁUCHAĆ WRZESZCZĄCEGO DZIECKA.

gość
febe a co powiesz na mały i ciasny przedział w pociągu z wszystkimi miejscami zajętymi a naprzeciw Ciebie właśnie Matka Karmiąca??? co wtedy? Jesteś jakby skazana na taki widok i nawet nie ma gdzie uciec.
a to może ona ma pójść do kibla???? albo może dziecku jeść nie dać???
Nie,jeść trzeba dać, ale też są butelki, wystarczy sciągnąć pokarm i dać dziecku z butelki. i po sprawie.a to nie ,demonstracyjnie wyciąga cyca, ludzie naokoło skrępowani, nie wiedzą co z oczami zrobić... ale co tam ,matka polka !

gość
gość Macierzyństwo jest piękne! Kobieta tuląca i karmiąca swoje maleństwo, to od wieków najpiękniejszy, wzruszający widok. Sataniści, dewianci, zboczeńcy, seksoholicy, dewoci i idioci myślą inaczej. Do której grupy się zaliczasz?
kolejna zakompleksiona, matka polka, mleczna krowa, zapatrzona w swoje brzydkie dziecko.
ZGODA, MACIERZYŃSTWO JEST NAJPIĘKNIEJSZE... ALE DLA CIEBIE,TWOJEGO MĘŻA, ALE SORRY, TWOJE DZIECKO MNIE NIE INTERESUJE ! PRZEŻYWAJ TEN CUD... ALE U SIEBIE.WCALE NIE MAM OCHOTY OGLĄDAĆ KARMIĄCYCH, CZY WRZESZCZĄCYCH DZIECI. PEWNIE WIELU TO NIE SPODOBA SIE, ALE TAKIE JEST MOJE ZDANIE.

JA MAM 2 DZIECI, NIGDY NIE KARMIŁAM PUBLICZNIE, W OGÓLE WCZEŚNIE PRZESTAŁAM KARMIĆ.WCALE NIE ŻAŁUJE, DZIECI SĄ ZDROWE, NIGDY NIE MIAŁY KOLKI, ANI BÓLU BRZUCHA. SPAŁY CAŁĄ NOC, BO BYŁY NAJEDZONE, A NIE DLA "ZABAWY" BUDZĄ MATKĘ CO 2 GODZ. BO CHCĄ DO CYCA. PÓZNIEJ DO MLEKA DODAWAŁAM ŁYŻECZKĘ KASZKI , WIĘC DZIECKO BYŁO NAJEDZONE,ŻE NIE ZDARZYŁO SIĘ BUDZENIE NOCNE.

febe kobieto, szanujmy się nawzajem. Ciebie nikt nie obraża i nie mówi, że macierzyństwo nie jest piękne. Po prostu szanuj ludzi, którzy nie chcą mieć dzieci. Bo opinia, którą wyraziłaś świadczy tylko o tym, że jesteś osobą z tzw. "klapkami na oczach". współczuję.
ja Tobie też współczuję!

pewnie to była ostateczność, że musiała w miejscu publicznym nakarmić swoje dzieciątko, taka była potrzeba a instynkt macierzyński przeważnie wstyd przezwycięża
przecież to takie naturalne, czym tu można się oburzać?
nic piękniejszego w życiu nie ma, niż widok karmiącej matki
pozdro dla oburzonych
« Wróć do tematów
Do góry strony: Publiczne karmienie piersia- zaburzenie estetyki