Rekiny: 10 mitów wokół oceanicznych zabójców (77)

Rekiny: 10 mitów wokół oceanicznych zabójców

Temat dotyczy artykułu: Rekiny: 10 mitów wokół oceanicznych zabójców

Rekiny nie cieszą się zbyt dobrą opinią. Są uważane za bezwzględnych zabójców, czyhających na ludzkie życie. Ale przy okazji są także demonizowane, gdyż wokół nich narosło wiele szkodliwych mitów. Dziś rozprawimy się z dziesięcioma najpopularniejszymi legendami na temat rekinów.

Komentarze (77)

Dodaj komentarz
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~jednorożec -

jeśli szukacie rzetelnych info., nie opierajcie się na tym artykule. ten kto go pisał, w życiu nie wziął do ręki książki z jakąkolwiek informacją z dziedziny biologii
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~donkoles -

Maja szczescie ze ich zycie nie zalezy ode mnie.Wszystko co zagraza czlowiekowi bym wybil.Niektore gatunki czlowieka rowniez.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~Alexx -

nie chciałabym zostać "ukąszona" przez rekina...co to za określenie?! ukąsić może komar, a rekin może odgryźć nogę
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Delfin -

Rekiny w tym Żarłacze białe są regularnie zabijane przez orki jest to udokumentowane,a zatem jedynym naturalnym wrogiem jest Orka
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Sydneyczyk -

MIT.11 Czy rekin jest smaczny?. Odp. to zalezy kto co lubi, wiekszosc smazalni ryb w Sydney kiedy w jadlospisie nie jest wyszczegolniona dokladnie podawana ryba - smaza filety z rekina. Jest zjadliwy ale ja preferuje rybe podobna do halibuta.
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): ~lol -

Każdego roku ludzie zabijają ok. 100 mln rekinów tylko ze względu na ich płetwy.

Moje pytanie jest takie skoro co roku ginie tyle rekinów to ile ich jeszcze pozostało ??? bo Żarłaczy białych dla przykładu zaledwie 3500 tys.
Załączniki:
Odpowiedzi (6)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Sydneyczyk -

Ponad 20 lat temu jeden starszy pan, z ktorym pracowalem w jednej firmie w trakcie rozmowy o wedkowaniu i rybach opowiedzial mi taka historie. On mial znajomego, ktorego property graniczylo z Georges River w poludniowo zachodniej czesci Sydney. Mial lodke i bardzo czesto zabieral swoje 2 psy na lodke potem je wrzucal do wody i one musialy za nim plynac. Raz tak zrobil i po wrzuceniu pierwszego wzial na reke drugiego i patrzy a po tym pierwszym ani sladu. Kamfora. Tego drugiego juz nie wrzucil a pierwszy przepadl na zawsze. Nad brzegiem tej rzeki w wielu miejscach byl znak WARNING - SHARKS. Dzisiaj juz tych znakow nie ma bo byc moze i sharki nie zapuszczaja sie w ta slodka wode.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Sad Man -

Obcinają im pletwy żeby mieć dodatek do zupy? Ludzka glupota i okrucieństwo nie ma granic!! ale natura kiedyś zemści sie na czlowieku w okrutny sposób.
Odpowiedzi (9)
Dodaj komentarz