66
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń317
  • Odpowiedzi53
  • Ocen na +40
66 ppt ?

Religia smoleńska, a katolicyzm polski (54)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Religia smoleńska, a katolicyzm polski

Napisał(a): frankeman -

Czy religia smoleńska ( RS ) jest totalną następczynią katolicyzmu polskiego, czy też może będą funkcjonować równolegle ?
Takie mnie dziś naszło pytanie.
Bo nie da się ukryć, że RS ma wiele elementów wspólnych z katolicyzmem, zwłaszcza w sferze obrzędowej.
Wydaje Mi się nawet, że RS zawiera w sobie katolicyzm polski, uzupełniony o nowe aspekty, ale mogę się mylić.
Proszę o kulturalne wypowiedzi.
INTERIA.PL

Re: Religia smoleńska, a katolicyzm polski

Napisał(a): Gość -

A mnie się wydaje, że nie ma czegoś takiego jak religia smoleńska.
Katolicyzm to tak jest. Wśród poległych w katastrofie pod Smoleńskiem byli katolicy też,
ich rodziny katolikami też są.
Żyjemy w wolnym kraju, mamy wolność słowa, wyznania też.

Napisał(a): TanitaMI -

Boldusia40 Wśród poległych w katastrofie pod Smoleńskiem byli katolicy też,
Polegnąć to można na wojnie,stracić życie w walce.Cóż to za walka odbyła się w samolocie lecącym do Smoleńska?

Poza tym "polec w katastrofie" to określenie wzajemnie wykluczające się.

Reklama

Napisał(a): KarolP12 -

Religia smoleńska jest stosunkowo nowym zjawiskiem quasireligijnym skrajnie wrogim katolicyzmowi. Trudno nawet się dopatrywać jakichkolwiek podobieństw. Sama zdehumanizowana nienawiść bydła wyznająca religię smoleńską na Krakowskim Przedmieściu 8 lat temu do krzyża i parudziesięciu osób wkoło niego zgromadzonych wystarczy aż nadto, aby się przekonać jaki jest jej stosunek do katolicyzmu. W sumie w religii smoleńskiej jest tylko jeden dogmat, że brzoza była pancerna. Reszta o pijanym generale, o rozkazie lądowania i obrocie samolotu wokół własnej osi na parunastu metrach to chyba jeszcze nie dogmaty. Chyba że nie jestem na bieżąco. A, no i że wina pilotów. To był dogmat pierwszy, najszybszy, ukonstytuowany smsowym przekazem dnia.

Kolega Karol prawdopodobnie sugeruje, że religia smoleńska jest wyznawana nie przez tych, którzy ją wyznają, tylko przez tych drugich.
Pogląd ten wynika prawdopodobnie z inspiracji katolicyzmem, który stanowi emanację chrześcijaństwa, tyle że na odwrót.
He, he, he :D

Reklama

Napisał(a): stiffnecked -

Boldusia40 A mnie się wydaje, że nie ma czegoś takiego jak religia smoleńska.
Katolicyzm to tak jest. Wśród poległych w katastrofie pod Smoleńskiem byli katolicy też,
ich rodziny katolikami też są.
Żyjemy w wolnym kraju, mamy wolność słowa, wyznania też.
Tez tak myslalem, ale jak wprowadzili dogmat o bombie, to zmienilem zdanie.

Reklama

Religia smoleńska ma jednak coś wspólnego z katolicyzmem.
Konkretnie z obrazem jasnogórskim, który jest katolicki, jak mniemam.
Elementem wspólnym jest kawałek ruskiego samolotu, umieszczony w pobliżu obrazu.
Jak waran Karol napisze, że to ateiści umieścili ten kawałek przy obrazie, to chyba się niespecjalnie zdziwię, albowiem nie ma takiego łgarstwa do którego warany nie byłyby zdolne, he, he, he :)

Stosunek religii smoleńskiej do katolicyzmu został zaprezentowany przez jej wyznawców na Krakowskim Przedmieściu 8 lat temu i od tamtej pory nie zmienił się ani o jotę.Pisałem to już ale wyznawcy kultu pancernej brzozy mają to do siebie, że niewiele do nich dociera poza przekazem dnia :))
A co do cudownego obrazu oraz kawałku samolotu, których na myśl obu tych rzeczy w/w wyznawcy dostają kociokwiku to kawałek z szachownicą jest umieszczony w sukni księżycowej, obecnie nie noszonej.
No i znowu wyszło, że łżesz franki :))
Hehehe

No ale kto umieścił kawałek samolotu ze Smoleńska w sukience niezbędnej obrazowi jasnogórskiemu ?
a. wyznawcy religii smoleńskiej
b. niewyznający religii smoleńskiej
?

KarolP12 Artysta tworzący suknię. Przypuszczam, że jest katolikiem franki :D
Właśnie dlatego uważam, że katolicyzm polski ma dużo wspólnego z religią smoleńską.
Dowodzi tego fakt umieszczenia artefaktu ze Smoleńska przy najbardziej katolickim obrazie.
Dlatego twierdzenie jakoby wyznawcami smoleńszczyzny byli antykatolicy jest bez sensu.
Co na to wszystko Matka Boska Smoleńska ?

frankeman
KarolP12 Artysta tworzący suknię. Przypuszczam, że jest katolikiem franki :D
Właśnie dlatego uważam, że katolicyzm polski ma dużo wspólnego z religią smoleńską.
Dowodzi tego fakt umieszczenia artefaktu ze Smoleńska przy najbardziej katolickim obrazie.
Dlatego twierdzenie jakoby wyznawcami smoleńszczyzny byli antykatolicy jest bez sensu.
Co na to wszystko Matka Boska Smoleńska ?

Nic dziwnego, że uważasz skoro nie masz pojęcia o rzeczywistości franki :))
Sekta smoleńska nie dość, że nienawidzi katolicyzmu, to jeszcze normalnym ludziom uniemożliwia ich praktyki katolickie kładąc się na drodze do grobu i drąc przy tym zdradzieckie mordy. Zaprawdę wielkie i niezrozumiałe dla mnie miłosierdzie mają dla nich ci, którzy się wtedy zatrzymują a nie przyspieszają :))
Hehehe

Pogubiłem się.
Czy sekta smoleńska to ci, którzy umieścili kawałek ruskiego złomu w okolicy cudownego obrazu, czy wręcz odwrotnie ?
Co do blokowania wjazdu na Wawel, to generalnie popieram, bo stoi tam zakaz wjazdu.
Nie ma pod nim tabliczki "Nie dotyczy psychopatów i ich ochroniarzy".
Jeśli pojawi się taka tabliczka, to uznam, że blokowanie wjazdu psychopatom jest nieuprawnione
.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Religia smoleńska, a katolicyzm polski