114
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi41
  • Ocen na +12
114 ppt ?

Regułka spowiedzi jest potrzebna (42)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Regułka spowiedzi jest potrzebna

Napisał(a): ~horykartofel -

Wiecie co, ostatnio tak sobie rozmyślam o różnych sprawach związanych z naszą wspaniałą wiarą do Jedynego i cieszę się, że na przykład mamy różne gotowe frazy, modlitwy i tym podobne. Bo nie każdy jest na tyle kreatywny, żeby samemu wiedzieć jak zwracać się do Boga, poza tym potrzebna jest organizacja bo powiedzmy sobie szczerze, ale bez ścisłych reguł to ludzie nie wiedzą jak działać.
No i dajmy na to taka regułka spowiedzi. Jak się idzie do komunii to trzeba się jej nauczyć na pamięć i dziecko musi pamiętać dokładnie co mówić i ogarniać tą całą kolejność kiedy kapłan mówi i czyni odpowiednie gesty. To od razu uczy gdzie jest miejsce kapłana, a gdzie grzesznego wiernego, który ma ze skruchą wyrażać grzechy. No ja pamiętam, że będąc dzieckiem to jak coś mi się pomyliło w tej regułce to ksiądz tam zaraz w konfesjonale burkotał na mnie i później zawsze kolejnym razem był stres, żeby nic nie poprzekręcać i żeby ksiądz się nie złościł. I tak sobie myślę, że bardzo dobrze, że mnie to wszystko stresowało i zawstydzało, bo grzech powinien być źródłem dyskomfortu i wstydu i taka gotowa regułka spowiedzi to naprawdę dobre narzędzie, żeby to uzyskać bo prawdziwy Katolik powinien poważnie podchodzić do spowiedzi która jest sakramentem. Nie mówiąc o tym, że teraz świetnie ją pamiętam i nawet się nie zająknę bo jestem poważnym człowiekiem i podszedłem do tego dojrzale. Wiem, że jednak dużo osób ma problem z zapamiętaniem formuły i to mnie szokuje. Albo wyjeżdżają za granicę i nie wpadną na pomysł, żeby nauczyć się regułki w innym języku. Księża powinni ganić wiernych jak zapominają tekstu, może nawet powinny być jakieś punkty oceny żeby motywować. No co uważacie?
INTERIA.PL

Re: Regułka spowiedzi jest potrzebna

Napisał(a): ~Krzysztof -

Ksiądz jako człowiek odpuszczając drugiemu człowiekowi grzech, zachęca go do popełnienia kolejnego grzechu. No bo jak ktoś zgrzeszy, to mówi sobie, ach idę się wyspowiadać i po sprawie grzechów już nie ma, mogę grzeszyć od nowa. Dlatego tak wygląda nasz świat, człowiek kusi do grzechu i człowiek odpuszcza człowiekowi grzech, bawi się w Boga, wypełniając Jego rolę. Ludzie powinni mieć chwilę w kościele na spowiedź i każdy powinien wyspowiadać się do Boga, a nie do człowieka, kościół powinien tylko nauczać wiary, a nie decydować za Boga, komu grzechy zostały odpuszczone, a komu nie. Co z tego, że ksiądz komuś odpuści grzechy, jak człowiek nie odrzuci za życia zła, nie odrzuci życia w grzechu to i tak pójdzie do piekła, po co mu więc te odpuszczenia grzechów przez księdza, jak w niczym to nie pomoże,chyba po to tylko, aby zachęcać go do popełniania kolejnych grzechów.

Gdybym ja poszedł do spowiedzi i ksiądz by mi odpuścił moje grzechy, to bym się go zapytał, a czy Bóg mi je też odpuścił, bo przecież Jezus powiedział, kto ulega za życia złu, kto ulega życiu w grzechu, podąża drogą która oddala człowieka od Raju i od życia wiecznego. A ksiądz odpuszczając grzech zachęca do robienia kolejnych grzechów które będzie odpuszczał, a nie na tym to polega nasza wiara, nasze życie polega na tym, aby odrzucić w swoim życiu zło, aby odrzucić w swoim życiu życie w grzechu.

Napisał(a): ~chrześcijanin -

Człowiek nie rodzi się po to, aby w swoim życiu popełnić grzech, tylko się rodzi po to, aby odrzucić w swoim życiu grzech, po to aby wygrać walkę ze złem, po to aby móc zamieszkać w Raju w Świecie Bożym, gdzie żyć będzie wiecznie.

Napisał(a): ~horykarfotel -

Pewnie jesteś ateistą, to dlatego masz takie rozterki. Dojrzały Katolik nie poddaje w wątpliwości tego co jest w Kościele oczywistością. A te oczywistości wynikają z potrzeby organizacji o której pisałem. Kapłani dostali od samego Boga pozwolenie na odpuszczanie grzechów, a mówiąc jeszcze dokładniej, BÓG dał im taką władzę. Mądry kapłan nie daje ot tak rozgrzeszenia, dostajesz pokutę do której musisz odpowiedzialnie podejść, a poza tym czasem w ogóle nie dostajesz rozgrzeszenia jeśli grzech jest tak bardzo ciężki. Wiem, że ateistom bardzo trudno zrozumieć takie zawiłości wiary.

Napisał(a): ~wienn -

kobieta - egoistyczna, sadystyczna, narcystyczna osobowość oprawiająca sie w miłość i wszelkie wartości, która ośmiesza seksualność przeciwnej płci, celem wykorzystywania jej, by odnosić pełną satysfakcje z bycia pożądaną, seksu fizycznego i korzyści.
Żyje by posiąsdz jak najwięcej, oprawiając swoją socjopatyczną, egoistyczną, narcystyczną postawe w idee miłości, w kórej strona męska jest tylko instrumentem służącym jej celom.

~horykarfotel Pewnie jesteś ateistą, to dlatego masz takie rozterki. Dojrzały Katolik nie poddaje w wątpliwości tego co jest w Kościele oczywistością. A te oczywistości wynikają z potrzeby organizacji o której pisałem. Kapłani dostali od samego Boga pozwolenie na odpuszczanie grzechów, a mówiąc jeszcze dokładniej, BÓG dał im taką władzę. Mądry kapłan nie daje ot tak rozgrzeszenia, dostajesz pokutę do której musisz odpowiedzialnie podejść, a poza tym czasem w ogóle nie dostajesz rozgrzeszenia jeśli grzech jest tak bardzo ciężki. Wiem, że ateistom bardzo trudno zrozumieć takie zawiłości wiary.
Ja jestem osobą wierząca, ale mam wątpliwości co do odpuszczania grzechów przez człowieka. już Żydzi myśleli kiedyś, że są ponad Jezusem i wykonywali polecenia swoich proroków, a my musimy wykonywać polecenia nie ludzi na ziemi, tylko Boga naszego Ojca w Niebie.

Napisał(a): ~chrześcijanin -

Człowiek naucza co to jest grzech, że jest to zło, zło które wyrządzamy drugiemu człowiekowi na ziemi, poprzez swoje postępowanie. Dlatego my nie możemy odpuszczać zła, dając przyzwolenie na grzech, tylko my musimy odrzucać zło, odrzucać grzech w swoim życiu, aby nie wyrządzać krzywdy, drugiemu człowiekowi na ziemi.
Czyli musimy kierować się rozumem, nie dając akceptacji na grzech, nie dając akceptacji na zło, nie będzie wtedy wojen na ziemi i człowiek nie będzie wyrządzał wtedy krzywdy, drugiemu człowiekowi na ziemi.

Napisał(a): ~obwe -

Ludzie kończą po kilka fakultetów ,a i tak nie potrafią pewnych rzeczy zrozumieć
jak byk jest napisane : "spowiadam się Bogu wszechmogącemu.... " a nie katabasowi i w niektórych kościołach tak jest niem spowiedzi do "ucha"
« Wróć do tematów
Do góry strony: Regułka spowiedzi jest potrzebna