27
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +0
27 ppt ?

Pytać rodziców o rękę ich córki? (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pytać rodziców o rękę ich córki?

Napisał(a): ~Leo -

8 marca mam zamiar się oświadczyć mojej dziewczynie. Zastanawiam się, czy powinienem poprosić jej rodziców o jej rękę? Czy to już nie wypada? Mam dobry kontakt z rodzicami mojej dziewczyny, ale nie wiem czy chcieliby mieć takiego zięcia jak ja... W sumie chciałbym iść do nich, kupić jakiś dobry alkohol i powiedzieć o moich zamiarach. Z drugiej strony boję się, że to może być źle odebrane... Eh... co mam zrobić?
INTERIA.PL

Re: Pytać rodziców o rękę ich córki?

Napisał(a): Tris -

Oczywiście, że pytać się, ale dziewczyny (!!!!), nie rodziców...., bo nawet jeśli rodzice się zgodzą, to nie rodzice mogą to źle odebrać, a Twoja dziewczyna..., przynajmniej ja źle bym to odebrała..., bo to oznacza, że ten ktoś jest staroświecki, a do tego bardziej się liczy zdanie rodziców, niż ukochanej osoby,....., TO NIE RODZICÓW BIERZESZ ZA ŻONĘ, A DZIEWCZYNĘ!!!!!

Napisał(a): gość -

pytanie czy jest normalna czy smarkula jak ta co napisała post wyżej, takiej to zawsze coś nie będzie pasowało... Normalna powinna uszanować każdą twoją decyzję, a rozkapryszona gówniara będzie miała pretensje, że najpierw do niej nie poszedłeś :D hahahah

Reklama

Reklama

Tris Oczywiście, że pytać się, ale dziewczyny (!!!!), nie rodziców...., bo nawet jeśli rodzice się zgodzą, to nie rodzice mogą to źle odebrać, a Twoja dziewczyna..., przynajmniej ja źle bym to odebrała..., bo to oznacza, że ten ktoś jest staroświecki, a do tego bardziej się liczy zdanie rodziców, niż ukochanej osoby,....., TO NIE RODZICÓW BIERZESZ ZA ŻONĘ, A DZIEWCZYNĘ!!!!!
A ja za staroświecką się nie uważam. A mój Mąż, poprosił najpierw mnie, a potem przyszedł do moich rodziców. I myślę, że to jest dobre wyjście. A skoro chce się oświadczyć to musi też mieć przynajmniej 90 % pewności, że dziewczyna go chce.

Reklama

rób jak uważasz za słuszne, to że pójdziesz najpierw do jej rodziców jest tylko znakiem szacunku nic więcej, jak jest normalna to powinna to uszanować, nawet powinno to zrobić na niej wrażenie, jak smarkula to zrobi ci awanture, że rodzice niby są ważniejsi, to taką sobie lepiej odpuścić niż męczyć się potem całe życie

Rodziców o rękę córki dla syna proszą rodzice (oczywiscie gdy już młodzi się dogadają). W dzisiejszych czasach nie zawsze się to stosuje. Np moje córki tego nie chciały więc nie było tylko wizyta (ta jest raczej obowiązkowa) ale syn tak

Powinieneś oficjalnie na jakimś spotkaniu, kolacji itp. zapytać jej ojca w obecności dziewczyny i matki czy wyraża zgodę i nie ma nic przeciwko, aby wydać córkę za Ciebie. Później pierścionek, na kolano i przy wszystkich pytasz dziewczynę. Jeśli masz dobry kontakt z rodzicami nie będą robili problemu. Załatwianie sprawy po cichu jest nie za dobre. Jako ojciec dziewczyny nie chciałbym się dowiedzieć ostatni, że córka ma zamiar wyjść za mąż. Po oficjalu inaczej będziesz postrzegany.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pytać rodziców o rękę ich córki?