73
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń283
  • Odpowiedzi42
  • Ocen na +113
73 ppt ?

Religia czy religioznawstwo... (43)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Religia czy religioznawstwo...

Napisał(a): Dobrawa1 -

polanka3

Może porozmawiamy na argumenty...dlaczego KK odrzucił dzień święty dany przez Boga?
Czemu KK odrzucił II przykazanie Boże...a dowód masz na to - X podzielone na dwa.
I tylko KK posługuje się dogmatem o czyśćcu...choć nie ma żadnych podstaw ewangelicznych, że istnieje czyściec.

"Na jakiej podstawie Świadkowie Jehowy wyciągają wniosek, że "Augustyn i inni" połączyli ze sobą jedne przykazania, a chcąc zachować liczbę 10 przykazań inne podzielili na dwa osobne przykazania?
Przecież w Piśmie Świętym mamy brak numeracji przykazań. Nie ma tam ani słowa, że ten werset, to pierwsze przykazanie, a ten werset, to drugie czy tamten werset, to trzecie lub czwarte przykazanie. Należy też nadmienić, iż wersety w Biblii ponumerowano dopiero w roku 1528 (uczynił to S.Pagnin w celu ułatwienia odwoływania się do treści Biblii), więc nie miało to wpływu na numerację samych przykazań."https://piotr(...)og.html
INTERIA.PL

Napisał(a): polanka3 -

Dobrawa1
polanka3

Może porozmawiamy na argumenty...dlaczego KK odrzucił dzień święty dany przez Boga?
Czemu KK odrzucił II przykazanie Boże...a dowód masz na to - X podzielone na dwa.
I tylko KK posługuje się dogmatem o czyśćcu...choć nie ma żadnych podstaw ewangelicznych, że istnieje czyściec.

"Na jakiej podstawie Świadkowie Jehowy wyciągają wniosek, że "Augustyn i inni" połączyli ze sobą jedne przykazania, a chcąc zachować liczbę 10 przykazań inne podzielili na dwa osobne przykazania?
Przecież w Piśmie Świętym mamy brak numeracji przykazań. Nie ma tam ani słowa, że ten werset, to pierwsze przykazanie, a ten werset, to drugie czy tamten werset, to trzecie lub czwarte przykazanie. Należy też nadmienić, iż wersety w Biblii ponumerowano dopiero w roku 1528 (uczynił to S.Pagnin w celu ułatwienia odwoływania się do treści Biblii), więc nie miało to wpływu na numerację samych przykazań."https://piotr(...)og.html
Masz dziesięć przykazań według Biblii Tysiąclecia, którąś posługuje się KK.http://fara.r(...)ia.html
Numerki są tu tylko ułatwieniem, ale ważna jest treść.. to treści Jezus nie kazał zmieniać ani na jotę.

Dlaczego świadkowie Jehowy nie ujawniają pedofilów?
Musi być 2 lub 3 świadków grzechu..tak naucza podręcznik dla Starszych Zboru.
A jak przy gwałcie (np na polu) nie ma świadków...to dlaczego winna jest kobieta? Dlaczego w Zborze sądzą ją wyłącznie tylko mężczyźni, a ona nie ma żadnej obrony? I dlaczego SJ nie zgłaszają do sądu pedofilów, którzy mogą być zagrożeniem dla dzieci spoza obrębu SJ?

Reklama

polanka3
Dobrawa1
polanka3

Masz dziesięć przykazań według Biblii Tysiąclecia, którąś posługuje się KK.http://fara.r(...)ia.html
Numerki są tu tylko ułatwieniem, ale ważna jest treść.. to treści Jezus nie kazał zmieniać ani na jotę.
Ja znam swoje 10 Przykazań Bozych.....Numerki w Piśmie były wstawione w 1528 r. patrz post wyżej.

Od dawna wiem, że jesteś SJ...nic mi do tego. Żyj sobie, jak chcesz. Zazwyczaj bardzo grzecznie odmawiam rozmów np w parku, na ulicy SJ.
Jesteś agresywna w tym swoim nauczaniu. Może lepiej spokojniej rozmawiać, a nie tylko oczekujesz, wręcz żądasz, by tobie wyłącznie rację przyznawać. I cały czas plujesz na katolików.
Tobie też podziękuję za rozmowę.

Reklama

Przypomniał mi się fakt. Kiedyś mój syn miał zabieg...na chirurgii leżał. Codziennie do niego chodziłam i tak za każdym razem, coś tam dziecku przynosiłam. I codziennie nic mu na drugi dzień nie zostawało. Zapytałam...ty wszystko to zjadasz?
Odpowiedział mi, iz przychodzi do niego kolega z innej sali i on go częstuje. Na którejś tam mojej wizycie...przyszedł ten kolega. Zaczęłam z nim rozmawiać..chłopak 6-7 lat. Powiedział, że jest SJ. Zapytałam, czy ...ktos go odwiedza, cos mu przynosi itd. Odpowiedział....NIKT. Jego rodzice byli ponoć w Niemczech, a jego babcia tymczasowo wychowywała. No i niestety...dzieciak wpadł pod samochód...miał transfuzję krwi. Szpital zrobił ponoc ten zabieg ..nie mając zgody na transfuzję, jednak ratowali dziecko.

Sam ten chłopczyk powiedział, że rodzice wyrzekli się go. Tylko dlatego, że miał transfuzję. To ludzkie?
Mógł już szpital opuścić, ale nie miał gdzie wrócić. Raptem niczemu winne dziecko..straciło rodzinę WSZYSTKO. Tylko dlatego, że lekarze zycie mu uratowali.

Reklama

Dobrawa...jeśli jesteś tak świetnie poinformowana o ŚJ, to chyba należałaś do nich.
ŚJ mają tak samo instytucję jak katolicy...i też nie mają dobrego rozeznania w prawdziwej wierze, tak samo jak katolicy.
I wiedz, że Bóg nie założył KK, ani kościoła ŚJ, te kościoły zostały założone przez człowieka.
Bóg stworzył życie, wszelkie życie.
Bóg dał człowiekowi wolną wolę, a człowiek człowiekowi ją odebrał.
Jeśli chcesz wiedzieć jak jest z pedofilią u ŚJ, to zapytaj u źródła - u ŚJ.
A może ty jesteś ŚJ i udajesz gorliwą katoliczkę.

polanka3 Dobrawa...jeśli jesteś tak świetnie poinformowana o ŚJ, to chyba należałaś do nich.
ŚJ mają tak samo instytucję jak katolicy...i też nie mają dobrego rozeznania w prawdziwej wierze, tak samo jak katolicy.
I wiedz, że Bóg nie założył KK, ani kościoła ŚJ, te kościoły zostały założone przez człowieka.
Mnie to obojętne, kim jesteś, jaką wiarę wyznajesz. Tylko nie pluj. Człowieka byś w łyżce wody utopiła, bo wszyscy mają mysleć, pisać...tak jak ty chcesz.
Nic ci tu nie będę udowodniać, bo i po co?
Twoje pisanie od lat czytam. I jest mi to obojetne...dopóty nie naruszasz moich wartości katolickich.

polanka3
Dobrawa1 U Ciebie IV przykazanie tak się zaczyna "Pamiętając o dniu sabatu...
To nie jest moje przykazanie, to jest przykazanie Boże.
W PŚ jest to napisane...i to nie przeze mnie jest napisane. To przykazanie powinni wypełniać ludzie wierzący w Boga. W kościele prawosławnym to przykazanie ma to samo znaczenie...tylko KK to przykazanie przekręcił...odrzucił II, z X uczynił dwa. To wszystko jest w PŚ.
Tak się zaczyna IV przykazanie u SJ.
Dobranoc

Dobrawa1
polanka3 Dobrawa...jeśli jesteś tak świetnie poinformowana o ŚJ, to chyba należałaś do nich.
Mnie to obojętne, kim jesteś, jaką wiarę wyznajesz. Tylko nie pluj. Człowieka byś w łyżce wody utopiła, bo wszyscy mają mysleć, pisać...tak jak ty chcesz.
Nic ci tu nie będę udowodniać, bo i po co?
Twoje pisanie od lat czytam. I jest mi to obojetne...dopóty nie naruszasz moich wartości katolickich.
Nie czytałaś PŚ, nie znasz Księgi Rodzaju. Widocznie nie wierzysz w Boga, bo przykazanie Boże przypisujesz mnie, albo ŚJ.
Jeśli moje wyznanie jest ci obojętne, to w jakim celu przypisujesz mnie do ŚJ?
IX przykazanie mówi - nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu...a ty wobec mojej osoby takie świadectwo dajesz.
To kto ty właściwie jesteś, skoro piszesz, że czytasz moje wpisy od lat, a przecież jesteś na forum dopiero rok?
Ja wartości wiary w Boga nie naruszam...Bóg dał ci wolną wolę, tak jak każdemu...ale pomyśl o Bożej woli, nie odrzucaj jej, bo przykazania Boże powstały z Bożej woli, w tym i IV.

polanka3

Nie czytałaś PŚ, nie znasz Księgi Rodzaju. Widocznie nie wierzysz w Boga, bo przykazanie Boże przypisujesz mnie, albo ŚJ.
IX przykazanie mówi - nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu...a ty wobec mojej osoby takie świadectwo dajesz.
To kto ty właściwie jesteś, skoro piszesz, że czytasz moje wpisy od lat, a przecież jesteś na forum dopiero rok?
Ja wartości wiary w Boga nie naruszam...Bóg dał ci wolną wolę, tak jak każdemu...ale pomyśl o Bożej woli, nie odrzucaj jej, bo przykazania Boże powstały z Bożej woli, w tym i IV.
nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu...a ty wobec mojej osoby takie świadectwo dajesz.
Przestan mnie tu ciągle nauczać, ja sobie tego nie życzę. Zrozumiałaś?

Dobrawa1
polanka3

nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu...a ty wobec mojej osoby takie świadectwo dajesz.
Przestan mnie tu ciągle nauczać, ja sobie tego nie życzę. Zrozumiałaś?
Czy ty przypisujesz sobie wszystkie przywary, zło, które jest w KK?
Gdzie ty tu widzisz nauczanie twojej osoby...przecież to jest jedno z przykazań obowiązujących wiernych...czy ty się z nim nie zgadzasz, z przykazaniem Bożym się nie zgadzasz?
Przecież przedstawiam ci takie przykazania Boże, jakie są w PŚ. Gdybyś znała PŚ i je rozumiała, potrafiłabyś rzetelnie dyskutować.
I dlatego w szkole publicznej potrzebne jest religioznawstwo, a nie tylko religia jednego wyznania. Wtedy zaczną się nawzajem lepiej rozumieć i szanować też inne religie.
Jasne, ty wierzysz tylko wielebnym, a nie naukom jezusa.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Religia czy religioznawstwo...