430
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11 tys.
  • Odpowiedzi313
  • Ocen na +0
430 ppt ?

Referendum ws. 6-latków, jesteście za, czy przeciw? (314)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Referendum ws. 6-latków, jesteście za, czy przeciw?

Napisał(a): Gość -

Instytut Homo Homini przeprowadził badania z których wynika, że 63 proc. badanych uważa, że powinno dojść do referendum w sprawie obniżenia wieku szkolnego.

Po pierwsze zawsze uważałam, że to zły pomysł, by wysyłać sześciolatki do szkoły. Poza tym znów wydawać pieniądze podatników, żeby przeprowadzić referendum w całej Polsce to nie najlepszy pomysł, ale z drugiej strony jak inaczej "uratować dzieciaki" przed tą bezsensowną zmianą?
Co o tym myślicie? Powinno odbyć się referendum?

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Referendum ws. 6-latków, jesteście za, czy przeciw?

To chyba jedyna szansa, żeby obywatele- rodzice dzieci mieli szansę na wypowiedzenie się na ten temat. Również jestem zdania, że dziecko w wieku 6 lat nie powinno jeszcze iść do szkoły, nie widzę sensu w takim przyspieszaniu jego rozwoju. Większość gimnazjalistów czy maturzystów stoi często przed ogromnym dylematem, co teraz wybrać, którą drogą pójść. Czy dziecko rok młodsze będzie sobie umiało poradzić z tym lepiej? Czy do tej pory było źle?

Reklama

Napisał(a): gość -

Rozwiązanie jest bardzo proste (proste jak budowa cepa , jak mawia S.A.);
ZOSTAWIĆ RODZICOM PRAWO WYBORU WIEKU, W JAKIM DZIECI ROZPOCZNĄ EDUKACJĘ.
Mamuśki sześcioletnich geniuszy poślą swoje pociech do szkoły, żeby pokazać sąsiadce, że ma mądrzejsze dziecko.

Reklama

Reklama

Napisał(a): gość -

Jako nauczycielka przedszkola w bardzo małej miejscowości widzę ,że dzieci z terenów wiejskich w większości się do szkoły po ROCZNYM przygotowaniu nie nadają.Mają zbyt duże braki we wszystkim.Większość sześciolatków które poszły do szkoły(pod naciskiem dyrektorów) pozostały w pierwszej klasie na drugi rok.Wina leży i po stronie rodziców którzy nie pomagają dzieciom w lekcjach i po stronie moich koleżanek nauczycielek które mają zakodowany system nauczania.Dzieci nie radziły sobie z tempem pracy ,z nadmiarem prac domowych i systemem,,ławkowym" .Brak odpowiednio przygotowanej sali,brak ,,cichego kącika" i wariactwo na przerwach spowodowały u dzieci dodatkowy dyskomfort.Obecnie z mojej grupy powinno iść do szkoły 15 -ro dzieci i już dziś widzę ,że sobie nie poradzą jeżeli nic się nie zmieni w sposobie prowadzenia zajęć w klasie I.Kochane koleżanki-NIE MOŻNA ZADAWAĆ TYM DZIECIOM LEKCJI Z DNIA NA DZIEŃ .Przykład :kilka linijek literek,ćwiczenia w podręczniku,zadanie z liczeniem z matematyki i słówka z języka niemieckiego lub innego.Mało który rodzic na wsi zna języki obce.Zapomniałam ,lektura do czytania w domu.Muszą czytać rodzice ,bo dzieci nie znają jeszcze wszystkich literek...

Jestem za referendum.

Podobno mamy w Polsce demokrację.

Ale POlitycy Tego rządu POkazują, że demokracja POtrzebna im była tylko do przejęcia władzy i dorwania się do koryta. Pora POgonić ich na 4 wiatry w nadchodzących wyborach.

Napisał(a): ILoveBook -

Osobiście jestem za tym ,aby referendum się odbyło.
Jesteśmy krajem demokratycznym i jako obywatele w takich istotnych kwestiach też powinniśmy mieć prawo głosu.
Nie da się ukryć ,że niestety wiele szkół nie jest gotowych na przyjęcie dzieci 6-cio letnich.

Do tej pory każdy kto chciał ,mógł posłać swoje sześcioletnie dziecko do szkoły ( jeśli pozytywnie "przeszło" dignozę z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej).
Trzeba zrozumieć ,że niestety nie wszystkie dzieciaczki są gotowe w tym wieku na szkołę.

I proszę nie mylić tego z chęcią ograniczenia edukacji. Do niedawna mieliśmy najlepszą ( w czołówce światowej) edukację w zerówce przedszkolnej ,którą niestety rząd zniósł i zabronił nauki w przedszkolu..

Chodzi przede wszystkim o wolny wybór. Chcesz - posyłaj dziecko wcześniej. Nie chcesz - nie posyłaj.
W końcu jako rodzice jesteśmy w jakimś stopniu stwierdzić czy nasze dzieci "nadają się" do szkoły czy nie...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Referendum ws. 6-latków, jesteście za, czy przeciw?